Rūmų Kauno teritorinio skyriaus renginys

 
Š. m. balandžio 8 dieną LR odontologų rūmų Kauno teritorinis skyrius įvykusioje konferencijoje pagrindinį dėmesį skyrė komandiniam darbui. Lektorius gydytojas anesteziologas – reanimatologas Nedas Jasinskas savo pranešime aptarėkomandinio darbo ir netechninių įgūdžių svarbą teikiant pirmąją medicinos pagalbą odontologo kabinete ir už jo ribų. Kokia yra komanda, kuri pasirengusi suteikti skubią pagalbą odontologo kabinete, kaip ją suformuoti ir išlaikyti – tokie buvo pagrindiniai paskaitos aspektai. Pranešimo metu trumpai ir konkrečiai buvo aptarta netechninių įgūdžių (komandinio darbo, lyderystės, efektyvaus bendravimo, gebėjimo teisingai įvertinti greitai besikeičiančią situaciją ir priimti tinkamus sprendimus ir kt.) svarba medicinoje. Pastarąjį dešimtmetį vis daugiau kalbama apie tai, jog medicinos darbuotojui nepakanka turėti tik gerų techninių įgūdžių. Mūsų darbas yra komandinis, todėl turime daugiau dėmesio skirti tarpusavio bendravimui ir kitiems netechniniams įgūdžiams. Tai ypač svarbu teikiant pagalbą ekstrinėse situacijoje, kada veikia stresas, o sprendimus reikia priimti greitai.  
 
Dantų technikas Raimundas Bagdonas savo paskaitoje pateikė auditorijai klausimus: kas yra komandinis darbas restauracinėje odontologijoje? Ar komandinio darbo sąvoka gali būti taikoma visuose bendradarbiavimo modeliuose tarp odontologijos klinikos ir dantų protezų gamybos laboratorijos? Kokie bendradarbiavimo modeliai veikia dabartinėje praktikoje? Nuo ko priklauso komandinio darbo buvimas arba nebuvimas? Kokie veiksniai turi didžiausią teigiamą arba neigiamą įtaką šiam bendradarbiavimo procesui ir kas trukdo jam atsirasti praktikiniame darbe? Paskaitos metu buvo pateikta klinikinių atvejų, analizavome įvairias klinikines situacijas. 
 
 
Lektorė Indrė Gasiūnienė pranešime “Atspaudo tikslumo reikšmė, gaminant pilnus plokštelinius protezus. Pasitaikančios klaidos ir būdai joms pašalinti “ atkreipė dėmesį į gydytojo odontologo ir dantų technikoglaudų bendradarbiavimą.  Nors vienas netikslumas  bent kuriame klinikiniame ar laboratoriniame etape – nesėkmė galutiniame rezultate. Idealiai atspaustas atspaudas garantuoja gerą išimamo protezo fiksaciją ir stabilizaciją. Ne visada pavyksta atspausti idealų atspaudą, kuriame matosi visos reikalingos anatominės sritys.  Padarytos klaidos pirmajame etape lemia blogą protezo  fiksaciją, o to pasekoje, ir  pacientų nepasitenkinimą. Svarbiausia suprasti ir pašalinti atsiradusias klaidas ir pagaminti kokybišką išimamą protezą. 
 
 
Lektorė Danguolė Mieldažienė paskaitoje „Burnos priežiūros priemonių pasirinkimo svarba ugdant pacientų burnos higienos įgūdžius”  aptarė pagrindines priežastis, sąlygojančias uždegiminius procesus burnoje, į ką labiausiai turėtų atkreipti  burnos higienistas. Taip pat buvo aptarta tinkamų burnos priežiūros priemonių pasirinkimas konkrečiam atvejui. 
 
Odontologų rūmų Kauno teritorinio skyriaus vardu dėkoju visiems lektoriams už aukšto lygio pranešimus, rėmėjams ir konferencijos dalyviams, ypač tiems, kurie iki pat konferencijos pabaigos aktyviai dalyvavo diskusijose. 
 
Odontologų rūmų Kauno teritorinio skyriaus vadovė Ramunė Kiaunienė.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.