Bendravimas ir konfliktų valdymas nesmurtinės komunikacijos kontekste
Rūmų nariams –120 Eur
Ne Rūmų nariams –160 Eur
Apie renginį
NVC (Nesmurtinės komunikacijos) metodiką sukūrė JAV klinikinės psichologijos mokslų daktaras, mediatorius Maršalas Rosenbergas (1934-2015). Tai metodas, formuojantis žmogaus gyvenimo ir bendravimo būdą, gyvenimo stilių, padedantis nuoširdžiai įsiklausyti ir suderinti savo ir kitų žmonių jausmus ir poreikius. NVC ugdo empatiją, jausmų valdymo ir konfliktų sprendimo įgūdžius. Metodika grindžiama emocinio intelekto vystymu, nes moko suprasti ir valdyti savo jausmus ir elgesį, taip pat suprasti aplinkinius žmones ir sėkmingai bendrauti grupėje bei socialinėje aplinkoje.
NVC ugdymo forma – grupiniai užsiėmimai. Metodikoje pristatomi praktiniai mokymai, kurių metu daugiau nei 80% laiko skirta aktyviam dalyvių įsitraukimui bei praktinių užduočių atlikimui. Užsiėmimų metu formuosite naują požiūrį į bendravimą, mokysitės kurti nuoširdų ryšį su kitais žmonėmis, sužinosite, kas tai yra NVC, kas yra empatija, ir kas nėra empatija, atpažinsite paslėptas smurto formas bendravime ir suprasite kas tai yra taikus bendravimas iš širdies; mokysitės stebėti situaciją, o ne vertinti, pažinti savo ir kitų žmonių jausmus ir poreikius, formuoti prašymą; mokysitės konfliktų ir emocijų valdymo įgūdžių.
NVC mokymų temos:
- Kas yra NVC?
- Moralistinis teisimas ir asmeninė atsakomybė
- Jausmų, poreikių pažinimas ir stebėjimo įgūdžių treniravimas
- Aštuoni reagavimo būdai nemaloniose situacijose
- Keturių žingsnių modelis: stebėjimas, jausmai, poreikiai ir prašymas
- Empatiško klausymosi ugdymas
Moksliniai tyrimai atskleidžia teigiamą NVC mokymų poveikį dalyviams: pagerėja bendravimo gebėjimai ir organizacijos mikroklimatas bei darbuotojų darbo efektyvumas; padidėja empatijos ir sumažėja pykčio lygis; sustiprėja gebėjimas užmegzti ir palaikyti ryšius su kitais, spręsti konfliktus; sumažėja konfliktų dažnis, pagerėja santykių kokybė su artimaisiais.
Mokymus veda Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos dėstytoja, psichologė, socialinė pedagogė, Nesmurtinės komunikacijos trenerė, socialinių mokslų daktarė Aistė Batūraitė-Bunka.
Programa
9:00–13:00 Teorinė dalis. „Bendravimas ir konfliktų valdymas nesmurtinės komunikacijos kontekste“, socialinių mokslų daktarė Aistė Batūraitė-Bunka (Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos dėstytoja, psichologė, socialinė pedagogė, Nesmurtinės komunikacijos trenerė)
13:00–13:30 Pietų pertrauka
13:30–17:00 Praktikinė dalis. „Bendravimas ir konfliktų valdymas nesmurtinės komunikacijos kontekste“, Aistė Batūraitė-Bunka.