Palangos g. 2, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

LR Odontologų Rūmų renginys
 • Renginio data: 2020 Vasario 29 Šeštadienis
 • Renginio organizatorius : LR Odontologų rūmų Klaipėdos teritorinis skyrius
 • Kontaktai:
  +37068749024 Bronius Einars Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 • Renginio vieta: Amberton Klaipėda viešbučio konferencijų centras
  N. Sodo g. 1, Klaipėda
 • Renginio tipas: LR Odontologų Rūmų renginys
 • Dalyvių skaičius: 200
 • Valandų skaičius: gydytojams odontologams, gydytojams odontologams ortopedams - 7 val.(2 val. - profesinės etikos, 2 val. - reglamentuojamos procedūros), gydytojo odontologo padėjėjams - 2 val.(2 val. - profesinės etikos), dantų technikams - 2 val.(2 val. - profesinės etikos), gydytojams endodontologams, gydytojams ortodontams, gydytojams periodontologams, gydytojams vaikų odontologams, gydytojams burnos chirurgams, gydytojams burnos, veido ir žandikaulių chirurgams - 7 val.(2 val. - profesinės etikos), burnos higienistams - 2 val.(2 val. - profesinės etikos)
 •  

  Naujas pacientų sveikatai padarytos žalos atlyginimo ("be kaltės") modelis Lietuvoje. A. Zeleckis, V. Raslanienė

  Pranešimo metu bus aptarti nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigaliojusią Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo redakciją, kuria Lietuvoje sukuriama nauja ir unikali pacientų sveikatai atlyginimo sistema. Pranešime kalbėsime apie odontologams nustatytas įmokas, jų teises ir pareigas nagrinėjant skundus, aptartume ar reikalingas civilinės atsakomybės draudimas ir kitus su naująja sistema susijusius praktinius klausimus. 

  Paskaitos metu bus pateikti klinikiniai atvejai, kurie gali būti pripažinti kaip žala be kaltės. Atkreipsime dėmesį į medicinos dokumentų pildymą, esminius trūkumus ir būtinus įrašus. Pateiksime klinikinius pavyzdžius, kurie gali būti nepripažinti kaip žala be kaltės. Padiskutuosime kaip elgtis įsigaliojus naujam žalos atlyginimo Įstatymui, ar reikia draustis savanoriškuoju draudimu. Klinikiniai atvejai bus analizuojami iš PŽK komisijos prie SAM gautų pacientų pareiškimų.

   

  Universaliųjų kompozitų pažadai: ar tikrai vienas tinka viskam? G. Pileičikienė

  Šiuolaikinei odontologijai būdingi nuolatiniai pokyčiai. Keičiasi odontologų ir visuomenės požiūris į odontologiją, keičiasi pacientai ir jų lūkesčiai, keičiasi gydymo protokolai ir medžiagos. Nesikeičia tik tai, kad  ir gydytojai, ir pacientai tikisi pačių geriausių gydymo rezultatų, pasiekiamų lengvai, greitai ir nebrangiai. Gamintojai, atsižvelgdami į tai, stengiasi pateikti produktus, leidžiančius dirbti paprastai ir efektyviai. Vienas tokių  - universalieji kompozitai, kurie, jei tikėti reklama, „tinka visiems gyvenimo atvejams“. Pranešime aptarsime kaip kritiškai įvertinti gamintojų „pažadus“ ir, atsižvelgiant į Jūsų bei pacientų poreikius ir lūkesčius, pasirinkti būtent Jums tinkamiausią universalųjį kompozitą.

   

  Jatrogeniniai trišakio nervo pažeidimai. Nuo prevencijos iki efektyvios pagalbos. G. Janužis

  Viena dažniausiai atliekamų invazinių procedūrų yra vietinė anestezija. Jos sėkmė priklauso nuo daugelio faktorių, kurie kartais lemia jatrogeninę nervo pažaidą. Labai svarbu įvertinti anatominius ir topografinius paciento ypatumus siekiant kokybiškos ir saugios procedūros. 

  Deja anestezijos metu gali įvykti įvairios kilmės jatrogeninė nervo pažaida, todėl svarbu ją laiku identifikuoti ir nedelsiant skirti adekvatų gydymą. 

  Chirurginės manipuliacijos, tokio skaip incizija, danties rovimas ar danties implantacija gali būti priežastimi nervo pažaidai. 

  Atsitikus nervo pažaidai, labai svarbu išsiaiškinti pažeidimo mechanizmą, kuris lemia adekvataus gydymo paskyrimą. Bus aptariamos labai retos nervo pažeidimų priežastys dėl endodontinio gydymo tikslu atliekamų manipuliacijų. 

  Paskaitoje bus analizuojamos nervo pažaidos diagnostikos ypatybės, ankstyva pagalba, nuo kurios ypač priklauso pasveikimo sėkmė, ir ilgalaikis gydymas bei reabilitacinės priemonės.

   

  Penki žingsniai sėkmingai pilno dantų lanko rekonstrukcijai ant dantų implantų. P. Petravičius, A. Balčiūnas

  Klinikinėje praktikoje daugėja “potencialiai” bedančių pacientų, kuriems efektyviausias būdas atstatyti funkciją - fiksuotas viso dantų lanko protezas ant dantų implantų. Tai plačiai aprašyta ir išanalizuota metodikaStandartiškai ši procedūra atliekama etapais, pirmasis - dantų implantacija, o protezavimo etapai daromi nuosekliai po operacijos, tačiau tokia gydymo eiga dažnai trunka ilgiau, o ir galutinis rezultatas ne visuomet tenkina  gydytojo ar paciento lūkesčius. Neadekvatus planavimas baigiasi netinkama implantų pozicija, per ilgomis konsolės dalimis, neestetišku protezu. 

  Tinkamai įvertinus kiekvieną pacientą ir atlikus būtinus pasiruošimo etapus, dantų implantacija ir momentinis protezavimas mums leidžia per labai trumpą laiką sugrąžinti šiems žmonėms tiek šypsenos estetiką, tiek kramtymo funkciją. Mūsų metodas remiasi įprastais planavimo etapais, kuriuos galima atlikti ir įprastoje ir skaitmeninė aplinkoje.  Paskaitos metu bus aptariamos metodikos, kaip išsaugoti informaciją apie paciento kramtymo sistemą dar prieš pašalinant dantis ir kaip tą informaciją panaudoti chirurginiuose ir ortopediniuose gydymo etapuose siekiant maksimaliai greitai atkurti visą dantų lanką. 

   

  Algirdas Balčiūnas
  Paulius Petravičius
  Artūra Zeleckis
  Violeta Raslanienė
  doc. dr. Gaivilė Pileičikienė
  doc. dr. Gintaras Janužis
  Mokant (imtinai) iki 2020-02-25
  Gyd. odontologams, gyd. odontologams specialistams 39 €
  Dantų technikams,Burnos higienistams ir odontologo padėjėjams 12 €
  Studentams 5 €
  Odontologijos įstaigų atstovams (ne Rūmų nariams) 39 €

  Mokant 2020-02-26 ir vėliau
  Gyd. odontologams, gyd. odontologams specialistams 49 €
  Dantų technikams,Burnos higienistams ir odontologo padėjėjams 17 €
  Studentams 7 €
  Odontologijos įstaigų atstovams (ne Rūmų nariams) 49 €

  Rekvizitai:
  Lietuvos Respublikos odontologų rūmai
  kodas 300038139
  Atsiskaitomosios sąskaitos Nr. LT097044060004285396
  AB SEB Vilniaus bankas
  Banko kodas 70440

  Dalyvio mokestį prašome sumokėti į sąskaitą.
  Gavėjas: Lietuvos Respublikos odontologų rūmai
  Gavėjo kodas: 300038139
  Atsiskaitomoji sąskaita: LT09 7044 0600 0428 5396
  Bankas: AB SEB bankas
  Mokėjimo paskirtis: 2020-02-29, už klaipėdos teritorinio skyriaus seminarą, Vardas Pavardė, Rūmų nario pažymėjimo Nr.
   
  Programa:

  9.15-10.00 val. – Registracija​

  10.00-11.30 val. – „Naujas pacientų sveikatai padarytos žalos atlyginimo ("be kaltės") modelis Lietuvoje, A. Zeleckis, V. Raslanienė

  11.30-12.15 val. – „Universalių kompozitų pažadai: ar tikrai vienas tinka viskam?“, doc. dr. G. Pileičikienė

  12.15-12.30 val. – Pertrauka 

  12.30-14.00 val. – „Jatrogeniniai trišakio nervo pažeidimai. Nuo prevencijos iki efektyvios pagalbos.", doc. dr. G. Janužis

  14.00-15.30 val. – "Penki žingsniai sėkmingai pilno dantų lanko rekonstrukcijai ant dantų implantų", P. Petravičius, A. Balčiūnas

  15.30-16.15 val. – „Aktualijos odontologijoje", R. Abunevičius


   
   
   

  Rezervacija

  Asmeninė informacija
  Dalyvio mokestis

  Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.