J. Jasinskio g. 16, Vilnius 03163
(8 5) 212 2510

Europos odontologų taryba posėdžiavo Maltoje

2017 m. Gegužės 26̶ 27 dienomis Europos  šalių-narių atstovai ir stebėtojai susitiko Maltos sostinėje Valetoje vykusiame Europos odontologų tarybos (Council of European Dentists-CED) Generaliniame posėdyje, rengiamame dukart per metus, kuriame dalyvavo ir Lietuvos Respublikos odontologų rūmų tarybos narė E. Guzaitiene. Posėdžiui vadovavo CED prezidentas  dr. Marco Landi. Renginio šeimininkai buvo Maltos odontologų asociacija. Šis susitikimas įsiliejo į ES Tarybai pirmininkaujančios Maltos renginių kontekstą.
 
CED  ETIKOS KODEKSAS
CED priėmė atnaujintą Etikos kodeksą, kuriame atsižvelgiama į nacionalinius kodeksus ir Generalinio duomenų apsaugos reglamento nuostatas. Pirmą kartą priimtas 1965 m. ir reguliariai redaguojamas CED  Etikos kodeksas pateikia bendrai suderintus profesinės elgsenos principus ir odontologų etikos aspektus, kurie yra aukštos kokybės odontologinės priežiūros pamatas visoje Europoje. Šis kodeksas numato įsipareigojimus pacientui ir visuomenei, profesinę praktiką ir elektroninę reklamą.
 
CED  POZICIJA REGLAMENTUOJAMŲ PROFESIJŲ PROPORCINGUMO TESTO KLAUSIMU  
CED prieštarauja sveikatos priežiūros profesijų įtraukimui į numatomą Direktyvą, susijusią su proporcingumo testu, iki priimant profesijas reglamentuojančius dokumentus. Kartu su kitomis sveikatos priežiūros profesijomis, CED siūlo išbraukti sveikatos priežiūros profesijas iš šios Direktyvos, nes tokio požiūrio dėka kyla rizika visuomenės sveikatai ir pacientų saugumui. ES įstatymai ir ES precedentinė teisė nustatė specialų sveikatos priežiūros statusą ir šalių narių kompetenciją apibrėžti apsaugos lygį, skiriamą visuomenės sveikatai.       
 
Europos Parlamento narė dr. Roberta Metsola pasidalijo savo mintimis sveikatos priežiūros profesijų klausimu su asamblėjos dalyviais ir pastaruoju metu vykusioje Europos Parlamento ir Europos Komisijos diskusijoje pakvietė išskirti sveikatos priežiūros profesijas. Ji pabrėžė, kad sveikatos apsauga iš esmės skiriasi nuo kitų paslaugų ir dėl to neturėtų būti traktuojama naudojant tą patį instrumentą.   
 
CED  pozicijai buvo vienbalsiai pritarta, aiškiai pagrindžiant, kodėl sveikatos priežiūros profesijos turėtų būti išskirtos.     
 
REZOLIUCIJA DĖL BŪSIMŲJŲ ODONTOLOGŲ
Būsimų odontologų profilis nuolatos kinta, numatomos kompetencijos ir įgūdžiai turi būti atnaujinami, o nauji sukuriami. Ši Europos odontologų tarybos narių vienbalsiai priimta Rezoliucija apibūdina kompetencijas ir įgūdžius, kurių reikės būsimam odontologui, kad šis priimtų ateities iššūkius, kurie iškils odontologo profesijai. Būsimojo odontologo pagrindinis uždavinys yra būti kompetentingam valdant tiek tradicinius, tiek ir naujus iššūkius burnos sveikatos srityje; odontologai privalo gebėti savarankiškai, bei komandoje ,glaudžiai bendradarbiaudami su kitais sveikatos specialistais plėtoti įrodymais grįstą, visapusį odontologinį gydymą, laikytis etikos ir  užtikrinti pacientų saugumą.  
 
ES NAUJŲ ĮGŪDŽIŲ DARBOTVARKĖ 
Visi nariai pritarė Švietimo ir profesinės kvalifikacijos darbo grupės mandatui. Darbo grupė seks  ES Įgūdžių darbotvarkę ( EU Skills Agenda), atliks naujų iššūkių ir krypčių plėtros, darančios poveikį odontologų profesijai, stebėseną ir tęs diskusijas dėl numatomos Europos Komisijos direktyvos 2005/36/EC, V.3/5.3.1 peržiūrėjimo strategijos.  
  
SKAITMENINIMAS IR E. RECEPTŲ PROGRAMA
E. sveikatos darbo grupės mandatas leidžia stebėti ir reguliuoti e. receptų išdavimo programą „ePrescriptions“ bei skaitmeninimo procesą apskritai, duomenų informacijos mainus ir sąsajas su odontologų praktika ir ypač ryšius su trečiosiomis šalimis.
 
Daugiau informacijos ir pilną rezoliucijų tekstą  rasite :  http://www.cedentists.eu
 
Tarybos narės E. Guzaitienės informacija

Spausdinti

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.