J. Jasinskio g. 16, Vilnius 03163
(8 5) 212 2510
  • Į pradžią
  • Apie Rūmus
  • Naujienos
  • Visuotinis Odontologų rūmų narių susirinkimas ir tarptautinis kongresas „Visuomenė ir odontologija: iššūkiai ir sprendimai“

Visuotinis Odontologų rūmų narių susirinkimas ir tarptautinis kongresas „Visuomenė ir odontologija: iššūkiai ir sprendimai“

    
       Pirmoji medikų profesinė savivalda – Lietuvos Respublikos odontologų rūmai (toliau – Rūmai) – š.m. gegužės 26 - 27 d. Druskininkuose organizavo jau tryliktą Rūmų tarptautinį kongresą „Visuomenė ir odontologija: iššūkiai ir sprendimai“. Rūmų tarptautinis kongresas – didžiausias ir reikšmingiausias odontologų bendruomenės renginys, pritraukiantis ne tik Lietuvos gydytojus odontologus bei burnos priežiūros specialistus, bet ir užsienio svečius. 
 
Pakalbinta Odontologų rūmų kongreso organizacinio komiteto pirmininkė doc. dr. Vilma Brukienė akcentavo, kad renginio „Visuomenė ir odontologija: iššūkiai ir sprendimai“ tikslas buvo Rūmų bendruomenės nariams pristatyti temas, kurios šiuo metu aktualios ne tik odontologų bei burnos priežiūros specialistų bendruomenei, bet ir visiems Lietuvos gyventojams. Todėl be specifinių odontologinių temų buvo pasirinktos ir pristatytos tokios plačiai mūsų šalies visuomenėje išdiskutuotos temos kaip savižudybių priežastys ir prevencija, skiepų nauda ir reikalingumas, būtinoji pagalba ir gaivinimas vaikų amžiuje, neįgaliųjų bei senyvo amžiaus pacientų burnos sveikatos aktualijos. Mūsų bendruomenės narius kvietėme susipažinti ir padiskutuoti dantų kilmės bei evoliucijos, toksinių ir narkotinių preparatų įtakos burnos sveikatai, bendrosios nejautros odontologijoje naudos ir galimos žalos klausimais. Džiaugiamės, kad atvykti ir pristatyti pranešimus sutiko garbūs ir pasaulyje pripažinti lektoriai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Švedijos, Estijos, o taip pat ir puikiai mūsų odontologų bei burnos priežiūros specialistų bendruomenei žinomi Lietuvos lektoriai“ – džiaugėsi Rūmų tarptautinio kongreso „Visuomenė ir odontologija: iššūkiai ir sprendimai“ organizacinio komiteto pirmininkė doc. dr. V. Brukienė.
 
 
 
 
 
    
Didelio gausiai susirinkusios odontologų bendruomenės dėmesio sulaukė kongreso metu vykusi ne tik įdomi mokslinė programa, bet ir odontologinės įrangos ir medžiagų paroda, kurioje savo produkciją pristatė pusšimtis firmų ir rėmėjų. Kongreso Organizacinio komiteto narė R. Kiaunienė, atsakinga už renginio metu vykusią parodą, akcentavo, kad Kongreso dalyviams ir svečiams buvo pristatytos naujos, ne tik odontologinės, bet ir medicinos srityje esančios medžiagos bei prietaisai. Odontologų rūmai kongreso dalyviams paruošė spalvingas kuprines, kurias kongreso rėmėjai ir kitos firmos užpildė savo produkcijos mėginukais.
 
 
 
Visada džiugu, kad kongreso dalyvio krepšelis yra turtingas naujienomis, informacija ir odontologinių priemonių mėginėliais. Nors Kongreso organizacinis komitetas nesulaukė jokių pastabų dėl renginio organizavimo, tačiau esame atviri pastaboms, pasiūlymams. Tai mums padės ateityje tobulėti bei sėkmingai dirbti“ – sakė R. Kiaunienė.
 
 
        Kongrese dėmesys buvo skirtas ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto bei Vilniaus universiteto odontologijos studijų programų studentų mokslinių darbų pristatymams, kuriuose jaunieji kolegos mokslininkai pristatė savo pastarųjų metų mokslo tyrimų rezultatus. Esminiai studentų pranešimų vertinimo kriterijai buvo: pavadinimo, tikslo, uždavinių formulavimas; metodikos pristatymo aiškumas; rezultatų aptarimo aiškumas, statistinių metodų taikymas, išvadų formulavimas; darbo apipavidalinimas bei pristatymo kokybė.
              Komisija vienbalsiai nusprendė pirmąsias vietas skirti LSMU studentams Donatui Ciruliui ir Ibrahim Bahrou bei jų pranešimui tema „Flagelino ir TLR5 receptorių įtaka burnos dugno plokščialąstelinės karcinomos etiopatogenezei“ (darbo vadovai - dr. G. Janužis, prof. dr. R. Banienė, LSMU) ir VU studentei Augustei Manelytei bei jos darbui –  „Vertikalių šaknies lūžių klinikiniai simptomai ir etiologinių veiksnių vertinimas“ (darbo vadovė - prof. dr. Vytautė Pečiulienė, VU).
 
 
 
 
Visuotiniame odontologų rūmų narių susirinkime Rūmų tarybos pirmininkas A. Šeikus pristatė Lietuvos Respublikos odontologų rūmų 2016 m. veiklos ataskaitą ir Lietuvos Respublikos odontologų rūmų 2016 m. pajamų, išlaidų sąmatos ir finansinę atskaitomybę. Susirinkę Visuotinio odontologų rūmų narių susirinkimo dalyviai pritarė 2016 m. Rūmų finansinei atskaitomybei ir 2017 m. Rūmų pajamų išlaidų sąmatai (pojektui).
 
 
 
LR odontologų rūmai nuoširdžiai dėkoja Tarptautinio kongreso Organizacinio komiteto nariams, Rūmų Tarybai, Rūmų Teritorinių skyrių vadovams ir sekretoriams, Rūmų darbuotojams ir visiems Rūmų nariams, prisidėjusiems prie sėkmingo renginio organizavimo. Dėkojame Kongreso mecenatui Glaxosmithkline; Didiesiems rėmėjams – UAB Orivas ir GC Nordic; Rėmėjams – UAB Ringitas ir UAB BIOK laboratorija.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Spausdinti

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.