Pirmoji medicinos pagalba

01Kov
kovo 01, 2025
Teorinė dalis nuotoliu, nuorodą su įrašu gausite prieš renginį. Kovo 1 d. praktinė dalis Vilniuje (vieta bus patikslinta vėliau)
8 val. - pirmoji medicininė pagalba
Dalyvių skaičius: 25
Gydytojui odontologui, Gydytojui endodontologui, Gydytojui ortodontui, Gydytojui odontologui ortopedui, Gydytojui periodontologui, Gydytojui vaikų odontologui, Gydytojui burnos chirurgui, Gydytojui burnos, veido ir žandikaulių chirurgui, Gydytojo odontologo padėjėjui, Burnos higienistui, Dntų technikui
Pirmoji medicininė pagalba

Nariams 65 Eur.
Ne nariams 80 Eur.

Lietuvos Respublikos odontologų rūmai, Viešoji Įstaiga "Svarbus Žingsnis"
+370 652 22290
01Kov

Apie renginį

Gerb. Odontologų rūmų nariai, Rūmai toliau vykdo dviejų dalių profesinės kvalifikacijos privalomojo tobulinimosi programa „Pirmoji medicinos pagalba“. Užsiregistravusiems ir susimokėjusiems dalyviams atsiųsime nuorodą (teorinė dalis, 4 akademinės valandos), o kovo 1d. vyks praktinė dalis Vilniuje (4 akademinės valandos, praktinė dalis nuo 8:30 val. (laiką turite pasirinkti registracijos metu). Visiems užsiregistravusiems ir sumokėjusiems dalyviams tikslus praktikos laikas bus atsiųstas elektroniniu paštu ir SMS žinute. Nuo 2022 m. gegužės 1 d. bus taikomas naujas reikalavimas profesinės kvalifikacijos tobulinimui. Visų profesinių kvalifikacijų gydytojams odontologams ir burnos priežiūros specialistams skirta profesinės kvalifikacijos privalomojo tobulinimosi programa Pirmoji medicinos pagalba – 8 val., iš jų ne mažiau kaip pusė kurso laiko trukmės turi būti skiriama praktiniams įgūdžiams tobulinti. Renginys organizuojamas kartu su VšĮ “Svarbus žingsnis”

Programa

PRADINIS GAIVINIMAS IR DEFIBRILIACIJA Naujausio 2021 metų Europos gaivinimo tarybos nustatyto algoritmo mokymasis. Apžvelgiami visi žingsniai nuo situacijos rimtumo įvertinimo iki gaivinimo. Aptariamos visos situacijos, kai žmogui reikalinga pirmoji pagalba: kai žmogus yra sąmoningas; žmogus – be sąmonės, bet kvėpuoja; žmogus nekvėpuoja. Pateikiami gaivinimo žingsniai, pagrįsti moksliniais įrodymais ir naujausia pasauline praktika. Praktikos metu visi kurso dalyviai atlieka pradinį gaivinimą ant manekenų: mokosi atlikti kokybiškus krūtinės ląstos paspaudimus ir įpūtimus bei defibriliaciją su pagal tikrą defibriliatoriaus modelį sukurtą mokomuoju defibriliatoriumi „Physio control LIFE PAK CR“. Mokomasi individualiai ir incenizuotose vaidybinėse situacijose grupėmis KRAUJAVIMO STABDYMAS IR TRAUMOS Šioje temoje aptariami visi galimi kraujavimo, kaulų lūžių ir kitų traumų variantai, pateikiami naujausi tvarstymo būdai ir tendencijos, aptariama, kada nukentėjusįjį reikia skubiai vežti į ligoninę, o kada nesiimti aktyvių veiksmų. Praktikos metu mokomasi stabdyti kraujavimą, lūžių imobilizavimo principų, žiūrima video medžiaga apie saugų nukentėjusiojo gabenimą. UŽSPRINGIMAS Užspringimo ir skendimo atveju pradinis gaivinimas skiriasi, nes mirtis ištinka dėl kvėpavimo sutrikimo, tad šioje temoje nagrinėjami atvejai po užspringimo ir skendimo: aptariama, kaip elgtis ir kokius veiksmus atlikti, o kokių verčiau nesiimti, kad nepakenktumėte nukentėjusiajam. Praktikos metu vilkint užspringimo liemenes mokomasi, kaip atlikti Heimlicho manevrą suaugusiajam, o ant specialių kūdikių ir vaikų manekenų – kaip atlikti pirmąją pagalbą užspringusiems kūdikiams ir vaikams. Taip pat praktikos metu pasitelkiant sukrėsto kūdikio manekeną RealCare™ Shaken Baby, stengiamasi atvaizduoti kokias pasekmes gali turėti neteisingai suteikta pirmoji pagalba užspringus kūdikiui KITOS TEMOS Kursų metu nagrinėjamos ir kitos privalomos temos: pirmosios pagalbos suteikimas asmenims, patyrusiems elektros traumą, terminį ar cheminį nudegimą, anafilaksiją, paveiktiems žaibo, ištiktiems saulės ar šilumos smūgio, sušalusiems, įkąstiems vabzdžio ar gyvūno, suspaustiems, bandžiusiems pasikarti, apsinuodijusiems, ištiktiems ūmaus ūmaus širdies ar galvos smegenų kraujotakos sutrikimų, epilepsijos priepuolį, kuriems prasidėjo gimdymas.

Registracija į renginį