Išrinkti geriausi 2026 metų Jaunųjų mokslininkų sesijos pranešimai

Gegužės 30-ąją įvyko tradicinė Jaunųjų mokslininkų darbų sesija. Jos metu paskelbti du geriausi žodiniai ir du geriausi stendiniai darbai.

Geriausiu žodiniu pristatymu Vilniaus universiteto paskelbtas Paulinos Mozūraitės darbas „Biokeramikinio kanalų užpildo fiziko-cheminių savybių vertinimas po modifikacijos hidroksiapatitu, fluorintu hidroksiapatitu ir magnio vitlokitu“.

Geriausiu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentų žodiniu darbu paskelbtas Emilės Pliuščikaitės darbas „Kryžminės taršos šaltiniai ir kontrolė: dantų protezų bakterijų kolonizacijos tyrimas prieš ir po dezinfekcijos“.

Abu šie darbai apdovanoti ir Stomatologijos mokslo paramos fondo (SMPF) premijomis.

Geriausiais stendiniais pranešimais pripažinti:

Neringos Meilutės ir Julijos Ignatjevos darbas „Tėvų pirmosios pagalbos žinios nuolatinių dantų visiško išnirimo atvejais“;

Bei Gretos Volosevičiūtės darbas „IV ir V tipo hidraulinių kalcio silikatinių retrogradinių dantų šaknų kanalų užpildų porėtumas: mikro-kompiuterinės tomografijos analizė in vitro“.

Geriausių darbų autoriams įteiktos ne tik atminimo dovanos, bet ir nemokami kvietimai į kitąmet Odontologų rūmų organizuojamą tarptautinį kongresą „Odontologijos kompasas“.