Kėdainiuose – pamokos apie burnos sveikatą
Burnos higienistė Gabija Garalevičiūtė surengė du renginius Kėdainiuose apie burnos sveikatą ir jos išsaugojimo principus.
„Gyvenimo namuose sutrikusio intelekto asmenims“ įvyko Odontologų rūmų profilaktikos programos „Negalią turinčių žmonių burnos sveikatos gerinimo“ renginys.
Renginio metu specialistė dalyviams pasakojo apie dantų priežiūrą, sveiką mitybą ir individualias burnos higienos priemones. Su dalyviais buvo aptarti taisyklingo dantų valymosi principai ir metodikos. Burnos higienos specialistė taip pat dalyvius supažindino, kas yra fluoras, jo nauda bei žymėjimu ant dantų pastų. Renginio pabaigoje dalyviams įteiktos dovanėlės: dantų pastos ir dantų šepetėliai.

Kėdainių pagalbos šeimai centro vaikų dienos centre įvyko antrasis Odontologų rūmų vykdomą burnos sveikatos stiprinimo ir įgūdžių ugdymo programą.
Antrojo susitikimo metu burnos higienistė Gabija Garalevičiūtė kartu su vaikais pakartojo pirmojo susitikimo metu įgytas teorines žinias apie dantų valymosi techniką ir jas išbandė praktiškai. Profilaktikos programos dalyviai prisiminė, koks pagal amžių turi būti fluoro kiekis dantų pastoje ir kurioje vietoje šią informaciją galima rasti. Taip pat aptarta tarpdančių siūlo ir tarpdančių šepetėlių naudojimo svarba burnos sveikatai. Kiekvienam dalyviui padovanoti tarpdančių siūlai, kuriais vaikai buvo apmokyti taisyklingai naudotis.
Renginys vykdytas pagal Odontologų rūmų profilaktikos programą „Burnos sveikatos stiprinimas ir įgūdžių ugdymas“.