2026 m. gegužės 28 d. Tarybos posėdžio apžvalga
2026 m. gegužės 28 d. Odontologų rūmų Taryba susirinko į posėdį, kuris vyko Druskininkuose. Posėdžiui vadovavo Tarybos pirmininkė prof. dr. V. Brukienė, jame dalyvavo 31 asmuo.
Posėdžio metu buvo pristatytos ir aptartos Revizijos komisijos išvados dėl 2025 metų Odontologų rūmų finansinės veiklos. Rūmuose buvo atliktas išorinis auditas už praėjusius metus. Nepriklausomas auditorius padarė išvadą, kad finansinės ataskaitos visais reikšmingais atžvilgiais teisingai atspindi Odontologų rūmų finansinę būklę ir veiklos rezultatus. Revizijos komisijos nuomone, apskaita tvarkoma laikantis galiojančių teisės aktų reikalavimų, lėšos naudojamos pagal tikslus, reikšmingų pažeidimų ar netinkamo lėšų naudojimo nenustatyta.
Pagal Revizijos komisijos siūlymą, Rūmų narių įgaliotinių susirinkimas (konferencija) patvirtino Odontologų rūmų finansinę ir veiklos ataskaitas už 2025 metus.
Tarybos posėdžio metu taip pat buvo aptartas klausimas dėl Infekcijų kontrolės dokumentų šablono. Šių metų gegužės 1 dieną įsigaliojo atnaujinta Lietuvos higienos norma HN 47-1:2026, pagal kurią kiekviena įstaiga turi turėti infekcijų kontrolės procedūrų tvarkos aprašų vadovą, kurį sudaro 8 tvarkos:
- rankų higienos procedūra; pacientų izoliavimo tvarka;
- medicinos priemonių ir kitų gaminių paruošimo pakartotinio naudojimo tvarka;
- medicininių atliekų tvarkymo procedūra;
- skalbinių tvarkymo procedūra;
- aplinkos (patalpų, daiktų) paviršių valymo, dezinfekcijos procedūra;
- aplinkos (patalpų, daiktų) paviršių higienos planas;
- darbuotojo ekspozicijos krauju ir kūno skysčiais valdymo aprašymas.
Kiekviena tvarka turi tam tikrus skyrius, kurie būtinai turi būti aprašyti toje tvarkoje. Taryba nutarė, kad Odontologų rūmai parengs Infekcijų kontrolės procedūrų tvarkos aprašų vadovo šablonus ir nemokamai pasidalins jais su Rūmų narėmis įstaigomis.
Aptartas ir klausimas dėl 2020-2025 metais pacientams padarytos žalos atlyginimo. Posėdyje pristatyta ne tik pastarųjų kelerių metų statistika, bet ir kaip šiame kontekste atrodo odontologijos sektorius.
Per šį laikotarpį sulaukta iš viso 1807 pacientų skundų dėl žalos atlyginimo gaunant sveikatos priežiūros paslaugas. Iš jų – 355 skundai odontologijos srityje, iš kurių tenkinti tik 93 skundai.
Pažymėta, kad tenkintų skundų procentas yra labai panašus į kitų medicinos sričių, tačiau žala pacientui yra ženkliai mažesnė, lyginant su kitomis paslaugomis, nes ir rizikos veiksniai yra gerokai mažesni. Apibendrinta, kad Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje priekaištų ar skundų odontologijos sektoriui šiuo klausimu nebuvo.
Aptartas ir kibernetinio saugumo reikalavimų įgyvendinimo Odontologų rūmuose procesas. Tarybos nariai supažindinti su jau nuveiktais darbais, įvykusiais susitikimais bei dar laukiančiomis užduotimis.
Posėdžio metu taryba buvo supažindinta ir su šiuo metu rengiamomis burnos priežiūros specialistų medicinos normų atnaujintomis redakcijomis. Iš viso yra sudarytos trys darbo grupės, kurios peržiūri ir naujina šias medicinos normas:
- MN 35:2019 „Burnos higienistas“;
- MN 46:2018 “Dantų technikas“;
- MN 24:2017 „Gydytojo odontologo padėjėjas.
Taryba susipažino su darbo grupėse pateiktais siūlymais bei pateikė savo pastabas, į kurias vertėtų atsižvelgti toliau derinant galutinius medicinos normų variantus.
Galiausiai nuspręsta į Odontologų rūmų narių sąrašą įtraukti 15 naujų asmenų, o į asocijuotų narių sąrašą įtraukti 3 įstaigas.
Kitas tarybos posėdis vyks 2026 m. rugsėjo 25 d.