Vitaminų svarba dantims

Dantims reikalingi vitaminai, jų kiekis

Vitaminai organizmui reikalingi tam, kad jis tinkamai atliktų savo DARBĄ. Trūkstant vitaminų, mūsų kūnas ir visas organizmas senka, mums stinga jėgų, jaučiamės nuolat pavargę. Taip pat vitaminų trūkumas kenkia ir mūsų dantims. Atsiranda dantų ėduonis,dantenos kraujuoja, dantys trupa, kartais dėl didelio vitaminų trūkumo net ir iškrenta. Labai svarbu, kad organizmas vitaminus gautų su maistu, o ne sintetinius vitaminus.

Vitaminas A
Jo yra gyvuliniuose produktuose – kepenyse, žuvies kepenėlių taukuose, kiaušinio trynyje ir vitaminizuotuose pieno produktuose. Aktyvioji vitamino A forma – retinolis – gaminasi organizme iš b karotino, kurio yra žalialapėse daržovėse ir geltonuose vaisiuose bei daržovėse.
Padeda susidaryti kaulams ir dantims.
Vitamino A per parą organizmui reikia 0,8–1 mg.

Vitaminas B2 (riboflavinas)
Vitamino B2, kitaip vadinamo riboflaminu, randama daugelyje gyvulinių ir augalinių produktų. Šio vitamino yra piene, kepenyse, daržovėse, alaus mielėse, grūduose, pagerintuose javainiuose ir daigintuose kviečiuose. Šis vitaminas užtikrina burnos, liežuvio ir odos sveikumą.
Vitamino B2 organizmui per parą reikia 1,2–1,4 mg.

Vitaminas C
Vitamino C yra vaisiuose ir daržovėse: citrinose, žemuogėse, juoduosiuose serbentuose, žaliuosiuose pipiruose, žalialapėse daržovėse ir bulvėse. Perdirbant šiuos produktus, prarandama daug vitamino C; tad juos geriau valgyti žalius.
Stiprina dantenas, dantis, kaulus ir kraujagysles bei skatina žaizdų gijimą.
Vitamino C organizmui per parą reikia 50 mg.

Vitaminas D
Vitamino D yra riebioje žuvyje, piene, kepenyse, kiaušiniuose, menkės kepenų taukuose ir kai kuriuose grūduose. Jo dedama ir į margariną. Vis dėlto daugiausia vitamino D gauname saulės spinduliams veikiant odoje esančias medžiagas.
Mineralinių medžiagų – kalcio ir fosforo, užtikrinančių kaulų ir dantų tvirtumą, apykaitai labai svarbus vitaminas D. Jis skatina kalcio pasisavinimą iš maisto ir padeda jam patekti į kaulus. Jis geriną vaisiaus augimą, kaulų kietumą, dantų emalio formavimąsi.
Vitamino D organizmui per parą reikia 0,005 mg.
Labai svarbu, kad mityba būtų pilnavertė ir mūsų organizmas gautų visų maisto medžiagų, mineralinių medžiagų ir vitaminų.

Parengė Panevėžio kolegijos studentė Laura Matulytė.

 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.