Palangos g. 2, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

Tobulinimasis

Viena iš pagrindinių Rūmų funkcijų - derinant su švietimo institucijomis, organizuoti gydytojų odontologų, gydytojų odontologų specialistų, gydytojo odontologo padėjėjų, burnos higienistų bei dantų technikų profesinės kvalifikacijos tobulinimą.

Šią funkciją įgyvendinti yra patikėta Neformaliojo švietimo komisijai.

Todėl prašome Rūmų narius pareikšti atsiliepimus apie tobulinimo renginius, taip pat atsiusti pageidavimus kokių temų tobulinimo kursų ar stažuočių, kada ir kokiose mokymo įstaigose, o gal ir pas konkretų dėstytoją norėtumėte.


Pageidavimus ir atsiliepimus prašome siųsti:
LR odontologų rūmų neformaliojo švietimo komisijai
El. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
faksu 8-5 2122510
arba adresu Palangos g. 2, Vilnius 01117

Gydytojų odontologų ir burnos priežiūros specialistų tobulinimą reglamentuoja Rūmų tarybos patvirtinta Tobulinimo tvarka ir mastai kurie nustato tobulinimo renginių organizavimo bei registravimo Rūmuose tvarką, apibrėžia profesinės kvalifikacijos tobulinimosi formas ir jų vertinimą. (97,0 KB)

 

Primename, kad išduotų licencijų galiojimas patvirtinamas surinkus ir pateikus Rūmams pagal Rūmų Tarybos nustatytą tvarką kas penkeri metai privalomą profesinės kvalifikacijos tobulinimo valandų skaičių:

 

Profesinė kvalifikacija
Bendras tobulinimosi valandų skaičius
Privalomųjų tobulinimosi temų valandų skaičius
Reglamentuojamų procedūrų valandos
Infekcijų kontrolė
Būtinoji pagalba
Profesinė etika
Burnos ligų profilaktika
Gydytojams odontologams ir gydytojams odontologams specialistams
120
2
2
2
2
 
Gydytojams odontologams ir gydytojams odontologams specialistams (turinties reglamentuojamų procedūrų pažymėjimą)
150*
2
2
2
2
30*
Dantų technikams
60
2
2
2
2
 
Burnos higienistams
60
2
2
2
2
 
Gydytojo odontologo padėjėjams
50
2
2
2
2
 
 
*LR odontologų rūmai informuoja, kad vadovaujantis 2016 m. balandžio 29 d. Tarybos nutarimu Nr. 16/TN-41, keičiasi gydytojų odontologų ir gydytojų odontologų specialistų, turinčių Rūmų patvirtintus pažymėjimus reglamentuojamoms procedūroms atlikti,papildomo profesinio tobulinimo šioje srityje tvarka.
 
  • Nuo 2017 m. sausio 1 d.gydytojai odontologai, gydytojai odontologai specialistai, turintys Rūmų patvirtintus pažymėjimus Reglamentuojamoms procedūroms atlikti ir teikiantys deklaraciją bei būtinus dokumentus licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūrai, privalės pateikti papildomą 6 valandų profesinį tobulinimą šioje srityje.
  • Nuo 2018 m. sausio 1 d.gydytojai odontologai, gydytojai odontologai specialistai, turintys Rūmų patvirtintus pažymėjimus Reglamentuojamoms procedūroms atlikti ir teikiantys deklaraciją bei būtinus dokumentus licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūrai, privalės pateikti papildomą 12 valandų profesinį tobulinimą šioje srityje.
  • Nuo 2019 m. sausio 1 d.gydytojai odontologai, gydytojai odontologai specialistai, turintys Rūmų patvirtintus pažymėjimus Reglamentuojamoms procedūroms atlikti ir teikiantys deklaraciją bei būtinus dokumentus licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūrai, privalės pateikti papildomą 18 valandų profesinį tobulinimą šioje srityje.
  • Nuo 2020 m. sausio 1 d.gydytojai odontologai, gydytojai odontologai specialistai, turintys Rūmų patvirtintus pažymėjimus Reglamentuojamoms procedūroms atlikti ir teikiantys deklaraciją bei būtinus dokumentus licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūrai, privalės pateikti papildomą 24 valandų profesinį tobulinimą šioje srityje.
  • Nuo 2021 m. sausio 1 d.gydytojai odontologai, gydytojai odontologai specialistai, turintys Rūmų patvirtintus pažymėjimus Reglamentuojamoms procedūroms atlikti ir teikiantys deklaraciją bei būtinus dokumentus licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūrai, privalės pateikti papildomą 30 valandų profesinį tobulinimą šioje srityje.

 


2006 m. birželio 9 d. Nr.06/TN-57

Taryba, siekdama užtikrinti, jog odontologai sąžiningai ir tinkamai tobulintų savo profesinę kvalifikaciją ir būtų sumažintos galimybės piktnaudžiauti lengvai įgyjamais profesinę kvalifikaciją liudijančiais sertifikatais, nutaria nustatyti registracijos Rūmų organizuojamuose renginiuose tvarką:

1. Registracija į Rūmų organizuojamus renginius vykdoma iš anksto registruojantis ir pervedant dalyvio mokestį į Rūmų sąskaitą pavedimu;
2. Registracija į Rūmų organizuojamus renginius baigiama likus vienai savaitei iki renginio; (negalioja nuo 2010 liepos 1 d.)
3. Tik asmeniškai atvykusiems į renginį ir jame dalyvavusiems išduodamas profesinį tobulinimąsi patvirtinantis sertifikatas.
4. Asmenims užsiregistravusiems į tobulinimosi renginius, tačiau juose nedalyvavusiems, sumokėtas dalyvio mokestis nėra grąžinamas.

2010 m. liepos 1 d. Nr.10/TN-37

Taryba, atsižvelgdama į profesinės kvalifikacijos tobulinimo renginių administravimo aspektus, nutaria pakeisti 2006 m. birželio 9 d. Tarybos nutarimą „Dėl Rūmų organizuojamų tobulinimo renginių sertifikatų išdavimo tvarkos“ Nr. 06/TN-57:

1.1.išdėstyti nutarimo pavadinimą taip:

„DĖL RŪMŲ ORGANIZUOJAMŲ TOBULINIMO RENGINIŲ IR SERTIFIKATŲ IŠDAVIMO TVARKOS“;

1.2.išdėstyti 4 punktą taip:
„4. Asmenims, užsiregistravusiems į tobulinimosi renginius, tačiau juose nedalyvavusiems, sumokėtas dalyvio mokestis nėra grąžinamas, tačiau Taryba gali svarstyti klausimą dėl dalyvio mokesčio grąžinimo, atsižvelgusi į motyvuotą Rūmų nario prašymą kartu su pateiktais pateisinančiais (dėl ligos ir mirties aplinkybių) dokumentais.“.


DARBO DANTŲ RENTGENODIAGNOSTIKOS APARATAIS IR PANORAMINE RENTGENO ĮRANGA, RADIACINĖS SAUGOS MOKYMAI

Daug Rūmų narių kreipiasi į mus, klausdami, kur rengiami Sveikatos apsaugos ministro 2004 m. birželio 17 d. įsakyme Nr.V-447 numatyti mokymai dirbti su dantų rentgenodiagnostikos aparatais ir panoramine rentgeno įranga, radiacinės saugos klausimais.

Kaip ir nustatyta minėtame ministro įsakyme, nuo 2004 m. rugsėjo 1 d. gydytojai odontologai ir gydytojai odontologai specialistai teoriškai ir praktiškai mokomi dirbti su dantų rentgenodiagnostikos aparatais ir panoramine rentgeno įranga Vilniaus universiteto Medicinos fakultete ir Kauno medicinos universitete, gydytojų odontologų padėjėjų teorinį ir praktinį mokymą dirbti su dantų rentgenodiagnostikos aparatais ir panoramine rentgeno įranga atlieka įstaigos, turinčios teisę vykdyti kvalifikacijos tobulinimą pagal teisės aktų nustatyta tvarka parengtas ir suderintas programas, gydytojai odontologai, gydytojai odontologai specialistai ir gydytojų odontologų padėjėjai radiacinės saugos klausimais mokomi įstaigose, turinčiose teisę vykdyti profesinį tobulinimą pagal teisės aktų nustatyta tvarka.

Dėl mokymų dirbti su dantų rentgenodiagnostikos aparatais ir panoramine rentgeno įranga, radiacinės saugos kursų kreipkitės:

Organizatorius, miestas Kontaktai Tema, lektorius Kam skirta
LSMUPodiplominių studijų centras Kaunas
Registracija www.medas.lt,
kurso kodas 272
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Rentgenologinio darbo specifika odontologijoje, darbas su dentaliniais, panoraminiais rentgeno ir kūginės apšvietos kompiuterinės tomografijos aparatais“ Gyd.odontologams,
gyd.odontologams specialistams,
gyd.odontologo padėjėjams
       
VU Odontologijos institutas Vilnius D. Ivanauskaitė,
tel. 8-686 38068
Darbas dantų rentgenodiagnostikos aparatais ir panoramine rentgeno įranga
“Darbo specifika dirbant su panoramine įranga odontologijoje”;
”Darbo specifika dirbant su dantų rentgeno diagnostikos aparatais odontologijoje” Planuojama mokyti 1 grupę per mėnesį.
Gyd.odontologams,
gyd.odontologams specialistams
       
VšĮ Respublikinis energetikų mokymo centras Vilnius S. Čelkonaitė
tel. 861519782
Radiacinė sauga Gyd.odontologams,
gyd.odontologams specialistams,
gyd.odontologo padėjėjams
       
 
Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras
Vilnius, Kaunas
Tel. 8-5 2712256,
tel. 8-37-70-74-19
Darbas dantų rentgenodiagnostikos aparatais ir panoramine rentgeno įranga  (tik gyd.odontologo padėjėjams) 
Radiacinė sauga
Gyd.odontologams,
gyd.odontologams specialistams,
gyd.odontologo padėjėjams
 
     
 UAB "Kita kompetencija"                                                                                         
Tel. 85 203 05 45         
                                                                                                  
                       
     Radiacinė sauga                                                                                                                               
Gyd.odontologams,
gyd.odontologams specialistams,
gyd.odontologo padėjėjams                                                                                        
 
     
UAB TUVLITA                                                             
Tel. 85 266 16 66                                         
Radiacinė sauga Gyd.odontologams,
gyd.odontologams specialistams,
gyd.odontologo padėjėjams
 
 
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.