Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.

                     
 J. Jasinskio g. 16-201, Vilnius 03163
(8 5) 212 2510

Pareiškimų nagrinėjimo tvarka

 
 
 
 
Vadovaujantis 2004 m. lapkričio 26 d. tarybos nutarimu Nr. 42 patvirtinta Prašymų ir skundų nagrinėjimo Lietuvos Respublikos odontologų rūmuose tvarka, Rūmai nagrinėja pacientų pareiškimus, vertindami odontologų suteiktų paslaugų kokybę, profesinę etiką. Atkreipiame dėmesį, jog Rūmai nėra kompetentinga institucija konstatuoti asmens sveikatai padarytos žalos mastą, pobūdį ar įvertinti tai materialia išraiška bei spręsti ginčus dėl pacientams padarytos žalos atlyginimo.
 
Jeigu Jūs esate įsitikinę, jog buvo pažeistos Jūsų kaip paciento teisės į kokybišką ir kvalifikuotą odontologinės sveikatos priežiūrą, odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigos specialistai su Jumis elgėsi neetiškai ar įvyko Jūsų ir odontologų konfliktas, galite savo nepasitenkinimą išsakyti Rūmams.
 
Norėdami pateikti pareiškimą ar prašymą, tai turėtumėte padaryti raštu. Vadovaujantis 2004 m. lapkričio 26 d. tarybos nutarimu Nr. 42 patvirtinta Prašymų ir skundų nagrinėjimo Lietuvos Respublikos odontologų rūmuose tvarka, Rūmuose nagrinėjami tokie rašytiniai pareiškimai, kurie tvarkingai ir įskaitomai parašyti valstybine (lietuvių) kalba, nurodytas pareiškėjo vardas, pavardė ir tikslus adresas, kuriuo jis pageidautų gauti atsakymą, taip pat elektroninio pašto adresas ir telefonas (jeigu pareiškėjas juos turi). Neįskaitomi, nesuprantamai išdėstyti prašymai ir skundai grąžinami pareiškėjui, nurodant grąžinimo priežastį. Pareiškimai, kuriuose nenurodytas pareiškėjo vardas ir pavardė, adresas (t.y. anoniminiai) atsakingo darbuotojo sprendimu paliekami nenagrinėti.
 
Asmenų pareiškimai Rūmuose nagrinėjami, jeigu prašyme ar skunde keliami klausimai priskirtini Rūmų kompetencijai pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus.
 
Pagal Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo (Žin., 2009, Nr. 145-6425) 23 straipsnį, manydamas, kad yra pažeistos jo, kaip paciento, teisės, pacientas raštu turi kreiptis į sveikatos įstaigos vadovą, kuris ne ilgiau kaip per 20 darbo dienų privalo išnagrinėti kreipimąsi ir raštu pranešti pacientui apie nagrinėjimo rezultatus. Remiantis šiuo įstatymu ir Rūmų 2004 m. lapkričio 26 d. Tarybos nutarimu Nr. 42 patvirtintos Prašymų ir skundų nagrinėjimo Lietuvos Respublikos odontologų rūmuose tvarkos bendrųjų reikalavimų 6 punktu, „...Rūmai nagrinėja tik tuos pareiškimus, prie kurių yra pridėtas sveikatos priežiūros įstaigos vadovo atsakymas raštu dėl pareiškime išdėstytų faktų.“
 
Taip pat atkreipiame dėmesį, kad, vadovaujantis Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 23 straipsniu, pacientas pareiškime privalo pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kai toks skundas siunčiamas paštu, prie jo turi būti pridėta notaro ar pacientui atstovaujančio advokato patvirtinta pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija.
 
Pareiškime turėtumėte išdėstyti iškilusią problemą, aprašyti gydymo eigą, įvardinti konkrečius faktus, kurie galėjo turėti įtakos Jums suteiktų paslaugų kokybei, taip pat nurodyti konkrečią odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigą bei gydytoją odontologą ar burnos priežiūros specialistą, kurio darbu likote nepatenkintas.
 
Pareiškimas išnagrinėjamas ne vėliau kaip per 20 kalendorinių dienų, išskyrus tuos atvejus, kai įstatymų nustatyta kitaip arba prašymui ar pareiškimui nagrinėti reikia sudaryti komisiją, sušaukti posėdį ar imtis kitų priemonių, dėl kurių atsakymo pateikimas asmeniui gali užsitęsti ilgiau.
 
Pakartotiniai pareiškimai nenagrinėjami, jeigu juose nenurodoma naujų aplinkybių, sudarančių prašymo pagrindą, ir nėra įtikinamų argumentų, kad Rūmų sprendimas dėl ankstesnio pareiškimo yra neteisingas. Tuo atveju per 5 darbo dienas nuo pakartotinio pareiškimo gavimo datos pareiškėjui pranešama, kad jo pareiškimas nebus nagrinėjamas, nurodomos priežastys ir apskundimo tvarka.
 

Jei pareiškėjas pareiškimo nagrinėjimo posėdžio metu nepateikia nurodytų būtinųjų dokumentų, pareiškimas gali būti paliktas nenagrinėtas arba nagrinėjamas tik ta apimtimi, kiek tai įmanoma neesant nurodytų dokumentų.


Dėl kilusių klausimų kreipkitės: 
Odontologinių paslaugų kontrolės specialistė Vilma Namavičiūtė
Tel.: 8 5 212 25 10, 8 606 36656
El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Spausdinti

Dantų priežiūra ortodontinio gydymo metu

Tėvai dažnai klausia, ar gali ortodontinis gydymas (breketai, plokštelės ar kiti ortodontiniai aparatai) pakenkti dantims? Šiuolaikinis ortodontinis gydymas atskleidžia daug puikių galimybių, deja, tinkamai neprižiūrint burnos ertmės, nesilaikant burnos higienos, jis gali neigiamai veikti dantis ir dantenas.

Plačiau ...

Spausdinti

Ankstyvasis vaikų dantų ėduonis

Rūpintis vaiko dantų būkle reikia pradėti tada, kai išdygsta pirmasis dantis.

Dantų ėduonis yra liga, kurią sukelia dantų apnašose esančios bakterijos, susidarius jų veiklai palankioms sąlygoms, gamindamos kietuosius danties audinius ardančias rūgštis. Ertmė dantyje yra tik tos ligos padarinys.

Plačiau ...

Spausdinti

Naudingi patarimai

 

Savigyda antibiotikais: Svarbiausia informacija visuomenei

Antibiotikams atsparios bakterijos visiems mums kelia grėsmę, nes jos gali sukelti sunkiai gydomas infekcijas.

 

 

Pakartotinai ir netinkamai vartodami antibiotikus, mes prisidedame prie antibiotikams atsparių bakterijų gausėjimo, o tai – viena aktualiausių sveikatos problemų pasaulyje [1-6].Taigi, jeigu jums, jūsų vaikams ar kitiems šeimos nariams prireiktų antibiotikų, jie gali būti nebe veiksmingi [7].

 
Savigyda antibiotikais – tai neatsakingas antibiotikų vartojimas [8].
Savigyda – tai antibiotikų vartojimas (arba ketinimas vartoti juos) prieš tai nepasitarus su gydytoju:
• kai vartojami po ankstesnio gydymo likę antibiotikai arba
• antibiotikų įsigyjama vaistinėje be recepto.
ECDC vartojamas terminas „antibiotikai“ reiškia „antibakteriniai vaistai“.
 
1. Antibiotikus gali skirti tik jus apžiūrėjęs gydytojas
Daugelis peršalimo ligų gali sukelti tuos pačius simptomus, tačiau jų gydymas gali skirtis. Jeigu prieš tai sergant jums buvo skirti antibiotikai ir jūs visiškai pasveikote, pasireiškus panašiems simptomams, jūs vėl norėtumėte vartoti anksčiau skirtą antibiotiką. Vis dėlto tik jus apžiūrėjęs gydytojas gali nustatyti, ar šį kartą esamiems simptomais mažinti reikia skirti antibiotikų.
• Niekada nemėginkite įsigyti antibiotikų be recepto.
• Niekada nekaupkite antibiotikų vėlesniam gydymui.
• Jokiais atvejais nevartokite po ankstesnio gydymo likusių antibiotikų;
• Niekada nesidalykite antibiotikų likučiais su kitais žmonėmis.
Nekaupkite antibiotikų likučių [8]. Jeigu gavote daugiau antibiotikų dozių (pvz., tablečių, kapsulių), nei jums buvo skirta, pasiteiraukite vaistininko, ką daryti su likusiais vaistais.
 
 
2. Antibiotikai nemalšina skausmo ir negali išgydyti visų ligų
Antibiotikai neveikia kaip nuskausminamieji ir negali palengvinti galvos ar kitų kūno dalių skausmo bei sumažinti karščiavimo.
• Antibiotikai veiksmingi kovojant tik su bakterinės kilmės infekcijomis ir negali padėti išgydyti infekcijų, kurias sukelia virusai, pvz., slogos ar gripo (9–12, 14).
• Iki 80 % peršalimo ligų, , yra virusinės kilmės, taigi vartodami antibiotikus, geriau nepasijusite [11, 12].
 

3. Be reikalo, pvz., peršalus ar susirgus gripu, vartojami antibiotikai nepadės greičiau pasveikti ir gali sukelti šalutinius reiškinius

Nuo peršalimo ar gripo vartojami antibiotikai neduos jums jokios naudos: antibiotikai tiesiog neveikia virusinių infekcijų [9-12]. Be to, antibiotikai gali sukelti nemalonius šalutinius reiškinius, kaip viduriavimą, pykinimą arba bėrimą [9, 10, 13-15].

Vartoti antibiotikus sergant tokiomis lengvomis bakterinėmis infekcijomis, kaip rinosinusitas, gerklės uždegimas, bronchitas ar ausų uždegimas dažnai nebūtina [15–19], nes dauguma atvejų žmogaus imuninė sistema gali pati įveikti tokias lengvas infekcijas.

Daugumą simptomų galima palengvinti nereceptiniais vaistais. Vartojami antibiotikai nepalengvins jums pasireiškiančių simptomų ir nepadės jums greičiau pasijusti geriau [10, 12, 15, 17].

Simptomams neišnykus arba iškilus abejonių, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju. Jeigu jūs tikrai sergate sunkios infekcijos sukelta liga, pvz., bakteriniu plaučių uždegimu, gydytojas skirs jums antibiotikų. Jums vertėtų kreiptis pagalbos, jei:

• esate vyresni kaip 65 metai;

• sergate astma arba diabetu;

• sergate kitomis plaučių ligomis (pvz., lėtiniu bronchitu, emfizema, lėtine obstrukcine plaučių ilga);

• sutrikusi širdies veikla (pvz., praeityje patyrėte širdies smūgį, jums diagnozuota krūtinės angina, lėtinis širdies nepakankamumas);

• turite sveikatos sutrikimų, dėl kurių nusilpusi imuninė sistema; arba

• vartojate vaistus, kurie slopina imuninę sistemą (pvz., steroidus, chemoterapinius vaistus nuo vėžio, kai kuriuos vaistus, kuriais slopinamos skydliaukės funkcijos).

Supaprastintas sąrašas, parengtas vykdant Europos Komisijos Mokslinių tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato finansuojamą projektą „Genomika Europos kovai su atsparumu antibiotikams gydant visuomenėje įgytas apatinių kvėpavimo takų infekcijas (angl. Genomics to combat Resistance against Antibiotics in Community-acquired LRTI in Europe).  

4. Skirkite sau laiko pasveikti

Susirgus ypač kai tam tikri simptomai pasireiškia pirmą kartą, gali būti nelengva. Tinkamu laiku apsilankyti pas gydytoją gali būti sunku, be to, tai gali būti brangu ir pareikalauti nemažai laiko. Žinant, kaip kontroliuoti pasireiškiančius simptomus, jums gali būti lengviau kovoti su savo liga. Sužinokite, kaip pasirūpinti savimi nevartojant antibiotikų.

Sergant dauguma peršalimo ligų, ligonio būklė pagerėja po dviejų savaičių.

 

 

Orientacinė paprastų peršalimo ligų simptomų trukmė sergant suaugusiesiems

Ausų uždegimas

iki 4 dienų

Gerklės skausmas

iki 1 savaitės

Sloga

iki 1 ½ savaitės

Gripas

iki 2 savaičių

Varvanti arba užgulta nosis

iki 1 ½ savaitės

Sinusų infekcija

iki 2 ½ savaitės

Kosulys (dažnai prasidedantis po peršalimo)

iki 3 savaičių

 

Simptomams neišnykus arba iškilus abejonių, svarbu pasitarti su savo gydytoju.

Supaprastinta lentelė iš informacinių leidinių „Pasveikite be antibiotikų“ (angl. Get better without antibiotics), Health Service Executive Ireland, ir „Pacientams skirtas informacinis lapelis apie antibiotikus“ (angl. Patients antibiotic information leaflet), Royal College of General Practitioners. Juos rasite čia:

http://www.hse.ie/eng/services/news/Get_better_without_antibiotics_leaflet.pdfir

http://www.rcgp.org.uk/clinical-and-research/target-antibiotics-toolkit/patient-information-leaflets.aspx

 

5. Kreipkitės patarimo į vaistininką – simptomus gali palengvinti kiti vaistai

Vaistininkas gali parekomenduoti jums nereceptinių vaistų peršalimo ar kitiems simptomams palengvinti.

Visais atvejais paprašykite jo patarimo, ypač jeigu vartojate vaistus nuo kitų ligų.

• Nuskausminamieji lengvina skausmą ir mažina karščiavimą.

• Vaistai nuo uždegimo, pvz., gerklės purškalai arba pastilės, lengvina rijimą.

• Geriamieji atsikosėjimą lengvinantys vaistai šalina gleives iš kvėpavimo takų.

• Nosies purškalai ir nosies gleivinės paburkimą mažinantys vaistai padeda lengviau kvėpuoti.

• Antihistamininiai vaistai mažina nosies užgulimą, slopina čiaudulį ir nosies kutenimą.

Gausus skysčių vartojimas ir poilsis padės pasveikti nuo bet kurios peršalimo ligos.

- See more at: http://ecdc.europa.eu/lt/eaad/Pages/antibiotics-self-medication-key-messages-general-public.aspx#sthash.WTXV3nqK.dpuf

PRIŽIŪRĖK SAVO DANTIS

 
(ATMINTINĖ MOKSLEIVIAMS)
Gražūs apdarai, prižiūrėti plaukai, išpuoselėta oda... Kiekvienas žino, kad gerai atrodančiam lengviau susirasti draugų.  Tačiau daugelis jaunuolių visiškai nekreipia dėmesio į savo burnos higieną ir visiškai nesijaudina, kad nusišypsojus matosi juodos skylės dantyse ir jaučiamas blogas kvapas iš burnos. Tai grožio nepriduoda, o jautresnį estetiniam vaizdui žmogų – gali ir visai atstumti. Galima pasakyti – sveiki dantys – tai pranašumas ir būtina sąlyga, jog pirmasis bučinys netaptų paskutiniuoju. Deja, tik nedaugelis rūpinasi, prižiūri savo dantis.

Plačiau ...

Spausdinti

Saugokime dantis

Dantų ėduonis nėra vienintelė priežastis pažeidžianti vaikų dantis. Dar vienas lemtingas veiksnys, paveikiantis dantų, o kartu ir viso organizmo sveikatą – traumos.

Kaip įvykiaibuityje ar mokykloje susiję su dantimis?

Neatsargūs žaidimai, aktyvios sporto šakos, avarijos, nelaimingi atsitikimai gali baigtis dantų sužeidimu – trauma.

Plačiau ...

Spausdinti

Profilaktika

Prieš vaikų dantukų kariesą - silantais

Kai dantį dėl įsimetusio karieso ar kitko skauda vaikui, nėra ramybės ir tėvams, ir seneliams. Tad patariame ir raginame tėvelius, turinčius 5–13 metų vaikų: neatidėliodami nuveskite juos pas gydytojus odontologus, ir jie nemokamai padengs jų krūminius dantis nuo ėduonies saugančia medžiaga – silantais. 

Plačiau ...

Spausdinti

Periodonto ligos

PERIODONTO LIGOS, JŲ POŽYMIAI, PROFILAKTIKA, GYDYMAS IR LIGŲ PASEKMĖS

Kas yra periodontas?

Periodontas – tai dantį supančių atraminių struktūrų (palaikančių dantį kaule) – dantenų, raiščių, kaulo, danties šaknies cemento – visuma. 

Plačiau ...

Spausdinti

Dantų balinimas

Daugelis žmonių nori turėti sveikus, gražius ir baltus dantis, tačiau mažai kas turi natūraliai baltus dantis. Televizijos ekranuose pramogų pasaulio žvaigždutės žėri sniego baltumo dantimis, o į juos kartais nejučia lygiuojasi didelė visuomenės dalis. Kai paprasto dantų valymo nepakanka pasiekti norimą rezultatą, svarstoma galimybė dantis balinti specialiomis priemonėmis.

Plačiau ...

Spausdinti

Sutrenkti ir išmušti dantys

2009 m. „Odontologų rūmų žinių“ rugsėjo mėnesio žurnale publikuotame dr. Gintaro Janužio ir Kristinos Svetulevičiūtės straipsnyje „Išmuštų dantų saugojimo ir transportavimo terpių palyginamoji charakteristika“ išsamiai aptartos pagrindinės išmuštų dantų saugojimui ir transportavimui naudojamos terpės, pabrėžti jų privalumai bei trūkumai. Šis straipsnis skirtas odontologijos srities profesionalams, o plačiajai visuomenei naudingos informacijos šia tema trūksta. 

Plačiau ...

Spausdinti

Vaikų dantų priežiūra

Vaikų dantų priežiūra

Vienas iš nemaloniausių dalykų tėvams, kai jų vaikai pradeda skųstis dantukų skausmu. Vaikai dėl to neužmiega naktimis, blaškosi, blogai valgo. Tačiau ne visi tėvai vaikų dantų priežiūrai skiria pakankamai dėmesio.

Plačiau ...

Spausdinti

Gražios šypsenos paslaptis

Visi norime turėti gražius, baltus, sveikus dantis. Gražios šypsenos paslaptis – tai tinkama dantukų priežiūra nuo pat jų vystymosi pradžios.

Dar besilaukianti mama turėtų pradėti rūpintis būsimo kūdikio dantukais. Sveikas organizmas bei tinkama mityba – tai pagrindas sveikų dantukų formavimuisi. 

Plačiau ...

Spausdinti

Fotografijų konkursas "Pavasario peizažas"

Lietuvos Respublikos odontologų rūmai organizuoja fotografijų konkursą „Pavasario peizažas“

Konkurso sąlygos

Konkursas – tema pavasario peizažas – vyksta nuo kovo 15 d. iki balandžio 15 d. 12.00 val.
Dalyviai – „Facebook“ puslapio „Sveika šypsena“ nariai

Plačiau ...

Spausdinti

Dantų pastos pasirinkimas

 
Kokia dantų pasta tinka būtent Jums?
Dantų pasta, kuri tinka vienam, gali visiškai netikti kitam. Tai priklauso nuo žmogaus amžiaus, dantų bei periodonto audinių pažeidimo lygio, mitybos įpročių, burnos higienos įgūdžių. Dantų pasta turi būti pasirenkama individualiai. Jums gali padėti tai padaryti Jūsų odontologas arba burnos higienistas.

Plačiau ...

Spausdinti

Taisyklingas dantų valymas

Kaip žinome, labiausiai išplitusios burnos organų ligos ˗˗ ėduonis ir periodontitas, kurios kankina beveik kiekvieną žmogų nuo vaikystės iki senatvės. Ir turbūt suprantate, kad kiekvienas nuo šių ligų turite geriausią ir patį pigiausią gydytoją ˗˗ dantų šepetuką. Žmonės dažnai netiki, kad tokia paprasta priemone galima apsisaugoti nuo labai išplitusių ligų. Neretas sako: „...o senovėje nei dantų valė, nei dantų ėduonimi sirgo“. Prisiminkime, kad gyventojai dantis valė valgydami rupų maistą, grauždami morkas, ropes. O dantų apnašos nebuvo agresyvios, nes nebuvo tiek saldainių, cukraus, pyragaičių.

Plačiau ...

Spausdinti

Dantų priežiūra paauglystėje ir jaunystėje

Dantų priežiūra paauglystėje ir jaunystėje nedaug skiriasi nuo ankščiau minėtos – pagrindinis asmens higienos metodas – dantų valymas dantų šepetėliu 2 kartus per dieną, pašalinant maisto likučius ir jų žalingą poveikį dantims bei burnos audiniams. Be to valant dantis šepetėliu ir pasta ant dantų ir dantenų aplikuojamos veikliosios medžiagos, esančios pastoje, pvz., fluoras, augaliniai ekstraktai.

Plačiau ...

Spausdinti

Dantų priežiūra kaitos periodu

Siekiant, kad žmogus turėtų sveikus dantis, ypač svarbi profilaktika dantų kaitos periodu. Šiuo periodu daugeliui vaikų dar galima suformuoti stabilius burnos higienos įpročius. Dygstančių ar ką tik išdygusių dantų emalis yra labai imlus karieso profilaktikos priemonėms, todėl jos turi būti taikomos kiekvienam vaikui bent pirmuosius 2 metus po danties išdygimo. Tik išdygusių dantų emalis nėra pilnai mineralizuotas, todėl pastarieji 2 metai yra reikalingi pilnai jų kalcifikacijai veikiant seilėms. Būtent dėl šios priežasties naujieji dantukai kartu būna labai jautrūs ir kariesui.

Plačiau ...

Spausdinti

Pieninių dantų priežiūra

Nustatyta, kad daugelis vaikų dantų kariesą sukeliančių mikroorganizmų (Streptococus mutans) įgyjami apie 22–26 gyvenimo mėnesį. Dažniausiai šių mikroorganizmų šaltiniu tampa tėvai arba kiti asmenys, besirūpinantys vaiku. Sukėlėjų perdavimas gali būti netiesioginis (per stalo įrankius, indus, jei suaugęs žmogus laižo vaiko čiulptuką, ragauja jo maistą) arba tiesioginis – bučiuojant vaiką. Mikroorganizmai, kartą patekę ant dantų paviršiaus, išlieka visą gyvenimą, t. y., tol kol burnoje bus dantų.

Plačiau ...

Spausdinti

Prenatalinė dantų ėduonies profilaktika

Bendra informacija apie dantis

Dantys (dentes) yra sudedamoji kramtomojo aparato (apparatus masticatorius) dalis. Suaugęs žmogus turi 32 dantis: 16 viršutiniame ir 16 apatiniame žandikauliuose. Kiekvienoje žandikaulių pusėje yra šios dantų grupės: 2 kandžiai (dentes incisivi), 1 iltis (dens caninus), 2 kapliai (dentes premolares), 3 krūminiai (dentes molare).

Plačiau ...

Spausdinti

Daugiau straipsnių...

  • 1
  • 2