Palangos g. 2, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

Koronavirusas (COVID-19)

Lietuvos Respublikos odontologų rūmai (toliau - Rūmai) kreipėsi į Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą, Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Užkrečiamųjų ligų ir aids centrą prašydami pateikti rekomendacijas dėl apsaugos priemonių įsigijimo bei veiksmų, kurių turėtų imtis, esant šiai situacijai Lietuvoje.
 
Lietuvos higienos normos reikalauja, kad medikai, dirbdami su pacientais, dėvėtų vienkartines medicinines kaukes ir kitas apsaugos priemones, tačiau medicininių apsauginių kaukių tiekimas mūsų šalyje stringa jau kelias savaites. Sunku ar neįmanoma įsigyti reikiamo kiekio kaukių, jų kainos išaugo dvigubai. Kaip žinia, koronavirusas plinta oro lašeliniu būdu, todėl gydytojai odontologai ir burnos priežiūros specialistai atsiduria vienoje rizikingiausių medikų grupėje pagal atliekamo darbo pobūdį. Vertindami realias rizikas užsikrėsti COVID-19 virusu ir per medijas stebėdami medikų mirčių atvejus, odontologų bendruomenė pagrįstai kelia klausimus, ar yra galimybė odontologinėms klinikoms įsigyti vienkartinių medicininių kaukių ir kitų apsaugos priemonių iš Valstybės rezervo (stabilizavimo) fondo? Jei tokios galimybės nėra, kokiu būdu valstybės institucijos rekomenduoja odontologinėms klinikoms ir kabinetams teikti planines bei ekstrines odontologines paslaugas? Jei odontologinių paslaugų teikimas dėl nepakankamos medikų apsaugos bus ribojamas, ar bus odontologai ginami nuo pacientų pretenzijų, kad laiku nesuteikė pagalbos? Kokių veiksmų turėtų imtis gydytojai odontologai respublikoje atsiradus infekuotiems COVID-19 virusu asmenims, kai ligos plitimas suvaldytas ir/ar ligai vis dar nekontroliuojamai plintant? Ar turi teisę odontologines paslaugas teikiantys asmenys kreiptis nedarbingumo lapelio, jei negalės teikti šių paslaugų gyventojams dėl apsauginių priemonių stygiaus?
 
Siekdami Rūmų nariams padėti pasiruošti nenumatyto atvejo suvaldymui bei pateikti odontologų bendruomenei atsakymus į iškylančius klausimus, Lietuvos Respublikos odontologų rūmai valstybės institucijų prašo kaip įmanoma skubiau pateikti rekomendacijas dėl apsaugos priemonių įsigijimo ir veiksmų, kurių turėtų imtis odontologų bendruomenės nariai krizės laikotarpiu.
 
Šiuo metu Lietuvos Respublikos odontologų rūmų narių prašome vadovautis higienos normomis, medicinos normomis, Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro įsakymais, LR Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas
 
 
 
 

Dėmesio!

Gerbiamieji Lietuvos Respublikos odontologų rūmų nariai,
 
Pastaruoju metu spaudoje vis dažniau pasigirsta komentarų apie šešėlį odontologijos sektoriuje ir būtinumą griežtinti odontologijos klinikų (gydytojų odontologų, jų padėjėjų, burnos higienos specialistų) bei dantų technikų veiklos mokestinę ir finansinę kontrolę. Apie tai girdime iš įvairių politikų, valstybės institucijų vadovų ir valstybės tarnautojų, taip pat žiniasklaidos atstovų. Viešai sukelta sumaištis neigiamai atsiliepia odontologijos klinikų veiklai, specialistų darbo emociniam fonui, didina stresą santykiuose su pacientais, kolegomis bei kontrolės institucijomis.
 
Rūmai, besirūpindami savo nariais ir siekdami prisidėti prie jų profesinės veiklos tvarios aplinkos sukūrimo, bendradarbiaudami su Rūmų teisės patarėjais parengė ir pateikia savo nariams bendrą informaciją ir praktinius patarimus, kaip elgtis Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT), Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT) bei Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) atliekant odontologijos klinikų, dantų technikų kabinetų ir (arba) pačių specialistų veiklos kontrolę.

Tikimės, kad ši medžiaga Jums bus naudinga. Jeigu turėsite klausimų, prašome susisiekti su Rūmais telefonu 8-5-212 23 54  arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.@Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Odontologų ir burnos priežiūros specialistų teniso pirmenybės Nidoje

 
2020 m. gegužės mėn. 15-16 d. Nidoje įvyks aštuonioliktosios Lietuvos odontologų (moterų ir vyrų) teniso pirmenybės Nida Open 2020. Moterų varžybos vyks vienoje amžiaus grupėje, o vyrų – dvejose: pirmoje – vyrai iki 50 m., antroje – vyrai virš 50 m. amžiaus. Pirmenybėse kviečiame dalyvauti ir burnos priežiūros specialistes bei specialistus: dantų technikus, gydytojų odontologų padėjėjus ir burnos higienistus.

Daugiau straipsnių...

 
 
 
 
 

 
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.