Palangos g. 2, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

Dėmesio! Svarbu

Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius 2020 m. balandžio 6 d. įsakymu Nr. EV-92 patvirtino Pranešimų apie paskelbtas prastovas teikimo Valstybinei darbo inspekcijai tvarkos aprašą, nustatant, kad  darbdaviai turi pranešti Lietuvos Respublikos valstybinei darbo inspekcijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau - VDI) informaciją dėl darbuotojui ar darbuotojų grupei paskelbtos prastovos, kai Lietuvos Respublikos Vyriausybė paskelbia ekstremaliąją situaciją ir karantiną, ir darbdavys dėl to negali suteikti darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo, nes dėl darbo organizavimo ypatumų nėra galimybės sulygto darbo dirbti nuotoliniu būdu, arba darbuotojas nesutinka dirbti kito jam pasiūlyto darbo.
 
Tokiu atveju, darbdaviai, skelbiantys darbuotojui ar jų grupei prastovą, ne vėliau kaip per vieną darbo dieną nuo paskelbimo turi pranešti VDI apie šios prastovos paskelbimą, užpildant VDI interneto svetainėje patalpintą formą, kuri skelbiama skiltyje „Formos“.
 
Įmonių, kuriose darbuotojui ar jų grupei paskelbta prastova, sąrašas viešai skelbiamas VDI interneto svetainėje.
 
Darbdaviams, kurie paskelbė prastovą iki 2020-04-07, formą būtina užpildyti iki 2020-04-08, 24 val.
 
 
 
 
 

ODONTOLOGŲ RŪMŲ POZICIJA DĖL KARANTINO REŽIMO ŠVELNINIMO

Lietuvos Respublikos odontologų rūmai, suprasdami susidariusios situacijos šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo rimtumą ir reaguodami į tam tikrus pasiūlymus švelninti karantino režimą, kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministeriją išreikšdami griežtą prieštaravimą siūlymui leisti neribotai teikti odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugas karantino metu. Rūmai atkreipia dėmesį į tai, jog dėl teikiamų odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų specifikos karantino metu atliekamos būtinosios odontologinės pagalbos metu yra gausiai generuojama aerozolių, kontaktas tarp gydytojo odontologo ir paciento yra artimas ir ilgalaikis, abipusė infekcijos perdavimo rizika yra didelė. Atsižvelgiant į tai, gydytojai odontologai (jiems asistuojantys gydytojo odontologo padėjėjai) turi ne tik didelę riziką užsikrėsti patys, tačiau ir užkrėsti pacientus. Todėl Rūmai pabrėžia reguliaraus būtinąją odontologinę pagalbą teikiančių gydytojų odontologų bei jiems talkinančių gydytojų odontologų padėjėjų, dirbančių įstaigose, turinčiose odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigos licenciją, nepriklausomai nuo įstaigos pavaldumo ir nuosavybės formos testavimo dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) svarbą.

Daugiau straipsnių...

 
 
 
 
 

 
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.