Dantų apsauga po užkandžių

Kaip apsaugoti dantis po užkandžių?

Juk taip malonu kartais paužkandžiauti su draugais kavinėje ar gamtoje. Smagu ir paplepėti, ir rimtus klausimus aptarti. Bet kaip apsaugoti dantis po užkandžių, o ypač to tų, kurie turi cukraus?

Jei yra galimybė, pats geriausias variantas – išsivalyti dantis. Taip pat labai tinka tiesiog išsiskalauti burną, kad sumažinti bakterijų kiekį ant dantų ir burnoje. Galima pakramtyti kramtomosios gumos. Renkantis kramtomąją gumą, labai svarbu atkreipti dėmesį, kad gumoje nebūtų cukraus, arba ji būtų su cukraus pakaitalais. Kramtant gumą, išsiskiria seilės, kurios nuplauna danties paviršių, taip pat apvalo burnos ertmę ir taip sumažina dantų ėduonies atsiradimo riziką. Kitas pasirinkimas – kietų vaisių ir daržovių kramtymas. Jos apvalo danties paviršių ir šiek tiek sumažina bakterijų kiekį.

Svarbiausia pasirinkti bet kokią priemonę, kuri apsaugotų dantis nuo ėduonies atsiradimo rizikos. O ne galvoti: ai kas čia tokio? Tik pačių pastangos gali apsaugoti mūsų dantis.

Parengė Panevėžio kolegijos studentė Laura Matulytė

Nuotr. Peanuts by Teodoro S Gruhl

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.