Gydytojams odontologams aktualūs darbo teisės klausimai

Dėl darbo laiko ir atostogų trukmės
 
                2013 m. liepos 24 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarimu Nr. 694 pakeitė Darbuotojų, kurių darbo pobūdis yra susijęs su didesne protine, emocine įtampa, darbo laiko sutrumpinimo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. rugsėjo 30 d. nutarimu Nr. 1195 „Dėl Darbuotojų, kurių darbo pobūdis yra susijęs su didesne protine, emocine įtampa, darbo laiko sutrumpinimo tvarkos ir darbuotojų, kuriems nustatytas sutrumpintas darbo laikas, darbo apmokėjimo sąlygų patvirtinimo“ bei nutarimu Nr. 695 pakeitė Kai kurių kategorijų darbuotojų, turinčių teisę į kasmetines pailgintas atostogas, sąrašą ir šių atostogų trukmę, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 941 „Dėl Kai kurių kategorijų darbuotojų, turinčių teisę į kasmetines pailgintas atostogas, sąrašo ir šių atostogų trukmės patvirtinimo“.
 
            Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 2013 m. gegužės 9 d. nutarimą, išdiferencijavo sveikatos priežiūros darbuotojams, priklausomai nuo darbe patiriamos skirtingos nervinės, emocinės ir protinės įtampos, ligų specifikos, paciento būklės, naudojamų gydymo būdų ir metodų, sutrumpintą darbo savaitę ir pailgintas atostogas.
 
            Vadovaujantis minėtais nutarimais sveikatos priežiūros specialistams, teikiantiems sveikatos priežiūros paslaugas, kartu su jais dirbantiems darbuotojams, kurie tiesiogiai aptarnauja pacientus arba dirba tomis pačiomis sąlygomis, nustatoma 38 valandų darbo savaitė, išskyrus sveikatos priežiūros specialistus, teikiančius skubią medicinos pagalbą, sveikatos priežiūros specialistus, turinčius privalomą atitinkamos veiklos licenciją ir atliekančius chirurgines operacijas ar dalyvaujančius jas atliekant, kai tai yra pagrindinė jų funkcija pagal pareigybės aprašymą bei sveikatos priežiūros specialistus gydančius ir prižiūrinčius pacientus priverstinio hospitalizavimo ar laisvės atėmimo vietų gydymo įstaigose, kuriems nustatoma 37 valandų darbo savaitė.
 
          Sveikatos priežiūros specialistams, teikiantiems sveikatos priežiūros paslaugas, kartu su jais dirbantiems darbuotojams, kurie tiesiogiai aptarnauja pacientus arba dirba tomis pačiomis sąlygomis, nustatomos pailgintos atostogos – 36 kalendorinės dienos, skubią medicinos pagalbą teikiantiems sveikatos priežiūros specialistams, kai tai yra pagrindinė jų funkcija pagal pareigybės aprašymą, – 37 kalendorinės dienos, o sveikatos priežiūros specialistams, turintiems privalomą atitinkamos veiklos licenciją ir atliekantiems chirurgines operacijas ar dalyvaujantiems jas atliekant, kai tai yra pagrindinė jų funkcija pagal pareigybės aprašymą bei medikams, dirbantiems asmens sveikatos priežiūros įstaigose su pacientais, kuriems taikoma priverstinė hospitalizacija, priverstinė diagnostika ar priverstinio gydymo priemonės, ar dirbantiems laisvės atėmimo vietų gydymo įstaigose, asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir tarnybose, esančiose pataisos įstaigose ir areštinėse, – 38 kalendorinės dienos.
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.