Liūdime...

PROF. HABIL. DR. GINTAUTAS PRANAS SABALYS
 1943.05.12-2015.06.25
                                                                                                                                                                           
2015 m. birželio 25-ąją dieną pasiekė skaudi žinia – po sunkios, ilgos ligos netekome ilgamečio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir LSMU ligoninės Kauno klinikų Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos profesoriaus, habilituoto daktaro Gintauto Prano Sabalio.
G. P. Sabalys gimė 1943 m. gegužės 12 d. Rokiškio rajone, Kalvių kaime, valstiečio šeimoje.
1961 metais, baigęs Rokiškio rajono Kamajų vidurinę mokyklą, įstojo į Kauno medicinos instituto Gydomąjį fakultetą, kurį baigė 1967 metais ir iki 1969 metų dirbo Respublikinėje Kauno klinikinėje ligoninėje neurochirurgu.
1963-1973 metais buvo asistentu bei aspirantu Kauno medicinos instituto Normalinės anatomijos katedroje.
1973 metais apgynė medicinos mokslų kandidato disertaciją ir pradėjo dirbti Chirurginės stomatologijos katedroje asistentu.
1980 metais jam suteiktas docento vardas.
1984 metais po doktorantūros apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema ,,Trišakio nervo neuralgijos etiologija, periferinės patogenezės mechanizmas, klinika ir gydymas”, kuri buvo nostrifikuota į habilituoto daktaro disertaciją.
1984 metais, konkurso keliu buvo išrinktas Chirurginės stomatologijos katedros vedėju, o 1991 metais - Veido ir žandikaulių chirurgijos ir chirurginės stomatologijos klinikos vadovu, kuriuo dirbo iki 1996 metų.
1986 metais Gintautui P. Sabaliui suteiktas profesoriaus vardas.
Profesorius buvo aukščiausios kvalifikacijos chirurgas stomatologas ir veido žandikaulių chirurgas.
Vadovaujant profesoriui G. P. Sabaliui, klinikos mokslo tiriamasis darbas susikoncentravo į dvi kryptis - neurostomatologijos ir veido žandikaulių traumatologijos. Ypatingai ženklūs profesoriaus pasiekimai neurostomatologijos srityje. Jie pripažįstami prioritetiniais ne tik mūsų Respublikoje, bet jais domisi ir daugelis užsienio šalių. Profesorius pasiūlė ir įdiegė naujus veido nervų ligų konservatyvaus ir chirurginio gydymo metodus, sukūrė naujus originalius chirurginius instrumentus. Jo 11 darbų pripažinti išradimais, per 40 - racionalizaciniais pasiūlymais. Profesorius skaitė mokslinius pranešimus respublikinėse bei užsienyje vykstančiose konferencijose, simpoziumuose. Jo moksliniai straipsniai paskelbti
respublikinėje bei užsienio spaudoje. Iš viso išspausdinta daugiau nei 230 mokslinių darbų bei monografijos - ,,Trišakio nervo neuralgija” ir ,,Veido ir burnos neurologija“.
Profesorius G. P. Sabalys produktyviai dirbo rengiant jaunuosius specialistus, tobulinant mokymo metodikas. Parengė ir išleido su bendraautoriais 14 mokymo metodinių leidinių studentams ir gydytojams praktikams. Skaitė paskaitas, vadovavo seminarams bei klinikiniams praktikos darbams studentų, rezidentų, doktorantų, gydytojų tobulinimosi kurso klausytojams. Vadovaujant profesoriui, apgintos 9 medicinos daktaro disertacijos, buvo kelių disertacijų oponentu bei 18 doktorantūros komitetų nariu.
Visi, pažinojusieji profesorių, su juo dirbusieji, prisimena jį kaip pareigingą ir patikimą, sąžiningą, reiklų sau, nuoširdų ir paprastą žmogų. Netekome iškilaus Mokslininko, atsidavusio ir nuoširdaus Gydytojo, kurio nuopelnai ir veikla paliko gilius pėdsakus Lietuvos medicinos istorijoje.
 
Atsisveikinimas su velioniu Šv. Antano Paduviečio šarvojimo salėje (Radvilėnų pl. 15a, Kaunas) 2015 m. birželio 26 d. nuo 12 val. Urna išnešama 2015 m. birželio 27 d. 13 val. Velionis bus laidojamas Petrašiūnų kapinėse. 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.