Palangos g. 2, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

Susitikimas su Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovais

Informuojame, kad 2020 m. birželio 3 d. Rūmų atstovai dalyvavo susitikime su Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR finansų ministerijos ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos vadovybe. Odontologų rūmai su VMI bendradarbiauja jau nuo 2012 metų. Susitikimo metu aptartas dar glaudesnis tarpinstitucinis bendradarbiavimas sprendžiant mokestinius klausimus odontologijos sektoriuje. Posėdyje analizuota odontologijos sektoriaus situacija, statistiniai duomenys. Odontologų rūmų nuomone, VMI pateikti duomenys nėra išsamūs ir juos reikia dar papildyti. Odontologų rūmai kėlė klausimą, kodėl dantų technikos laboratorijos nėra įtrauktos į mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo COVID-19, sąrašą. VMI teigimu, visos dantų technikos laboratorijos, patyrę neigiamas pasekmes dėl COVID-19, dėl pagalbos priemonių jų verslui taikymo gali kreiptis tiesiogiai į mokesčių administratorių.

2020 m. birželio 3 d. LR Seimo sveikatos reikalų komiteto posėdžio klausymai

Lietuvos odontologų rūmai, susipažinę su Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje pateikta VMI bei FNTT informacija apie mokesčių sumokėjimą, vidutinį darbo užmokestį bei kitas odontologinės veiklos aplinkybes, atkreipia dėmesį, kad vien tik VMI patekta informacija paneigė VšĮ „Saugok save“ tyrimo išvadas. Atkreiptinas dėmesys, kad lyginant Lietuvos statistikos departamento ir VMI duomenis (2020 m. I ketvirčio informacija), odontologijos sektoriaus vidutinis darbo užmokestis priklausomai nuo šalies regionų yra nuo 6% iki 21% didesnis negu kitose Lietuvos sveikatos sektoriaus šakose.
 
Tuo pačiu diskusija Sveikatos reikalų komitete išryškino kitą problemą – iki šiol atlikti odontologijos sektoriaus mokestinės aplinkos tyrimai ir analizės nebuvo metodiškai susieti su gydytojų odontologų faktiniu darbo krūviu (pilnas etatas, 0,5, 0,25 arba valandinis įdarbinimas), taip pat nebuvo vertinami skirtingų veiklos formų (UAB, MB, IĮ) finansinės apskaitos reikalavimai ir ypatumai, taip pat nebuvo vertinami skirtingi paslaugų kainų apskaičiavimo mechanizmai (kai teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos privačiomis pacientų lėšomis bei PSDF biudžeto lėšomis), nebuvo atsižvelgta į skirtingus reikalavimus PVM atskaitai ir pan. Visi šie tyrimų trūkumai iš esmės iškreipia vaizdą ir meta nepagrįstą šešėlį visam odontologijos sektoriui.

Odontologinių įstaigų vadovų dėmesiui

Gerbiami odontologinių įstaigų vadovai,
 
Nuo 2020 metų gegužės 1 dienos Rūmai nebevykdo asmenų ir įstaigų licencijavimo, kadangi ši funkcija LR Seimo sprendimu perduota Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai. Aktualią informaciją šiuo klausimu galite rasti čia:
 
Informuojame, kad artimoje ateityje Rūmai ketina pasiūlyti galimybę odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigoms prisijungti prie Rūmų, tampant Rūmų nariais. Narystė Odontologų rūmuose įstaigoms pasiūlys šias galimybes:
  • Konsultuosime įstaigas odontologinės bei burnos priežiūros veiklos organizavimo ir vykdymo, dokumentų rengimo ir diegimo, vidaus audito klausimais.
  • Atstovausime įstaigas institucijose (Sveikatos apsaugos ministerija, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba, Valstybinė Ligonių kasa, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir kitose) patikrinimų metu, parengsime atsakymus institucijoms; padėsime licencijų gavimo, keitimo, stabdymo klausimais; paruošime ekspertines išvadas institucijoms ir kt.

ATNAUJINTA 2020-06-01 Planinių asmens sveikatos priežiūros odontologinių paslaugų etapinio atnaujinimo ir teikimo plano rengimo rekomendacijos

Vadovaujantis Operacijų vadovo 2020-06-01 sprendimu Nr. V-1343 pakeitusiu V-1019 sprendimo dalį dėl pacientų saugaus atstumo, teikiame Jums atnaujintą pavyzdinį planą.
 
Atnaujintame pavyzdiniame plane pakeistas 17.6 punktas.
 
INFORMACIJA IŠ NVSC – jau išsiuntusiems planus į NVSC iš naujo teikti NVSC nieko nereikia, užtenka atnaujinti ir turėti savo įstaigoje atnaujintą variantą.
 
CIKLAI (komentaras dėl 2020-05-25 pakeitimo):
Akcentuojame, kad remiantis sprendimo pakeitimu darbas gali būti organizuojamas darbdavio patvirtintu suderintu darbo grafiku, užtikrinančiu minimalius darbuotojų tarpusavio kontaktus, darbuotojų ir pacientų saugą bei kontaktų atsekamumą, užtikrinant kryžminės taršos prevenciją. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad tarp įstaigos vadovo ir darbuotojo suderintas darbo grafikas turi būti sudarytas tik užtikrinant kryžminės taršos prevenciją. SAM duomenimis tai reiškia, kad nėra galimybės darbuotojams dirbti per vieną darbo dieną keliose įstaigose.
 
Taip pat palikta galimybė darbą organizuoti ciklais (ciklas suprantamas kaip einamojo mėnesio darbo valandų skaičių apimantis darbo epizodas, nepertraukiamai vykstantis vienoje ASPĮ).
 
Lietuvos Respublikos odontologų rūmai, atsižvelgdami į sušvelnintas karantino sąlygas bei galimybę odontologinėms įstaigoms nuo 2020 m. gegužės 18 d. pradėti teikti odontologines paslaugas, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr. V-1019 „Dėl  planinių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų etapinio atnaujinimo ir teikimo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje plano rengimo reikalavimų“ parengė Jums pavyzdinį Planinių asmens sveikatos priežiūros odontologinių paslaugų etapinio atnaujinimo ir teikimo planą. 

Daugiau straipsnių...

 
 
 
 
 

 
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.