100-asis FDI kongresas

Trumpai apie FDI

FDI – viena iš seniausių pasaulyje sveikatos organizacijų, vienijanti apie 200 odontologų asociacijų ir grupių. FDI sudaro Taryba, pagrindinis susirinkimas (asamblėja) bei komitetai (vykdomasis, finansų ir kt.).

2012 m. FDI kongresas

Lietuvos Respublikos odontologų rūmų delegacijai teko didelė garbė atstovauti Lietuvos odontologų bendruomenę jubiliejiniame 100-ajame FDI kongrese bei dalyvauti Generalinės Asamblėjos darbe.

FDI Prezidentas Orlando Monteiro da Silva savo sveikinimo kalboje teigė, kad FDI ir jos partneriai dirbo ir dirbs dėl bendrų tikslų, siekdami vieningos vizijos – optimalaus pagerėjimo burnos sveikatos priežiūros srityje. Be to, FDI įrodė, kad yra svarbi partnerė bendradarbiaujant su Jungtinių Tautų organizacijomis, ypač Pasaulio sveikatos organizacija ir skirtingų šalių vyriausybėmis.


Sveikinimo žodį taria FDI prezidentas Dr. Orlando Monteiro da Silva (FDI nuotrauka)

FDI vykdantysis direktorius Jean-Luc Eiselé savo pranešime kalbėjo apie būtinybę stiprinti organizacijos biudžetą, toliau siekti tarptautinio burnos priežiūros specialistų bendradarbiavimo, išlaikyti organizacijos patikimumą ir profesionalumą tarptautiniu mastu. Pasak J. L. Eiselé, FDI yra organizacija žmonėms, kurie gali ir nori keisti bei tobulinti burnos sveikatos priežiūros ateitį.


&FDI vykdantysis direktorius Jean-Luc Eiselé pristato savo pranešimą (Rūmų nuotrauka)

Generalinėje Asamblėjoje Pasaulio burnos sveikatos forumo sesijos metu FDI pristatė „Viziją 2020“. Šiame dokumente trumpai apžvelgiami dabartiniai pasiekimai ir tendencijos, visuomenės sveikata ir odontologijos medicina, analizuojamos galimos odontologų profesijos kryptys, išryškinami iššūkiai bei galimybės.

„Vizijos 2020“ pagrindiniai uždaviniai:

1. Patenkinti didėjantį burnos sveikatos priežiūros poreikį ir paklausą
2. Padidinti sveikatos priežiūros specialistų vaidmenį. Tikimasi, kad iki 2020 m. burnos sveikata bus pripažinta ir suprantama kaip gyvybiškai svarbi bendrosios sveikatos ir pilnaverčio gyvenimo dalis
3. Formuoti lankstesnį ugdymo modelį, kuris užtikrintų, kad baigiantys studijas odontologijos studentai įgytų reikalingą kritinį mąstymą, analitinius įgūdžius, taip pat visuomenės sveikatos ir tarpdisciplininį išsilavinimą.
4. Sušvelninti socialinės-ekonominės kaitos poveikį. Bus skatinamas glaudesnis privataus ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimas, kuriame, tikimasi, profilaktika bus tokia pat svarbi kaip ir gydymas
5. Skatinti fundamentaliuosius ir taikomuosius mokslinius tyrimus ir technologijų pažangą
Taip pat nutarta kiekvienais metais kovo mėnesį minėti Pasaulinę burnos sveikatos dieną.
Kongresas pasižymėjo ir aukšto lygio moksline programa. Pranešimus skaitė mokslininkai iš viso pasaulio. Nors šiais metais Lietuvos mokslininkų pranešimų nebuvo, manome, kad mūsų šalies odontologijos srities mokslininkai yra pakankamai stiprūs ir puikiai vertinami pasaulyje. Tikimės, kad kitais metais pasaulio odontologus džiugins ir mokslininkų iš Lietuvos pranešimai.
Kito FDI kongreso organizavimą prisiėmė Turkijos odontologų asociacija, tad tarptautinis odontologų kongresas ir paroda vyks po metų rugpjūčio 28-31d. Stambule.


Renginio dalyviai (FDI nuotrauka)

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.