Odontologai pataria: paciento ir gydytojo bendravimas

Paciento ir gydytojo odontologo bendravimas – labai svarbus norint kokybiško gydymo rezultatų. Tačiau jau esant odontologo kabinete ne visada pavyksta susikalbėti. Kas tai lemia ir kaip tokias situacijas galima išspręsti? Kiek įtakos paciento ir gydytojo bendravimui turi odontologinių procedūrų baimė ir kaip jas įveikti? Koks yra kokybiško bendravimo ABC? Apie tai laidoje #OdontologaiPataria papasakojo sveikatos psichologė dr. Gita Argustaitė-Zailskienė.

Europos odontologai aptarė darbo jėgos iššūkius ir Europos sveikatos duomenų erdvės diegimą

Gegužės 26–27 dienomis Europos odontologų tarybos (CED) narių ir stebėtojų asociacijų atstovai susirinko Stokholme, Švedijoje, į kas dvejus metus vykstantį visuotinį susirinkimą, kuriam pirmininkavo CED prezidentas dr. Freddie Sloth-Lisbjerg. Susitikimą surengė Švedijos odontologų asociacija – Sveriges Tandläkarförbund.

Dirbtinį intelektą odontologijoje tyręs Vytenis Papievis: „Kol kas dar negalima „aklai“ pasitikėti, bet jis tobulėja“

Dirbtinis intelektas šiuo metu yra „ant bangos“. Žinoma, paprastiems vartotojams kol kas jis asocijuojasi su pramogomis, tačiau dirbtinis intelektas vis labiau integruojamas ir į profesinį pasaulį. Štai Druskininkuose vykusioje „Jaunųjų mokslininkų darbų sekcijoje“ dalyvavęs LSMU studentas Vytenis Papievis tyrė dirbtinio intelekto pritaikymą odontologijoje, o tiksliau – ortodontijoje.

Prof. dr. V. Brukienė apie Odontologų rūmų projekto klausymus: „Žiūrėsime, kokį zuikį trauks iš kepurės kitą kartą“

Praėjusią savaitę Seimo Sveikatos reikalų komitete buvo karšta. Svarstytas Odontologų rūmų įstatymo projektas, turintis rūmams grąžinti prarastą savivaldą, vėl nepasiekė finišo tiesiosios. „Žiūrėsime, kokį zuikį trauks iš kepurės kitą kartą…“ – kad yra tiesiog dirbtinai vilkinamas sprendimas, įsitikinusi Odontologų rūmų tarybos pirmininkė Vilma Brukienė, rašo portalas Lsveikata.lt.

Kaulo retėjimas ir burnos sveikata: ką būtina žinoti vartojantiems bisfosfonatus?

Kaulo retėjimas – liga, su kuria nenorėtų susidurti niekas. Visgi kai tokia liga diagnozuojama, gydytojai skiria specialius vaistus – bisfosfonatus. O kokį poveikį jie turi burnos sveikatai? Ar juos vartojant galima atlikti gydymą burnoje? Kaip turėtų keistis burnos priežiūra bei profilaktika? Apie tai laidoje „Odontologai pataria“ papasakojo gyd. odontologas, burnos chirurgas dr. Jan Pavel Rokicki, rašo portalas Lrytas.lt.

„Jaunųjų mokslininkų darbų sekcijoje“ už tyrimą įvertinta studentė V. Jakštaitė: „Tėvų žinios apie vaiko sąkandį ir taikomą ortodontinį gydymą galėtų būti geresnės“

Paskutinį gegužės savaitgalį Druskininkuose vyko tradicinė „Jaunųjų mokslininkų darbų sekcija“. Joje geriausio žodinio darbo apdovanojimą pelnė Vilniaus universiteto studentė Vesta Jakštaitė, pristačiusi temą „Tėvų žinios apie vaikų sąkandžio tipą, būklę, taikomus ortodontinius aparatus ir jų poveikį“.

Odontologai pataria: bisfosfonatų svarba burnos sveikatai

Kada naudojami bisfosfonatai ir kaip jie siejasi su burnos sveikata? Ar šie vaistai gali turėti šalutinį poveikį mūsų sveikatai ir kokių profilaktikos priemonių reikėtų laikytis? Ar juos vartojant galima atlikti gydymą burnoje? Į šiuos ir kitus klausimus laidoje #OdontologaiPataria atsako gyd. odontologas, burnos chirurgas dr. Jan Pavel Rokicki.

Odontologai pataria: kaip maitintis, kad dantys būtų sveiki?

Tam, kad dantys būtų sveiki, reikia ne vien tik juos valyti dantų šepetėliu, bet ir prižiūrėti savo mitybą. Todėl šioje #OdontologaiPataria laidoje burnos higienistė Daiva Mačiulienė papasakojo, kokie produktai yra palankūs burnos sveikatai, kurie – ne. Taip pat išgirsite patarimų apie užkandžių pasirinkimą bei burnos sveikatos profilaktiką.

Daugiau straipsnių...

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.