Palangos g. 2, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

Odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų dėmesiui! Tai labai svarbu

        Burnos vėžys – agresyvi, greitai progresuojanti liga. Nors burnos vėžio paplitimas, palyginti su kitomis kūno vietomis, nėra didelis, bet vėžiniai pakitimai burnoje pasižymi reikšmingu sergamumu ir mirtingumu, ypač kai liga buvo nustatyta vėlai. Dažnai vėžys vystosi matomose vietose: veide, lūpose, liežuvyje, poliežuvinėje srityje, gomurio zonoje, dantenose, prie dantų, bet žmonės nepasižiūri ar nekreipia dėmesio į atsiradusius ir nepraeinančius, dažnai neskausmingus, darinius: guzelį, paraudimą, pabalimą, įtrūkimą ar negyjančią žaizdelę burnoje.
     Diagnozavus ir pradėjus gydyti ankstyvuoju ligos vystymosi etapu, aptikus ikivėžinius susirgimus ar ankstyvus vėžius, padidėja paciento išgydymo galimybė, sumažėja mirtingumas, pacientų gydymo kaštai.
        Vasaris Lietuvoje – burnos vėžio prevencijos mėnuo, kurio metu vykdoma „Burnos vėžio akcija” ir visi Lietuvos žmonės skatinami pasitikrinti.
       Lietuvos Respublikos odontologų rūmai kviečia visas odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigas palaikyti šią visuomeninę akciją ir neatlygintinai iš anksto užsirašiusius tikrinti žmones dėl burnos vėžio pakitimų burnoje. Esant įtarimui dėl susirgimo, pacientai turėtų būti nukreipiami specialistų konsultacijai.

LIETUVOS RESPUBLIKOS ODONTOLOGŲ RŪMŲ NARIŲ DĖMESIUI!

Informuojame, jog Lietuvos Respublikos odontologų rūmai nuo 2020 m. sausio 20 d. persikelia į kitas administracines patalpas adresu, Palangos g. 2, Vilnius.
 
2020 m. sausio 16-17 dienomis vyks kraustymosi darbai, todėl numatomi laikini trukdžiai. Labai atsiprašome už nepatogumus. Visų lauksime Lietuvos Respublikos odontologų rūmuose, nauju adresu Palangos g. 2 Vilnius.
 

Informuojame

          Lietuvos Respublikos odontologų rūmai (toliau – Rūmai), reaguodami į viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie šešėlį odontologijos sektoriuje, finansinių duomenų neteikimą, pareiškia, kad Rūmai pasisako už skaidrią mokesčių sistemą odontologijoje ir yra tikri, kad odontologų bendruomenės nariai pritaria šiai pozicijai bei ja vadovaujasi savo veikloje.
       Rūmų nuomone, tyrimas yra atliktas tendencingai, neatsižvelgiant į odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų veiklos specifiką, nevertinant darbuotojų dirbamo darbo laiko trukmės ir pan.
      Kelia abejonių ir tyrimą atlikusios įmonės, t.y. VšĮ „Saugok save‟, veiklos skaidrumas, nes Valstybės įmonės Registrų centro duomenimis minėta įmonė nuo 2016 m. nėra pateikusi metinės finansinės atskaitomybės dokumentų. 

2019 m. gruodžio 20 d. Lietuvos Respublikos odontologų rūmų tarybos posėdžio apžvalga

      Advokatų kontoros Drakšas, Mekionis ir partneriai Gyvybės mokslų praktikos vadovas Andrej Rudanov posėdžio dalyvius informavo apie veiksmus, kurie buvo padaryti siekiant išsaugoti Lietuvos Respublikos odontologų rūmų odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų bei gydytojų odontologų ir burnos priežiūros specialistų licencijavimo funkcijas. A. Rudanov skaitė pranešimą „Dėl Lietuvos Respublikos odontologų rūmų rytojaus misijos ir vizijos“.

Teisinė informacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras pakeitė Ortodontinių aparatų skyrimo ir kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2019 m. balandžio 30 d. įsakymu Nr. V-520 „Dėl Ortodontinių aparatų skyrimo ir kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tvarkos aprašo patvirtinimo“.
 
 
 

Lietuvos Respublikos odontologų rūmų bendruomenė kreipėsi į Prezidentą

Informuojame, jog Lietuvos Respublikos odontologų rūmai kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą dėl Lietuvos Respublikos odontologų rūmų įstatymo Nr. IX-1929 pripažinimo netekusiu galios įstatymo projekto (XIIIP-1049(3)) bei Lietuvos Respublikos odontologijos praktikos įstatymo Nr. I-1246 pakeitimo įstatymo projekto (nauja redakcija) (XIIP-3955(4)).
 
Kreipimąsi pasirašę Lietuvos medicinos bendruomenės atstovai, Lietuvos pacientų bendruomenės atstovai, kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą prašydami nepasirašyti minėtų teisės aktų, kol sistemiškai nebus įvertintas numatomo teisinio reguliavimo pokyčio poveikis viešajam administravimui, ūkio subjektams, administracinei naštai, tarptautinei valstybės reputacijai. 
 
Lietuvos Respublikos odontologų rūmai tikisi, kad kreipimesi išsakyti argumentai ir motyvai bus išgirsti ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda jiems pritars. Viliamasi, kad Lietuvos medicinos bendruomenės, Lietuvos akademinės bendruomenės, Lietuvos pacientų bendruomenės balsai šį kartą bus išgirsti ir į prašymą bus atsižvelgta, kadangi tai palies visus Lietuvos piliečius ir turės įtakos kuriant gerovės valstybę.
 
 

Teisinė informacija

Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pakeitimo įstatymą, įpareigojant  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrą iki 2019 m. gruodžio 31 d. patvirtinti sąrašą  invazinių ir (ar) intervencinių procedūrų, kurios nepažeidžia audinių ir (ar) organų vientisumo irgali kelti tik nedidelį nepageidaujamą laikiną poveikį paciento sveikatai.
 
Šis įstatymas įsigalioja 2020 m. sausio 1 d.

Daugiau straipsnių...

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.