Organizmo veidrodis: apie kokias ligas išduoda jūsų liežuvis?

Valydami dantis dažnai pasižiūrime ir į savo liežuvį. Ant jo taip pat kaupiasi mikrobai, maisto likučiai. Liežuvio valymas dažnai nėra taip akcentuojamas, kaip dantų priežiūra, tačiau specialistai sako, kad liežuvis – tai mūsų organizmo veidrodis. Kodėl liežuvio priežiūra yra svarbi ir apie kokias ligas išduoda liežuvio sveikata laidoje „Odontologai pataria“ pasakoja gyd. periodontologas dr. Arūnas Rimkevičius, rašo Lrytas.lt.

Odontologai pataria: apie kokias ligas perspėja jūsų liežuvis?

Pabalęs, išdžiūvęs ar net skaudantis liežuvis, blogas burnos kvapas mus įspėja, kad mūsų organizmas nėra sveikas. Į kokius simptomus būtina atkreipti dėmesį, apie kokias ligas perspėja liežuvis, kada ir kur kreiptis bei kaip prižiūrėti liežuvį laidoje „Odontologai pataria“ pasakoja gyd. periodontologas dr. Arūnas Rimkevičius.

Pratęsti narystę Odontologų rūmuose galima keliais būdais

Prasidėjus 2023-iesiems metams, jau galima pratęsti narystę Odontologų rūmuose arba tapti naujais nariais. Nario mokestis einamaisiais metais mokamas VIENĄ KARTĄ, atlikti mokėjimą iki kovo 31-osios galima keliais būdais.

1 BŪDAS

Vos keliais žingsniais, prisijungus prie Narių portalo: https://bit.ly/3rgjvZc (ši galimybė kol kas prieinama tik fiziniams asmenims).

2 BŪDAS

Atlikti bankinį mokėjimą. Mokesčio pervedimui reikalingi duomenys:

Lietuvos Respublikos odontologų rūmai

Įmonės kodas: 300038139

A.s. LT097044060004285396

AB SEB bankas, SWIFT kodas (BIC) CBVILT2X

Atliekant pavedimą, prašome nurodyti savo Nario pažymėjimo numerį.

* Rūmų nariui (fiziniam asmeniui), turinčiam savo odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigą, kurioje dirba vienas darbuotojas (t. y. jis pats), taikomas metinis įstaigos Rūmų nario mokestis ir netaikomas metinis fizinio asmens Rūmų nario mokestis.

Nors narystė Rūmuose nėra privaloma, jos nauda 2022 metais patikėjo beveik 7,4 tūkst. odontologų ir burnos priežiūros specialistų, taip pat daugiau kaip 900 įstaigų.

Kviečiame likti kartu su Rūmais ir tęsti pradėtus darbus. Daugiau informacijos apie narystę Rūmuose – el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba paskambinus tel. +3706 7684925.

Odontologinės paramos rinkimas Ukrainai: padėkime vaikų ligoninei Chmelnycke

Į Odontologų rūmus kreipėsi Ukrainos Chmelnyckio miesto vaikų ligoninė su pagalbos prašymu. Dėl okupantės Rusijos sukelto karo vaikų ligoninė negali apsirūpinti daugeliu reikalingų odontologinių medžiagų ir priemonių, kurių trūksta kiekvieną dieną. Todėl Odontologų rūmai pradeda paramos rinkimo akciją ir prašo bendruomenės prisidėti.

Didelė dalis žmonių net nežino, kad serga dantenų ligomis: kodėl tai pavojinga?

„Sveikos dantenos niekada nekraujuoja: nei valgant, nei valant dantis, nei valant tarpdančius“, – sako gyd. periodontologė Jūratė Žekonienė. Ji laidoje papasakojo apie dantenų sveikatos svarbą ir dantenų ligas: kaip elgtis, kai kraujuoja dantenos, kodėl tokios ligos yra pavojingos ir kokios reikšmės jos turi viso kūno sveikatai, rašo Lrytas.lt.

Dėl konstatuojamų e. sveikatos pažeidimų – kreipimasis į SAM ir VASPVT

Odontologų rūmai pastaruoju metu gauna vis daugiau savo narių pranešimų, kad Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (VASPVT), atlikusi įstaigų, teikiančių odontologines ir burnos priežiūros paslaugas, patikrinimus, šių patikrinimų ataskaitose konstatuoja e. sveikatos naudojimo pažeidimus nuo 2018 m. kovo 1 d. (nurodant, kad pildant medicinos dokumentus nebuvo pateikta E025 forma į e. sveikatą) ir taiko sankciją – įspėjimą.

Naujoje laidoje „Po darbo valandų“ – dantų technikas ir kultūristas Emilijus Kupstaitis

„Kaip specialistai, mes esame labai aukštai. Pats į Lietuvą grįžau prieš trejus metus ir čia gerokai patobulėjau“, – sako dantų technikas Emilijus Kupstaitis. O ar žinojote, kad Emilijus yra ne tik 🦷dantų technikas, bet ir... 💪 kultūristas? Apie jo darbą bei pomėgius pakalbėjome pirmojoje laidos „Po darbo valandų“ serijoje!

Daugiau straipsnių...

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.