Palangos g. 2-7, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

Į Pacientų teisių ir žalos sveikatai nustatymo komisiją bus įtraukti ir odontologai

Birželio 14-ąją vykusiame LR Vyriausybės tarpinstituciniame pasitarime nutarta pakeisti Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymą. LR Odontologų rūmų siūlymu į Pacientų teisių ir žalos sveikatai nustatymo komisiją žadama įtraukti ir ekspertą odontologą.

Specialistė paaiškino skirtumą tarp IQOS ir paprastų cigarečių: tiesiausias kelias susirgti kraujo vėžiu ar kepenų nepakankamumu

Rūkymas – didelė problema, kuri kasmet pražudo milijonus pasaulio gyventojų. Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo kaitinamasis tabakas (IQOS) ir el. cigaretės. Tačiau specialistai pastebi, kad tokie itin daug jaunimo vartojami produktai yra dar pavojingesni sveikatai nei paprastos cigaretės.

Dėl pasirengimo prijungimui prie elektroninės sveikatos paslaugų informacinės sistemos – kreipimasis į valstybines institucijas

LR Odontologų rūmai kreipėsi į valstybines institucijas dėl Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo (SPĮĮ) pakeitimų ir pasirengimo odontologinės priežiūros įstaigų prijungimui prie elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (ESPBI IS).

Odontologė pabrėžė vaikų burnos priežiūros svarbą: „Turiu nemažai pacientų, kuriems yra tik vieneri metai“

Vaikų odontologė Lina Džiaugytė-Eyeberdiyev pabrėžia, kad vaikų burnos ligų paplitimas Lietuvoje – labai didelis, todėl ypač svarbi burnos priežiūra. „Turiu nemažai pacientų, kuriems yra tik vieneri metai“, – laidoje „Odontologai pataria“ sakė vaikų odontologė. Ji ne tik papasakojo apie dažniausiai vaikus kamuojančias burnos ligas, bet ir kaip jas pastebėti, užkirsti joms kelią ir kaip taisyklingai prižiūrėti vaikų dantis.

Liga, sukelianti baimę valytis dantis ar lankytis pas odontologą: ką reikia žinoti apie hemofiliją?

Hemofilija yra reta, paveldima ir nepagydoma kraujo liga, kai kraujas nekreša arba kreša labai sunkiai. Dar neseniai ši liga laikyta itin pavojinga, dabar gali būti veiksmingai kontroliuojama. Kartais ši liga gali netgi sukelti baimę valytis dantis ar lankytis pas odontologą. Kaip šia liga sergantiems prižiūrėti savo burnos sveikatą, laidoje „Odontologai pataria“ pasakoja vaikų odontologė dr. Rūta Žaliūnienė.

Daugiau straipsnių...

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.