Palangos g. 2-7, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

Naują tvarką dėl e.sveikatos medikai vadina chaosu

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) vis kartojant, kad nuo rugsėjo 1 d. visos gydymo įstaigos turi būti prisijungusios prie e.sveikatos, medikai nepaliauja stebėtis, kodėl viskas, panašu, daroma tik dėl pliusiuko. Odontologai pažymi, kad e.sveikata ne tik gadina nervus dėl nuolatinio strigimo, bet yra visiškai nepritaikyta jų įrašams, rašo portalas tv3.lt.

Ekspertai apie nepatogias viešąsias elektronines sistemas: pralaimime visi

Nuo rugsėjo 1-osios įsigaliojo įstatymo pataisos, numatančios, kad visos veikiančios gydymo įstaigos turi naudotis e. sveikatos sistema. Labiausiai dėl to pyksta odontologai, nes ši sistema nėra pritaikyta jų darbui, rašoma komunikacijos agentūros „Penkiolika minučių iki vidurnakčio“ išplatintame pranešime. Tačiau ekspertai teigia, kad tai – ne pirmas atvejis, kuomet el. sistemas kuriančios valstybinės institucijos nesikonsultuoja su bendruomenėmis. Anot jų, tokiose situacijose pralaimi visi, mat galutiniam naudos gavėjui užkraunama papildoma našta, o valstybės lėšos iššvaistomos sistemų tvarkymams, kurių buvo galima išvengti.

Radiacinės saugos centras kviečia į konferenciją „Lietuvos radiacinės saugos infrastruktūros 25-erių metų pasiekimai ir iššūkiai“

Radiacinės saugos centras kartu su Lietuvos radiacinės saugos draugija, 2022 m. spalio 6 d. organizuoja nuotolinę konferenciją „Lietuvos radiacinės saugos infrastruktūros 25-erių metų pasiekimai ir iššūkiai“, skirtą Radiacinės saugos centro 25-erių veiklos sukakčiai paminėti.

Įtarimai jų adresu papiktino odontologus

Stiprus odontologų bendruomenės pasipriešinimas reikalavimui pasirašyti sutartį su Registrų centru dėl naudojimosi e.sveikata viešojoje erdvėje pasėjo diskusijas: galbūt už dangstymosi šios sistemos trūkumais slypi žemiškesnės priežastys ir šio sektoriaus atstovai tiesiog vengia skaidrinti veiklą. Tai kategoriškai neigia Odontologų rūmų tarybos pirmininkė Vilma Brukienė ir tvirtina, jog minėti įtarimai skaldo medikų bendruomenę rašo lsveikata.lt.

Daugiau straipsnių...

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.