Palangos g. 2, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

Rekomendacijos į ką reikia atkreipti dėmesį, perkant apsaugines priemones

Lietuvos Respublikos odontologų rūmai, reaguodami į susidariusią situaciją, susijusią su koronaviruso (COVID-19) plitimu, bei siekdami, kad odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų vadovai užtikrintų darbuotojų, teikiančių odontologines paslaugas (būtinąją medicinos pagalbą odontologijoje), aprūpinimą tinkamomis ir saugiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis, teikia rekomendacijas į ką reikia atkreipti dėmesį, perkant apsaugines priemones.

DĖL ASMENINIŲ APSAUGOS PRIEMONIŲ

Dar š.m. kovo 13 d. Rūmai kreipėsi raštu į LRV ir SAM, prašydami spręsti klausimus, susijusius su odontologų ir burnos priežiūros specialistų saugumo užikrinimu, aprūpinant juos tinkamomis ir saugiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis.
 
Š.m. balandžio 2 d. SAM raštu Rūmai gavo informaciją, jog odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigos, karantino metu teikiančios būtinosios pagalbos paslaugas, turi kreiptis į savivaldybės, kurioje vykdo veiklą, administraciją, nurodydamos reikalingų priemonių poreikį (plačiau SAM raštas).
 
Būkime sveiki ir kantrūs!

ODONTOLOGŲ RŪMŲ KREIPIMASIS DĖL DARBO ORGANIZAVIMO IR DARBO UŽMOKESČIO KARANTINO METU

Lietuvos Respublikos odontologų rūmai kreipėsi į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministeriją, dėl Rūmų narių, odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų 2020 m. balandžio 1 d. gauto rašto Nr. (1.1.39-142)10-2231 „Dėl darbo organizavimo ir darbo užmokesčio karantino metu“, kuriame nurodoma, kad prastovos forminimas ar kitos panašios darbo organizavimo formos, mažinančios sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokestį, yra negalimos, netinkamos ir nepagrįstos bei pažymima, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksu bei Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymu už valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimų nevykdymą gali būti taikoma administracinė atsakomybė.
 

Būtinoji pagalba odontologijoje karantino metu - kas tai? (papildyta informacija)

Būtinoji medicinos pagalba odontologijoje bei paslaugos, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė
 
Žandikaulių periostitas - K10.2(pūlinio atvėrimas ir drenavimas arba/ir danties šalinimas, priklausomai nuo klinikinės situacijos). Jei abejojate, ar tai periostitas, ar jau išplitęs minkštųjų audinių uždegimas (prasidedantis pūlynas ar abscesas), jei į uždegiminį procesą įtraukti aplinkiniai audiniai ar yra padidėję sritiniai limfmazgiai,  siųskite burnos/veido žandikaulių chirurgo konsultacijai.
Vaikai ir neįgalūs pacientai, kuriems neįmanoma suteikti pagalbos vietinėje nejautroje, turėtų būti nukreipiami į VUL Žalgirio kliniką pirmos pagalbos suteikimui bendrojoje nejautroje. Informuokite, kad pacientai turi būti nevalgę ir negėrę mažiausiai 6 valandas.
Žandikaulių osteomielitas - K10.2. Jei diagnozuojama ūmi būklė ar jos paūmėjimas, pacientas iš karto siunčiamas specialisto (burnos arba veido ir žandikaulių chirurgo) konsultacijai ir gydymui.
Žandikaulių alveolitas - K10.3(nuskausminimas, alveolės revizija/išgramdymas, padengimas tvarsčiu su vaistais, antibiotokoterapija esant būtinybei). Setonų, drenų bei tvarsčių keitimas po būtinosios pagalbos suteikimo iki būklė stabilizuosis.

Odontologų rūmų kreipimasis dėl saugių asmeninių apsaugos priemonių

Lietuvos Respublikos odontologų rūmai, reaguodami į susidariusią situaciją, susijusią su koronaviruso (COVID-19) plitimu, bei siekdami, kad odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų vadovai užtikrintų darbuotojų, teikiančių odontologines paslaugas (būtinąją medicinos pagalbą odontologijoje), aprūpinimą tinkamomis ir saugiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis, kreipėsi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybę, prašydami nurodyti, kokias ir kokio apsaugos lygio ar klasės asmenines apsaugos priemones turi turėti minėti darbuotojai, kad būtų užtikrinta pilna jų apsauga, esant ypač pavojingai infekcijai, plintančiai oro lašeliniu būdu.
 
Taip pat Rūmai prašė pateikti sąrašą įstaigų, kurios turi teisę teikti į rinką odontologijos sektoriaus specialistams reikalingas saugias asmenines apsaugos priemones (akiniai, respiratoriai, medicininės kaukės, pirštinės, kepuraitės, antbačiai, chalatai/kombinezonai ar kt.)

PRANEŠIMAS APIE NEEILINIO VISUOTINIO ODONTOLOGŲ RŪMŲ NARIŲ SUSIRINKIMO DATOS PERKĖLIMĄ

Atsižvelgiant į tai, jog Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2020-03-14 nutarimu Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ paskelbė trečią (visiškos parengties) civilinės saugos sistemos parengties lygį bei visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje karantiną, ir siekiant maksimaliai sumažinti koronaviruso COVID-19 plitimo galimybes, Prezidiumas atideda Neeilinio Visuotinio odontologų rūmų narių susirinkimo datą.
 
Neeilinis Visuotinis odontologų rūmų narių susirinkimas šaukiamas š.m. balandžio 18 d. 11 val. viešbučio „Europa Royale Kaunas“ konferencijų centre, adresu Miško g. 11, Kaunas.
 
Visuotinio odontologų rūmų narių susirinkimo dienotvarkė:
1. Dėl Lietuvos Respublikos odontologų rūmų buveinės adreso pakeitimo;
2. Dėl Lietuvos Respublikos odontologų rūmų statuto pakeitimo;
3. Dėl Lietuvos Respublikos odontologų rūmų Garbės teismo nuostatų pakeitimo;
4. Dėl Lietuvos Respublikos odontologų rūmų Revizijos komisijos nuostatų pakeitimo;
5. Dėl Lietuvos Respublikos odontologų rūmų nario mokesčio dydžio nustatymo;
6. Dėl Lietuvos Respublikos odontologų rūmų nario stojamojo įnašo dydžio nustatymo.
 
Susirinkimui neįvykus (nesurinkus kvorumo), pakartotinis neeilinis Visuotinis odontologų rūmų narių susirinkimas bus šaukiamas š. m. balandžio 24 d. 14:00 val.viešbučio „Europa Royale Kaunas“ konferencijų centre, adresu Miško g. 11, Kaunas.
 
Rūmų Taryba

Dėl burnos organų trauminių pažeidimų ir skausmo, sukelto nekontroliuojamų ir lūžusių ortodontinių aparatų

Vyriausybei pratęsus karantiną iki š.m. balandžio 13 d. ir uždraudus teikti odontologines paslaugas, išskyrus būtinąją medicinos pagalbą, odontologinės  paslaugos mūsų šalyje nebeteikiamos jau 17 dienų.
 
Lietuvos gydytojai ortodontai, sunerimę dėl pacientų, kurių gydymui naudojami ortodontiniai aparatai, sveikatos, atkreipia dėmesį į tai, jog pacientams ilgesnį laiką neatliekant ortodontinių aparatų korekcijų šie gali deformuotis, lūžti burnoje, tuo sukeldami burnos organų trauminius pažeidimus bei stiprų skausmą.
 
Rūmai ragina odontologų bendruomenę atkreipti dėmesį į tai, jog pacientams turi būti suteikiama ne tik būtinoji medicinos pagalba, bet ir tokios paslaugos, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė. Į šią sritį patektų ir paslaugos, kurių nesuteikus pacientui atsirastų burnos organų trauminiai pažeidimai ir skausmas, sukeltas nekontroliuojamų ir lūžusių ortodontinių aparatų.

Rūmų Kauno teritorinio skyriaus kreipimasis

Gerbiamieji,

        Visų pirma norėčiau padėkoti visiems kolegoms, kurie šiuo metu dirba ir teikia būtinąją pagalbą mūsų pacientams. Nuoširdus Jums AČIŪ!
Šalyje paskelbus karantiną ir jo metu uždraudus odontologijos paslaugų teikimą, išskyrus būtinąją medicinos pagalbą, daugelis odontologinės priežiūros pagalbos įstaigų neteko visų arba didelės dalies pajamų, todėl jau dabar susiduria su finansiniais sunkumais ir kitomis problemomis.
     Norime atkreipti visų dėmesį į tai, kad LR odontologų rūmai daro viską, kad LR valstybės institucijos pateiktų visą reikiamą informaciją, o LR odontologų rūmų nariai gautų visą aktualiausią informaciją apie esamą padėtį. Informacija nuolat atnaujinama LR odontologų rūmų puslapyje www.odontologurumai.lt
    Taip noriu visus informuoti, kad viešumoje pasirodo infomacija, kad mūsų krašte kaip ir kitose Lietuvos vietovėse, atsiranda nesąžiningų kolegų, kurie teikia ne tik būtinąją odontologinę pagalbą. Atkreipiame dėmesį, kad tokia veikla yra griežtai draudžiama ir netoleruojama.
       Turite klausimų – rašykite el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Pasistengsime sureaguoti ir atsakyti į jums/mums rūpimus klausimus. 
 
SVARBI INFORMACIJA: dėl paskelbto karantino balandžio 4 dienos konferencija perkeliama į balandžio 18 dieną. Konferencijos programa ir kaina nesikeičia. Tiems, kas susimokėjo, dalyvavimas patvirtintas. Iškilus klausimams, prašome skambinti tel.: 8 699 43861
 
Būkime stiprūs, sveiki ir pilietiški!
Ramunė Kiaunienė
LROR Kauno ter. skyriaus vadovė

Dėmesio!

Vadovaujantis Užimtumo tarnybos svetainėje pateikta informacija, pranešame, kad visoms įmonėms, kurios išleido žmones prastovai, taip pat ir savarankiškai dirbantiems asmenims, teikti paraiškas Užimtumo tarnybai dėl subsidijų bus galima nuo 2020 m. balandžio 5 d. Šiuo metu subsidijų mokėjimo ir reikiamų dokumentų pateikimo tvarka dar neparengta. Konsultacijas dėl subsidijų mokėjimo tvarkos teikia užimtumo tarnyba.

Teisinė informacija

Sveikatos priežiūros paslaugų dėl koronaviruso (COVID-19) organizavimo tvarkos aprašas
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras 2020 m. balandžio 1 d. įsakymu Nr. V-676 pakeitė Sveikatos priežiūros paslaugų dėl koronaviruso (COVID-19) organizavimo tvarkos aprašą.
 
Dėl nedarbingumo pažymėjimų 
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darboministras 2020 m. balandžio 1 d. įsakymu Nr. V-660/A1-282 pakeitė 2020 m. vasario 27 d. įsakymą Nr. V-238/A1-170 „Dėl Elektroninių nedarbingumo pažymėjimų bei elektroninių nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimų išdavimo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ar karantino visos Lietuvos Respublikos mastu dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės laikotarpiu laikinosios tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Dėl asmeninių apsaugos priemonių poreikio

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos odontologų rūmai (toliau – Rūmai), reaguodami į susidariusią situaciją, susijusią su koronaviruso (COVID-19) plitimu, ir šios pandemijos labiausiai pažeidžiamą darbuotojų grupę – medikus, gavę daug užklausų dėl asmeninių apsaugos priemonių (toliau - AAP) įsigijimo, suorganizavo odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų apklausą dėl AAP poreikio. Ši apklausa yra pastoviai veikianti, t.y. informacija dėl AAP poreikio yra nuolat renkama, papildoma ir atnaujinama.
 
2020 m. kovo 30 d. Rūmai kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministeriją, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centrą dėl asmeninių apsaugos priemonių poreikio. 
 

Pagalba dėl apsauginių priemonių pirkimo

Gerbiami odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų vadovai, šiuo sunkiu laikotarpiu kreipiamės į Jus, norėdami pasiūlyti pagalbą dėl apsauginių priemonių pirkimo, siekiant surasti geriausią kainą iš tiekėjų. Lietuvos Respublikos odontologų rūmai, savo ruožtu, suras žemiausias kainas pasiūliusius tiekėjus. Įstaigų, stokojančių apsauginių priemonių ir norinčių dalyvauti pirkime, prašome užpildyti parengtą apklausą. Atsakymų laukiame iki kovo 30 dienos (pirmadienio) vakaro 18 valandos.
 
 
Daugiau informacijos: Gabija Šimulionytė mob. tel.  8-67343326 ; el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 

Odontologų rūmų rekomendacijos: dėl odontologinių įstaigų veiklos karantino laikotarpiu ir infekcijų kontrolės reikalavimų laikymosi

Odontologų rūmai ragina darbdavius atsakingai organizuoti darbą odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigose ir užtikrinti, kad darbuotojai galėtų dirbti saugiai, nerizikuodami nei savo, nei pacientų sveikata bei nekeldami jai grėsmės. Norime priminti, jog darbdavys atsako už darbuotojo saugą darbe.
 
Atkreipiame dėmesį, kad vadovaujantis LR Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimo 2020-03-16 Nr. V-387 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo paskelbus karantiną Lietuvos Respublikos teritorijoje“ 1.4 punktu, odontologijos paslaugos turi būti sustabdytos karantino Lietuvos Respublikoje paskelbimo laikotariu, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos užtikrinimą.

Rūmų Klaipėdos teritorinio skyriaus kreipimasis

Gerbiamieji,

Visų pirma norėčiau padėkoti visiems kolegoms, kurie šiuo metu dirba ir teikia būtinąją pagalbą mūsų pacientams. Nuoširdus Jums AČIŪ!
Šalyje paskelbus karantiną ir jo metu uždraudus odontologijos paslaugų teikimą, išskyrus būtinąją medicinos pagalbą, daugelis odontologinės priežiūros pagalbos įstaigų neteko visų arba didelės dalies pajamų, todėl jau dabar susiduria su finansiniais sunkumais ir kitomis problemomis.
Norime atkreipti visų dėmesį į tai, kad LR odontologų rūmai daro viską, kad LR valstybės institucijos pateiktų visą reikiamą informaciją, o LR odontologų rūmų nariai gautų visą aktualiausią informaciją apie esamą padėtį. Informacija nuolat atnaujinama LR odontologų rūmų puslapyje www.odontologurumai.lt
Taip noriu visus informuoti, kad viešumoje pasirodo infomacija, kad mūsų krašte kaip ir kitose Lietuvos vietovėse, atsiranda nesąžiningų kolegų, kurie teikia ne tik būtinąją odontologinę pagalbą. Atkreipiame dėmesį, kad tokia veikla yra griežtai draudžiama ir netoleruojama.
Turite klausimų – rašykite el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Pasistengsime sureaguoti ir atsakyti į jums/mums rūpimus klausimus.
 
Būkime stiprūs, sveiki ir pilietiški!
 
Romas Abunevičius
LROR Klaipėdos ter. skyriaus vadovas
 

Daugiau straipsnių...

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.