Palangos g. 2-7, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

Ortodontinio gydymo reikia kas antram vaikui, bet galimybė gydytis nemokamai – ribota

Kasmet pabrėžiantys profilaktinių apsilankymų reikalingumą, odontologai dažniausiai sulaukia pacientų jau esant problemai dėl burnos sveikatos. Ne išimtis – ir ortodontų atveju. Nors statistika rodo, kad tokio gydymo reikia kone kas antram vaikui, kelią tiesių dantų link užkerta ne tik mitai, bet ir ribotos galimybės gauti nemokamą gydymą.

Buivydžių, Lavoriškių ir Kalvelių seniūnijose esančių įstaigų vadovų dėmesiui

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2021 m. spalio 4 d. įsakymo Nr. V-2225 7 punktas nustato asmeninės apsaugos ir kitas priemones, kurias turi kaupti tiek odontologinės įstaigos, tiek dantų technikos laboratorijos, patenkančios į Skubiųjų apsaugomųjų veiksmų zoną (iki 30 km nuo Baltarusijos atominės elektrinės).

Sovietinės stomatologijos realybė. Vaikų stomatologija: graudūs pasiekimai ir skurdas

Sovietiniais laikais vaikų stomatologais buvo vadinami mokyklose dirbantys odontologai, o Lietuvos TSR  mokyklose stomatologijos kabinetų buvo apie 200. Keliolika vaikų stomatologų dirbo ir miestų poliklinikose, o rajonų poliklinikose ar kaimų ambulatorijose dirbantys  stomatologai vieną kartą per savaitę gydydavo tik vaikus. Tai buvo taip vadinamos vaikų dienos.

Daugiau straipsnių...

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.