Palangos g. 2, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

Informacija dėl amalgamos naudojimo

Įsigaliojus   EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTUI  (ES) 2017/852 2017 m. gegužės 17 d. dėl gyvsidabrio amalgamos, jos naudojimą kontroliuos Aplinkos ministerija.
Primename, kad:
  • Nuo 2019 m. sausio 1 d. dantų amalgamos turi būti naudojamos tik iš anksto paruoštose dozuotose kapsulėse. Odontologams draudžiama naudoti į vienkartines kapsules nesupakuotą gyvsidabrį.
  • Nuo 2018 m. liepos 1 d. dantų amalgamos nenaudojamos pieniniams dantims gydyti, vaikų iki 15 metų, nėščiųjų ar krūtimi maitinančių moterų dantims gydyti, išskyrus tuos atvejus, kai, odontologo nuomone, tai griežtai būtina dėl specialių paciento medicininių poreikių.
  • Nuo 2019 m. sausio 1 d. odontologijos įstaigų, kuriose naudojamos arba pašalinamos dantų amalgamos užpildai arba tokių užpildų turintys dantys, operatoriai užtikrina, kad jų įstaigose būtų įrengti amalgamos separatoriai amalgamos dalelėms sulaikyti ir surinkti, įskaitant panaudotame vandenyje esančias daleles.
  • Reikia naudoti tokius amalgamos separatorius, pradėtus eksploatuoti nuo 2018 m. sausio 1 d., kuriais būtų surenkama bent 95 % amalgamos dalelių.
  • Nuo 2021 m. sausio 1 d., naudojant bet kokius amalgamos separatorius, turi būti užtikrintas 95 proc. amalgamos dalelių surinkimas. Siekiant užtikrinti, kad būtų surinktas maksimalus surinkimas, amalgamos separatoriai turi būti eksploatuojami laikantis gamintojo instrukcijų.
  • Odontologai turi užtikrinti, kad amalgamos atliekas, įskaitant amalgamos likučius, daleles, užpildus ir dantis arba jų dalis, užterštas dantų amalgama, tvarkytų ir surinktų įgaliota atliekų tvarkymo įstaiga ar įmonė. Odontologai tiesiogiai ar netiesiogiai jokiomis aplinkybėmis negali leisti amalgamos atliekoms patekti į aplinką.
 
Jeigu Jums iškiltų klausimų dėl amalgamos naudojimo, prašome kreiptis į Lietuvos Respublikos odontologų rūmus el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.