Privalomųjų profesinės kvalifikacijos tobulinimo valandų konferencija "4x2 – tai svarbu"

 
Š.m. spalio 16 d. Lietuvos Respublikos odontologų rūmuose vyko Rūmų organizuota privalomųjų profesinės kvalifikacijos tobulinimo valandų konferencija „4x2 – tai svarbu“, skirta gydytojams odontologams, gydytojams odontologams specialistams bei burnos priežiūros specialistams.
 
Profesinę etiką gausiai susirinkusiai Rūmų narių auditorijai savo pranešimu „Reputacijos valdymas - misija įmanoma“ pristatė VU Komunikacijos fakulteto lektorė, Ryšių su visuomene agentūrų asociacijos Tarybos narė, Ryšių su visuomene agentūrų asociacijos Garbės Teismo narė Daiva Lialytė. Paskaitos metu lektorė analizavo, kuo skiriasi reputacija ir įvaizdis, kas yra gera/bloga reputacija ir kokie yra reputacijos kriterijai bei jų įtaką įmonės veiklos rezultatams. Rūmų nariai sužinojo, kaip įvairios užsienio organizacijos tiria reputaciją ir kodėl reputacijos valdyme svarbi komunikacija. D. Lialytė pateikė Lietuvos ir užsienio bendrovių atvejų analizes.
 
 
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės terminių traumų skyriaus vedėjas Vytautas Vaitkus skaitė būtinosios pagalbos ir reanimacijospaskaitą „Nudegimo traumos. Pirmos pagalbos ir gydymo klaidos". V. Vaitkus akcentavo, kad patyrusieji nudegimo traumą dažniausiai daro šias klaidas:
  1.  Ant nudegusio ploto dedamas aliejinis tepalas ar riebalinis tvarstis. Tai sudaro sąlygas nudegimui skverbtis gilyn, pažeidžiami gilesni odos sluoksniai. Riebalinė plėvelė neleidžia „išeiti“ karščiui iš nudegusios odos.
  2. Kartais nudegusios žaizdos tvarstomos tepalais. Riebaliniu pagrindu pagaminti tepalai palaiko ar net skatina uždegiminius procesus žaizdoje.
Būtina naudoti tik hidrofilinius tepalus kurie sudaro optimalias sąlygas žaizdai gyti palaikydami pakankama drėgmę ir ribodami deguonies patekimą į žaizdą, taip skatindami naujų odos kraujagyslių formavimąsi ir kapiliarų augimą.
 
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės terminių traumų skyriaus vedėjas pabrėžė, kad pirmiausia būtina nudegusį plotą vėsinti, bet nešaldyti, nes staigus temperatūrų skirtumas pažeidžia gilesnius odos ir po ja esančių audinių sluoksnius. „Geriausia yra nudegimą vėsinti po tekančiu vandeniu, laipsniškai jį vėsinant nuo labai šilto iki labai vėsaus. Tvarstis reikalingas mechaniškai apsaugoti pažeistą odą nuo aplinkos, o antiseptikai neleidžia mikroorganizmams daugintis“, - pranešimo metu sakė V. Vaitkus.
 
 
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Infekcijų kontrolės tarnybos vedėja Ieva Kisielienė pristatė pranešimą  „Infekcijų kontrolės pagrindiniai aspektai odontologijoje“. Pasak I. Kisielienės, „infekcija kaip nepageidaujamas įvykis ne retas ambulatorines, įskaitant ir odontologines, paslaugas teikiančiose įstaigose. Todėl infekcijų prevencijos ir kontrolės priemonių taikymas ir laikymasis šiose įstaigose yra ne mažiau svarbus nei ligoninėse.“ Lektorė analizavo pagrindinius visuomenės sveikatos saugos teisės aktus, reglamentuojančius infekcijų kontrolės ir įrengimo reikalavimus odontologines paslaugas teikainčiose sveikatos priežiūros įstaigose“. Akcentuota, jog nors pastaruoju metu nebuvo esminių šių teisės aktų pakeitimų, tačiau praktikoje ne visi šių higienos normų reikalavimai įgyvendinami tinkamai – aktualūs išlieka rankų higienos, medicinos prietaisų ir gaminių (ypač odontologinių antgalių) dezinfekcijos, sterilizacijos, medicininių atliekų tvarkymo klausimai.
 
„Higienos institutas įgyvendina Europos Sąjungos fondų finansuojamą projektą „Visuomenės sveikatos priežiūros kokybės gerinimas, diegiant visuomenės sveikatos technologijų vertinimo sistemą ir nepageidaujamų įvykių registravimo sistemą“. Tikimasi, kad įdiegus nepageidaujamų įvykių registravimo sistemą bus sudarytos sąlygos visoms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, vadovaujantis vienodais kriterijais registruoti nepageidaujamus įvykius, stebėti jų kitimo dinamiką. Sistemiškai renkama informacija bus naudinga rengiant ir įgyvendinant vieningas nepageidaujamų įvykių asmens sveikatos priežiūros įstaigose rizikos mažinimo priemones. Sklandus NĮ registravimo, stebėsenos ir prevencijos sistemos funkcionavimas ženkliai prisidės prie asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimo, geresnio gyventojų sveikatos priežiūros poreikių tenkinimo, pacientų gerovės, racionalesnio sveikatos sektoriaus išteklių naudojimo“, - pristatydama infekcijų kontrolės paskaitą sakė I. Kisielienė.
 
 
Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos Ortodontijos poskyrio vadovė gyd. ortodontė doc. dr. Laura Linkevičienė skaitė burnos ligų profilaktikos paskaitą „Ortodontinių anomalijų profilaktika ir burnos sveikata ortodontinio gydymo metu.“ Paskaitos metu buvo apžvelgtos naujausios žinios apie ortodontinių anomalijų etiologiją, genetinius ir aplinkos veiksnius, darančius įtaką ortodontinių anomalijų išsivystymui. Doc. dr. L. Linkevičienė analizavo situacijas, kuriose ortodontinių anomalijų išsivystymą sukelia išoriniai faktoriai, ir paaiškino, kada ir kodėl tokį pacientą būtina nukreipti ortodonto konsultacijai.Taip pat buvo apžvelgtas burnos sveikatos išsaugojimas ortodontinio gydymo nuimamais ir nenuimamais ortodontiniais aparatais metu: burnos higiena, periodonto pažeidimai ir šaknų rezorbcijos ortodontinio gydymo metu.
 
 
Rūmų organizuojamomis privalomųjų profesinės kvalifikacijos tobulinimo valandų konferencijomis „4x2 – tai svarbu“, siekiama Rūmų nariams pateikti sukoncentruotas, visiems prieinamas, pačias naujausias praktines situacijas bei problemines aktualijas.
 
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.