Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.

                     
 J. Jasinskio g. 16, Vilnius 03163
(8 5) 212 2510

„Baltijos jūros regiono šalių odontologų dienos”

 
Lietuvos Respublikos odontologų rūmai (toliau - Rūmai) š. m. rugsėjo 22-23 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, organizavo tarptautinę mokslinę konferenciją „Baltijos jūros regiono šalių odontologų dienos”. Konferencijos tema – „Geroji Baltijos jūros regiono šalių odontologijos praktika”, kurios metu buvo pristatomi moksliniai pranešimai skirti gydytojams odontologams ir gydytojams odontologams specialistams.
 
 
  Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamoje Baltijos jūros regiono šalių odontologų asociacijų konferencijoje vyko ir apskritojo stalo diskusija, skirta neįgaliųjų ir asmenų su specialiais poreikiais burnos sveikatos priežiūros sistemos Lietuvoje ir Baltijos jūros šalyse analizei. Diskusijos metu buvo nagrinėjami tokie klausimai kaip savanorystė odontologijoje, burnos sveikatos priežiūros ne gydymo įstaigoje teisiniai aspektai, mobilioji odontologija, odontologija kaip laisvoji profesija. Savo vizitu konferenciją pagerbė Europos odontologų tarybos, vienijančios daugiau kaip 340 000 odontologų iš 32 šalių, prezidentas Dr. Marco Landi, Pasaulinės odontologų organizacijos (FDI) Europos regiono (ERO) prezidentė dr. Anna Lella, Vokietijos odontologų asociacijos prezidentas dr. Peter Engel, Estijos odontologų asociacijos prezidentas Dr. Marek Vink, Latvijos odontologų asociacijos atstovas Dr. Guntis Žigurs bei kiti Baltijos jūros regiono odontologų asociacijų lyderiai bei Lietuvos valstybinių institucijų atstovai. Apskritojo stalo diskusijas savo video - pranešimu pradėjo Europos Sąjungos Sveikatos ir maisto saugos reikalų komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.
 
       
 
Lietuvai ir Lietuvos odontologų bendruomenei  ši konferencija buvo begalo svarbi ne tik todėl, kad čia buvo analizuojami svarbūs odontologų profesiniai klausimai, bet sprendžiamos ir jautriausios gyventojų grupės (vaikų, neįgaliųjų ar asmenų su specialiais poreikiais) odontologinės priežiūros (pagalbos) prieinamumo problemos, savanorystės odontologijoje spragos. Apskritojo stalo diskusijų metu dalyviai pasidalino odontologijos gerosios praktikos pavyzdžiais, aptarė vaikų burnos sveikatos gerinimo klausimus, neįgaliųjų ir asmenų su specialiaisiais poreikiais odontologinės priežiūros problemas, odontologijos kaip laisvosios profesijos aspektus bei ketinimų standartizuoti sveikatos priežiūros paslaugas neigiamas pasekmes.
 
 
 
 
Lietuvos Respublikos odontologų rūmų bendruomenė, rūpindamasi odontologinės priežiūros kokybe, prieinamumu, pacientų saugumu, Apskritojo stalo diskusijos metu, dalyvaujant Europos odontologų tarybos prezidentui Dr. M. Landi, Pasaulinės odontologų organizacijos (FDI) Europos regiono (ERO) prezidentei Dr. A. Lella, Estijos odontologų asociacijos prezidentui Dr. M. Vink, Latvijos odontologų asociacijos vice-prezidentei Dr. A. Brinkmane, Vokietijos odontologų asociacijos prezidentui Dr. P. Engel, Lietuvos Respublikos odontologų rūmų Tarybos pirmininkui A. Šeikui ir kitiems odontologų asociacijų atstovams, pasirašė pareiškimą, kuriame įvertinus tai, kad gydytojai odontologai yra laisvos profesijos atstovai, siekiant gerinti odontologinės priežiūros prieinamumą ir kokybę, mažinti administracinę naštą bei išanalizavus Europos Sąjungos šalių odontologinės praktikos organizavimo patirtį ir teisės aktus, siūloma:
1.      Valstybės biudžete numatyti nuolatinį vaikų burnos ligų profilaktikos finansavimą.
2.      Sudaryti sąlygas neįgaliesiems ir asmenims su specialiaisiais poreikiais gauti prieinamą ir visavertę odontologinę priežiūrą ir pagalbą.
3.      Įteisinti savanorystę, teikiant odontologinę pagalbą neįgaliesiems ir asmenims su specialiaisiais poreikiais.
4.      Įteisinti galimybę odontologams praktikuoti kaip laisvosios profesijos atstovams.
5.      Kategoriškai nepritarti iniciatyvoms Europos Sąjungoje standartizuoti sveikatos priežiūrą bei pagalbą dėl keliamo pavojaus gydymo kokybei.
 
         Šis pasirašytas pareiškimas buvo išsiųstas Lietuvos Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkei Agnei Širinskienei ir Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai.
 
    
 
 
Š.m. rugsėjo 23 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, tarptautinės mokslinės konferencijos „Baltijos jūros regiono šalių odontologų dienos” metu vyko ir susitikimas su visuomene/seminarų ciklas ,,Sveika šypsena”. Diskusijos metu buvo galima užduoti klausimus įvarių sričių specialistams:
 
• Dantų balinimas, amalgamų, gyvsidabrio plombų naudojimas, dantų balinimas kapomis, dantų balinimas lazeriu, estetinis plombavimas – gyd. odontologė Erminija Guzaitienė
• Burnos higiena, vaikų odontologija – gyd. vaikų odontologė dr. Rasa Račienė;
• Dantų implantai, chirurgija – gyd. burnos veido ir žandikaulių chirurgas Gediminas Kapušinskas;
• Dantų protezavimas – gyd. odontologas ortopedas Alvydas Šeikus;
• Dantų breketai, dantų kabės, dantų plokštelės, dantų tiesinimas, sąkandis – gyd. ortodontė doc. dr. Laura Linkevičienė;
• Medicinos naujovės - Įmonės Inoveca Medtechna, UAB vadovas Kęstutis Sirgedas.
Daugiausia klausimų kilo dėl dantų balinimo, kaip taisykingai prižiūrėti ir valytis dantis.
 
  LR odontologų rūmai nuoširdžiai dėkoja Tarptautinės mokslinės konferencijos „Baltijos jūros regiono šalių odontologų dienos” Organizacinio komiteto nariams, Rūmų darbuotojams ir visiems Rūmų nariams, prisidėjusiems prie sėkmingo renginio organizavimo. Dėkojame Kongreso mecenatui UAB „KRKA  Lietuva“.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Spausdinti