Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.

                     
 J. Jasinskio g. 16, Vilnius 03163
(8 5) 212 2510

Idėja Lietuvai

 Ar dažnai su pavydu kalbame apie Skandinavijos šalių vaikų dantų priežiūrą? Ar norėtume, kad Lietuvos vaikai užaugtų sveikais dantimis kaip tai jau dešimtmečius yra Skandinavijos šalyse? O gal su nerimu bijome, kad sumažės darbo ir neteksime savo gerovės?

 Tik ką matėme, kaip sukilo Lietuvos medikų sąjūdis. Ar gali sukilti odontologai ir jų pacientai vardan geresnės burnos sveikatos? Gali. Ir turime istorinę galimybę parodyti, kad mums tai rūpi. Tapkime girdimi, numeskime kasdieninį abejingumą. Palaikykime idėją už sveikus vaikų dantis. Balsuokite!

 „Saldumynai šeštadieniais“ – kas tai? Tai nėra tik kalba apie cukrų ar saldumynus. Tai visas Skandinavijos šalių supratimas apie dantų priežiūrą, valymą, išsaugojimą.

 Prieš 2 metus su dr. Rasa Račiene aptarėme šio projekto gimimą ir pirmuosius žingsnius. Per tą laiką – darbų nuveikta daug. Galime ir dar daugiau, bet Jūs turite padėti mums būti girdimiems.

 Praėjusį savaitgalį, kaip ir prieš metus, parodoje „Vaikų šalis“ 40 savanorių apmokė daugiau nei 1000 vaikų, kaip nuvalyti dantis. Per metus aplankyta dešimtys ikimokyklinių įstaigų, kur tėvai ir vaikai buvo mokomi prižiūrėti dantukus. Dr. Rasa Račienė kartu su Vilniaus sveikatos biuru visuose darželiuose vykdo keturių užsiėmimų ciklą apie burnos sveikatą, dantų priežiūrą ir sveiką mitybą. Projektas plečiamas į Vilniaus mokyklas ir Vilniaus rajono ugdymo įstaigas.

 Šiandien TU gali parodyti, kad tau RŪPI! Reikalingos tavo pastangos parodyti, kad galime ir mes auginti vaikus sveikais dantimis. Mes galime tai padaryti, bet reikia truputį daugiau dėmesio, ir po dešimt metų Lietuvos dantų sveikata bus ne prastesnė nei Skandinavijos šalių.

 Taip, kanapių legalizavimas svarbu, verkimo čempionatas irgi smagu, Negaliu ginčytis, kad Edmundo Jakilaičio idėja Lietuvai svarbi (pats esu šaulys ir turi leidimą ginklui), bet vaikai sveikais dantimis tikrai galėtų tapti viena iš trijų pagrindinių idėjų Lietuvai.

 Papasakok kitiems, paprašyk sutiktų draugų, pasidalink, kur gali, ir palaikyk idėją. Mums reikia TAVĘS! Keliam bangą!

 

Autorius - gydytojas odontologas, gydytojas vaikų odontologas Vytautas Tamošiūnas. „Saldumynai šeštadieniais“ – Lietuvos odontologų iniciatyvinės grupės projektas. 

Spausdinti