Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.

                     
 J. Jasinskio g. 16, Vilnius 03163
(8 5) 212 2510

Rūmų narių dėmesiui

Informuojame, kad prasidėjus diskusijoms dėl nuskausminamųjų vaistų pardavimo, atkreipkite dėmesį į tai, kad Lietuvos Respublikoje nuo 2008 m. spalio   16 d. veikia Lietuvos Respublikos Farmacijos įstatymas, kurio 3 skirsnio 8 straipsnis teigia:
 
“9. Juridiniai asmenys, turintys asmens sveikatos priežiūros veiklos licencijas, vaistinius preparatus gali įsigyti  tik iš juridinių asmenų, turinčių gamybos ar didmeninio platinimo licenciją, o kartinius vaistinius preparatus – iš vaistinės, kurios licencijoje nurodyta ekstemporaliųjų vaistinių preparatų gamyba. Šie juridiniai asmenys įsigytus vaistinius preparatus laiko ir įtraukia į apskaitą sveikatos apsaugos ministro nurodyta tvarka.
10. Juridiniai asmenys, neturintys asmens sveikatos priežiūros veiklos licencijos ar licencijos verstis farmacine veikla, išskyrus šio straipsnio 17 dalyje nurodytus asmenis, vaistinių preparatų gali įsigyti tik iš vaistinių“.
 
Prašome atkreipti dėmesį, kad pagal Farmacijos įstatymą įstaigos, pardavinėjančios medikamentus odontologijos įstaigoms, turi turėti licenciją verstis mažmenine prekyba vaistais. Įsigyti vaistų didmeninėmis kainomis ir juos parduoti gali tik asmens sveikatos priežiūros įstaigose veikiančios vaistinės, turinčios vaistinės licenciją.
Licencijas išduoda Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.
 
Visas tiek fizinių, tiek juridinių asmenų licencijas: ar fizinis / juridinis asmuo ją apskritai turi, ar licencija galioja, galima pasitikrinti   VVKT vaistinių preparatų informacinėje sistemoje „VAPRIS“ licencijavimo posistemėje (https://vapris.vvkt.lt)
 

Spausdinti