Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.

                     
 J. Jasinskio g. 16, Vilnius 03163
(8 5) 212 2510

Šv. Apolonijos – odontologų ir jų pacientų globėjos – paminėjimo diena

 
2018 m. vasario 9 d. paminėjome Tarptautinę odontologų dieną, švenčiamą visame pasaulyje. Krikščioniškas pasaulis vasario 9 d. mini kankinę Šv. Apoloniją, gyvenusią III amžiuje, Aleksandrijoje. Šv. Apolonija iš pradžių buvo laikoma dantų skausmą kenčiančiųjų globėja, o XVIII a. garsaus prancūzų chirurgo-odontologo P. Fušaro iniciatyva pradėta laikyti gydytojų odontologų globėja. Mat P. Fušaras siekė, kad sugedę pacientų dantys būtų ne šalinami, kaip buvo įprasta tais laikais, bet gydomi ir atkuriami. 
 
 
Laikantis ilgamečių tradicijų, Lietuvos Respublikos odontologų rūmai (toliau – Rūmai) organizuoja iškilmingą Tarptautinės odontologų dienos minėjimą, kurio metu apdovanojami iškiliausi, labiausiai profesinėje, mokslinėje ir visuomeninėje veikloje nusipelnę gydytojai odontologai ir burnos priežiūros specialistai. Š. m. vasario 10 dieną didžiausia ir reikšmingiausia odontologų bendruomenės šventė – Tarptautinė odontologų diena – buvo minima Kaune.
 
 
Minėjimas šventomis mišiomis prasidėjo Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje. Šv. mišias už odontologus ir pacientus aukojo LSMU Kapelionas, Kauno Klinikų vyr. Kapelionas Artūras Jagelavičius. Šventų mišių metu ištrauką iš Švento rašto skaitė Rūmų Kauno teritorinio skyriaus vadovė R. Kiaunienė, visuotinę maldą – dr. Juozas Jonaitis.
 
 
Iškilmingą odontologų profesinės dienos renginio dalį pradėjo Rūmų Tarybos pirmininkas A. Šeikus primindamas bendruomenei  Šv. Apolonijos – odontologų ir jų pacientų globėjos –  istorinę reikšmę, bei šių dienų aktualijas, su kuriomis susiduria Lietuvos Respublikos odontologų rūmai.
 
„Matome, kaip nejauku, kai tvyro tyla. Lietuvos Respublikos odontologų rūmai šiuo metu su tokia valstybės tyla ir susiduria. Odontologijos praktikos įstatymas, prie kurio tiek daug dirbama, derinama ir bendradarbiaujama su kitomis valstybės institucijomis, vis atideliojamas, kai tuo tarpu Medicinos praktikos įstatymas jau priimtas. Nacionalinė burnos sveikatos programa nevykdoma, Lietuvos piliečiai nepatenkinti paslaugų prieinamumu, vaikų dantys protezuojami, neįgalieji ar asmenys turintys negalią negauna vienodų sąlygų odontologinėms paslaugoms gauti. Valstybėje odontologijos klausimu tvyro nejauki ir nebyli tyla“ – sveikinimo kalboje sakė Rūmų Tarybos pirmininkas A. Šeikus.
 
 
           Rūmų bendruomenę Tarptautinės odontologų dienos minėjimo metu sveikino Rūmų Garbės narė Ramunė Navickienė, linkėdama susirinkusiems puikios sveikatos ir gyvenimo džiaugsmu pulsuojančios energijos, taip pat 2000 m. Šv. Apolonijos nominacijos laureatas dr. Juozas Žilinskas.
 
 
    Gražios šventės metu už ilgametę aktyvią profesinę veiklą, dideles pastangas, nuoširdų ir prasmingą darbą buvo pagerbti nusipelnę savo srities specialistai, kuriems įteikti Rūmų padėkos raštai. Apdovanoti: gydytojo odontologo padėjėja Audronė Barasienė,dantų technikas Vytautas Čeplauskas,gydytoja odontologė Meilutė Gricienė, gydytoja odontologė Ramutė Matulevičienė,gydytoja odontologė ortopedė Gaivilė Pileičikienė, gydytojo odontologo padėjėja Bronislava Skrebienė, gydytoja odontologė Jūratė Sutkienė, gydytojo odontologo padėjėja Asta Šimašienė, gydytoja odontologė Lina Vaškelytė, gydytoja odontologė Vilma Verseckienė,gydytoja odontologė Jurgita Zakarevičiūtė, gydytojas odontologas, gydytojas odontologas ortopedas Gediminas Žekonis, gydytoja odontologė Ingrida Ivaškevičienė, gydytoja odontologo padėjėja Virginija Laukienė,gydytojo odontologo padėjėja Svetlana Nazimova,gydytoja odontologė Kazimiera Paršeliūnienė, gydytojo odontologo padėjėja Janė Vaitiekūnienė
gydytoja odontologė Irena Vilkienė. 
 
 
        Renginio metu padėkos raštu už 2017 m. geriausią klinikinę publikaciją žurnale „Odontologų rūmų žinios“ – „Hemofilija sergančių asmenų burnos ligų profilaktika ir gydymas" – apdovanota gydytoja vaikų odontologė dr. Rūta Žaliūnienė.Publikacija buvo paskelbta 2017 m. ketvirtame „Odontologų rūmų žinios“ žurnalo numeryje.
 
 
           Tarptautinės odontologų dienos minėjimo metu padėkos įteiktos ir 2017 metais Rūmus rėmusiems rėmėjams ir patneriams.
  • UAB „BIOK laboratorija“;
  • UAB „Orivas“;
  • GC Nordic AB;
  • UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“;
  • Medochemie Ltd;
  • UAB KRKA Lietuva;
  • UAB „Berlin Chemie Menarini Baltic“;
  • UAB „Ringitas“.
 
 
      Aukščiausias gydytojo odontologo profesinės veiklos įvertinimas – Šv. Apolonijos apdovanojimas Tarptautinės odontologų dienos minėjimo Kaune metu buvo įteiktas profesoriui, mokslų daktarui, gydytojui odontologui ortopedui Alvydui Gleizniui.
 
 
          Profesoriaus Alvydo Gleiznio 40 metų uolaus ir nuoseklaus darbo tiek praktinėje, tiek mokslinėje srityse pelnė mylimo, gerbiamo, patikimo, aukštą profesinę kvalifikaciją turinčio žmogaus statusą. Profesorius Alvydas Gleiznys skaito paskaitas LSMU Odontologijos fakulteto studentams,  veda gydytojų odontologų ortopedų profesinio tobulinimo kursus, skaito pranešimus gydytojų odontologų konferencijose. Taip pat yra LSMU Odontologijos fakulteto tarybos narys. Įspūdinga profesoriaus ne tik mokslinė veikla, bet ir aktyvus dalyvavimas odontologų bendruomenėje. Profesorius niekada neatsisako padėti kolegoms, jo linksmas bendravimo būdas visiems palieka geras emocijas.
 
       Vasario 10-ąją Kaune kartu buvo pagerbti ir pasveikinti labiausiai nusipelnę burnos priežiūros specialistai. Burnos higienisto nominacijos laureato statulėlė renginio metu buvo įteikta Burnos higienistei Kristinai Paužienei.
 
 
            Burnos higienistė Kristina Paužienė nuosekliai vykdo praktinę burnos higienisto veiklą privačiose klinikose, taip pat dirba ir pedagoginį darbą Kauno Kolegijoje, Burnos sveikatos katedroje. Ji yra autoritetinga, kompetentinga, supratinga pedagogė, aktyviai dalyvaujanti katedros veikloje, Lietuvoje ir už jos ribų. Jos entuziazmas, taktiškumas, kūrybiškumas, darbštumas – užkrečiantys.Kristina Paužienė skatina studentų  dalyvavimą mokslinėse konferencijose, ugdymo įstaigose, mokslo festivaliuose. Kartu su studentais aktyviai dalyvauja organizuojant Pasaulinę burnos sveikatos dieną, rengia  projektus mokyklose ir ikimokyklinėse įstaigose, bendruomenės sveikatos muges. Skatina studentus prisijungti prie miesto iniciatyvos rengiamų  festivalių, tokių kaip ,,Erdvėlaivis Žemė”, kur buvo pristatytas Kauno kolegijos studentų darbas - ,,Periodonto vizualizacija 3D grafika“. Visą laiką ji pasižymi iniciatyvumu, organizuotumu, veiklumu, kruopštumu.
 
 
      Gydytojo odontologo padėjėjo nominacija buvo apdovanota Angelė Rusonytė.
       Gydytojo odontologo padėjėja Angelė Rusonytė dirba privačiose klinikose. Tai darbšti, aktyvi, kruopšti, atsakinga sau ir kitiems, profesionali, disciplinuota, paslaugi, nuoširdi, komunikabili, visada besišypsanti, mokanti išklausyti, patarti, kelianti sau aukštus reikalavimus specialistė. Angelė visada maloniai bendrauja su kolektyvu, visada pasiūlo savo pagalbą. Atsidavusi savo profesijai. Angelė Rusonytė aktyviai dalyvauja Rūmų Vilniaus teritorinio skyriaus ir visuomeninėje veikloje. Nuo 1999 metų yra Lietuvos gydytojų odontologų padėjėjų asociacijos tarybos narė, aktyviai padeda organizuoti seminarus. Nuo 2004 m. iki 2012 m. (jau dvi kadencijas) buvo išrinkta į Odontologų rūmų Garbės teismą. Angelė domisi odontologijos naujovėmis, dalyvaudama konferencijose, tarptautinuose kongresuose kelia savo profesinę kvalifikaciją.
 
       Šventės metu susirinkusius svečius savo pasirodymu pagerbė aktorė Nijolė Narmontaitė.  
 
Dėkojame Rūmų Kauno teritoriniam skyriui už puikias, neišdildomas akimirkas ir gražią šventę.
 
 

 
 
 
 
 

Spausdinti