LR odontologų rūmų Kauno teritorinio skyriaus renginys

Š. m. lapkričio 30 dieną LR odontologų rūmų Kauno teritorinis skyrius kvietė kolegas į paskutinį šiais metais tobulinimosi renginį. Konferencijos metu buvo išklausyti aktualūs pranešimai ne tik odontologijos tematika.

Dr. Dainius Razukevičius paskaitoje „Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario gydymas. Nauji ir seni gydymo metodai“ pasidalino savo praktikos pavyzdžiais, tarptautine patirtimi. Pranešimo metu aptartos klinikinės situacijos, diagnostikos būdai.

Dr. Valdas Vilkinis pranešime analizavo didelių danties vainiko defektų restauravimą stiklo pluošto kaiščiais ir kompozitais. Lektorius pabrėžė, kad dažniausia dantų restauracijų nesėkmių priežastis – paviršiaus įtrūkimų atsiradimas, lemiantis restauracijas, ar net danties skilimą. Stiklo pluošto skaidulų panaudojimas kompozitinių restauracijų sutvirtinimui leidžia patikimiau restauruoti dideles, ypač endodontiškai gydytų, krūminių dantų ertmes. Stiklo pluošto kompozitai patikimai sutvirtina restauracijos pamatinį dentino sluoksnį, ant kurio odontologas tiesioginiu metodu gali suformuoti užklotą, išvengiant brangesnių laboratorinių restauracijų gamybos.

Dr. Rita Vėberienė pranešime kolegoms pristatė labai opią problemą – endodontinę komplikaciją – svetimkūnis šaknies kanale. Paskaitos metu buvo nagrinėjamos įvairios lektorės pateiktos situacijos: ar svetimkūnis danties šaknies kanale yra endodontinės nesėkmės priežastis? Ka daryti atsitikus šiai komplikacijai? Kaip priimti teisingą sprendimą ir nesuklysti dar labiau? Kokios mikroendodontinio gydymo galimybės, siekiant išsaugoti nuosavą dantį? Ar verta atlikti endodontinį pergydymą? Remiantis klinikiniais atvejais ir literatūra, buvo aptartos endodontiškai „nesėkmingai“gydyto danties pergydymo galimybės, pagrindiniai principai, prognozės.

Konferenciją užbaigė VMI Mokesčių departamento Švietimo ir konsultavimo skyriaus specialistės, nagrinėjusios mokestines prievoles odontologinės priežiūros įmonėse.

Rūmų Kauno teritorinis skyrius dėkoja lektoriams: dr. D. Razukevičiui, dr. V. Vilkiniui, dr. R. Vėberienei, VMI lektorėms, kurie nepagailėjo savo laiko ir pateikė profesionalius bei išsamius pranešimus.

Rūmų Kauno teritorinio skyriaus vadovė Ramunė Kiaunienė

Akimirkos iš renginio

 
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.