Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.

                     
 J. Jasinskio g. 16-201, Vilnius 03163
(8 5) 212 2510
  • Į pradžią
  • Apie Rūmus
  • Naujienos
  • Odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus dalyvavo diskusijoje Nacionaliniame vėžio institute ir pasisakė dėl veido, žandikaulių protezavimo kompensavimo gydant galvos ir kaklo srities vėžį

Odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus dalyvavo diskusijoje Nacionaliniame vėžio institute ir pasisakė dėl veido, žandikaulių protezavimo kompensavimo gydant galvos ir kaklo srities vėžį

Š. m. balandžio 25 d. Odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus dalyvavo „Onkologų klubo“ apvalaus stalo diskusijoje „Aktualūs onkologinių paslaugų optimizavimo klausimai“, kuri vyko Nacionaliniame vėžio institute.
Diskusiją organizavo Lietuvos onkologų draugija (LOD), Nacionalinis vėžio institutas (NVI), Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA).
Susitikimo akimirka.
Buvo diskutuojama trimis temomis: veido, žandikaulių protezavimo ir chirurginio funkcijos atstatymo kompensavimas pacientams, gydant galvos ir kaklo srities vėžį; brangiųjų radiologinių tyrimų apmokėjimo optimizavimo galimybės  bei diskutuojama, ar sutrumpėjo inovatyvių vaistų kelias iki melanoma sergančių pacientų. Diskusijoje dalyvavo medikai, pacientų organizacijų atstovai bei žiniasklaida. Veido, žandikaulių protezavimo ir chirurginį funkcijos atsatymo galimybes pristatė NVI gydytoja odontologė ortopedė Auristida Gerliakienė. NVI direktorius Feliksas Jankevičius teigė, kad reabilitacija po veido ir žandikaulių operacijų yra pagrindinė problema, šalies gėda, nes dantų ar žandikaulių dalies netekę onkologiniai ligoniai netenka kalbėjimo ir kramtymo funkcijos, o tai atsiliepia gyvenimo kokybei.
 
NVI direktorius prof. Feliksas Jankevičius ir Odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus.
 
Odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus teigė, jog tokių pacientų yra tik iki šimto, todėl valstybė turi ieškoti galimybių jiems padėti.  Tik atstačius žandikaulių struktūras, galima atstatyti kramtymo funkcijas.Tokių protezų gamyba ir atkūrimas turi būti kompensuojamas pagal retų ligų sąrašą. Onkologinių ligonių kramtymo funkcijos atstatymui jie turėtų būti įtrauktu į kompensuojamųjų iš PSDF lėšų aprašo sąrašą ir jiems dantų protezavimas turėtų būti atliekamas be eilės.
 
Pacientų asociacijų atstovai pritarė pirmininko pasiūlymui, o VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius Viačeslavas Zaksas patvirtino, jog tai neturėtų būti problema. Šis klausimas po susitikimo su SAM atstovais artimiausiu metu bus išspręstas teigiamai.  
 
Edmundo Paukštės nuotraukos

Spausdinti