Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.

                     
 J. Jasinskio g. 16-201, Vilnius 03163
(8 5) 212 2510
  • Į pradžią
  • Apie Rūmus
  • Naujienos
  • Odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus dalyvavo pasitarime dėl vaiko sveikatos pažymos Sveikatos apsaugos ministerijoje

Odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus dalyvavo pasitarime dėl vaiko sveikatos pažymos Sveikatos apsaugos ministerijoje

Balandžio 26 dieną Lietuvos Respublikos odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus dalyvavo pasitarime Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM), kur kartu su ministerijos ir Higienos instituto atstovais aptarė problemas, su kuriomis susiduria odontologai, pildydami vaiko sveikatos pažymas (forma 027).
 
Jau treji metai, kai šias pažymas, kurias užpildo vaiko sveikatą prižiūrintys gydytojai prieš naujuosius mokslo metus, o tėveliai iki rugsėjo 15 dienos pristato į ugdymo įstaigas, turi pasirašyti ir odontologai. Nuo birželio 1 –osios pažyma bus privaloma.
 
Odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus nurodė, kad pildant pažymas E-sveikatos sistemoje, susiduriama su problema: programa reiklauja visiškai užpildyti ir pieninių, ir nuolatinių dantų eilutes, tačiau esama vaikų, kurie turi tik pieninių arba tik nuolatinių dantų sąkandį. Sistemoje įrašius nulius, deformuojama statistinės apskaitos sistema.
 
Šiuo metu tik tik 27 odontologijos paslaugas teikiančios įstaigos yra pasirašiusios
duomenų tiekimo sutartis su ESPBI tvarkytoju Registrų centru. Atrimiausiu metu, bendradarbiaujant su Odontologų rūmais, siekiama, kad odontologijos įstaigos gautų prieigą prie sistemos, kuri palengvintų odontologų darbą, pildant vaikų sveikatos pažymas.
Odontologų rūmų tarybos pirmininkas pažymėjo, kad įvedus privalomąjį sveikatos pažymos pildymą nuo birželio 1 d., gydymo įstaigų, prie kurių yra prisirašę vaikai, odontologams teks didžiulis darbo krūvis. Tačiau E-sveikatos sistema yra reikalinga ir progresyvi – ją įgyvendinus, sumažės krūvis biurų darbuotojams ir sistema neleis įvelti klaidų, pildant vaiko sveikatos pažymas.
 
Pirmininko teigimu, ši sistema turėtų padėti išspręsti tėvų atsakomybės klausimą – kad tėvai būtų atsakingi už tai, jog vaikų dantys turi būti gydomi.
 

Spausdinti