Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.

                     
 J. Jasinskio g. 16-201, Vilnius 03163
(8 5) 212 2510

Europos periodontologų asociacijos kongrese - 73 specialistai iš Lietuvos

 
 
 
Birželio mėn. 20- 23 dienomis Amsterdame, RAI konferencijų centre vyko 9-asis Europos periodontologų asociacijos organizuojamas kongresas, sutraukęs 10 tūkst. odontologijos specialistų. Jame dalyvavo 73 gydytojai odontologai ir burnos higienistai iš Lietuvos. Tai pats didžiausias periodontologų kongresas pasaulyje, organizuojamas kas treji metai vis kitoje Europos šalyje. Kaip ir "išduoda" pavadinimas, tai jau devintasis kongresas, sutraukęs rekordinį dalyvių skaičių iš 111 šalių.  Ketvirtis dalyvių buvo ne iš Europos.
 
 
Renginys nustebino savo šiuolaikišku formatu, puikiu organizavimu, plačiu mokslinių temų diapazonu bei didžiuliu kiekiu dalyvių. Susiorientuoti konferencijos programoje padėjo speciali mobilioji aplikacija išmaniajame telefone.
 
Moksliniais įrodymais grįsti pranešimai, klinikiniai atvejai, TED talk formato pranešimai, geriausio klinikinio atvejo konkursas, stendiniai pranešimai buvo tikras iššūkis, kai reikėdavo pasirinkti, kur dalyvauti, nes programa buvo kupina pranešimų aktualiomis ir naujausiomis periodontologijos bei implantologijos temomis.
 
Nepaisant didžiulės pažangos odontologijoje, šiandien dantenų ligos išlieka visame pasaulyje didžiulė problema, ypač senstant gyventojų populiacijai. Todėl konferencijoje šalia inovatyvių gydymo metodų buvo daug kalbama ir apie dantenų ligų sąsajas su bendra organizmo sveikta. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad dantenų ligoms įtaką turi ne tik mūsų mityba, bet ir fizinis aktyvumas. Taip pat buvo prisitatyti pranešimai, įrodantys dantenų ligų ir  cukrinio diabeto, reumatoidinio artrito, širdies ir kraujagyslių ligų ryšį. Todėl dantenų ligų prevencija yra aktuali ne tik siekiant burnos, bet ir bendros sveikatos.
 
Kitas specialistų susitikimas laukia 2021 metais birželio 2-5 dienomis Kopenhagoje.
 
Gitana Rėderienė
Lietuvos burnos higienistų draugijos pirmininkė
 
 

Spausdinti