J. Jasinskio g. 16-201, Vilnius 03163
(8 5) 212 2510

Panevėžiečiai rinkosi į teritorinio skyriaus seminarą

 

2018 m. lapkričio mėn. 17 d.  LR Odontologų rūmų nariai gausiai rinkosi į LR OR Panevėžio teritorinio skyriaus organizuotą profesinio tobulinimo renginį.

 

 

 

Skyriaus vadovas gyd. burnos chirurgas Vytautas Bosas pasveikino susirinkusius klausytojus ir pakvietė skyriaus atstovę Taryboje gyd. odontologę Santą Miežinienę pristatyti aktualią informaciją skyriaus nariams. S. Miežinienė dalyvius informavo apie tinkamą siuntimų pildymo svarbą bei dėl kompensuojamų protezavimo paslaugų padidinto balo gavimui nagrinėjamus atvejus. Kolegos vis dar daro klaidų, todėl svarbu atkreipti dėmesį ir atidžiau pildyti dokumentus bei sudaryti gydymo planą.

 

Jei pacientas dūsta

Lektorė V. Valantinaitė paskaitoje "Gaivinimo standartai" supažindino klausytojus su 2018 m. rugsėjo mėn. 12 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-1008 , kuriame pateikti patikslinti gaivinimo standartai, atkreipė dėmesį į pateiktą gaivinimo algoritmą. Šis įsakymas įsigaliojo nuo 2018 m. lapkričio mėn. 1 d. Kitoje paskaitos dalyje lektorė kalbėjo apie dusulį, jo priežastis bei sukėlėjus, pirmosios pagalbos teikimą, davė patarimų, kokius klausimus reikėtų užduoti pacientui vertinant dusulio pobūdį, nurodė dusulio požymius, kuriuos galėtų pastebėti odontologas ir nukreipti pacientą specializuotai pagalbai. 

 

Kokia turi būti infekcijų kontrolė?

Lektorė Ala Tamuleinė paskaitoje "Infekcijų kontrolės, medicinos priemonių, cheminių medžiagų saugos, nepageidaujamų įvykių valdymo, pacientų pasitenkinimo teikiamomis asmens sveikatos priežiūros paslaugomis lygio nustatymo reikalavimai odontologijos priežiūros (pagalbos) įstaigose“ aptarė kokybės bei saugos užtikrinimo svarbą. Pranešėja atkreipė dėmesį, kad kiekvienoje įstaigoje turi būti įvertinti rizikos veiksniai bei įgyvendinti išorės dokumentų reikalavimus atitinkantys infekcijų kontrolės, medicinos priemonių, cheminių medžiagų saugos, nepageidaujamų įvykių valdymo, pacientų pasitenkinimo teikiamomis asmens sveikatos priežiūros paslaugomis lygio nustatymo veiksmai, parengti juos reglamentuojantys dokumentai. Paskaitoje buvo aptarti reikalavimai, keliami odontologijos priežiūros (pagalbos) įstaigų infekcijų kontrolės, medicinos priemonių, cheminių medžiagų saugos, nepageidaujamų įvykių valdymo, pacientų pasitenkinimo teikiamomis asmens sveikatos priežiūros paslaugomis lygio nustatymo procesams odontologijos priežiūros (pagalbos) įstaigose. 

 

Nėščioji pas odontologą

Docentė dr. Ingrida Vasiliauskienė pristatė pranešimą "Prenatalinė burnos ligų profilaktika. Kodėl tai svarbu?", kurio metu apžvelgė nėščiųjų apsilankymų pas odontologus statistiką, nurodė priežastis, kodėl nėščiosios nesilanko odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigose. Paskaitoje buvo apžvelgtos burnos ligos, kurios dažniausiai nustatomos nėščiosioms, jų priežastis bei rizikas motinos ir būsimo vaiko sveikatai. Docentė pabrėžė, kad visas burnos priežiūras procedūras galima atlikti nėštumo laikotarpiu, nurodė, kada geriau planuoti apsilankymus, kokią padėtį taikyti gydymo metu, vaistų skyrimo bei nuskausminimo ypatumus. 

 

Daugėja ortodontinių anomalijų

Profesorė dr. Kristina Lopatienė  paskaitoje "Šiuolaikinis požiūris į ortodontinių anomalijų etiopatogenezę, diagnostiką bei gydymą" apžvelgė ortodontinio gydymo poreikį, pristatė ortodontinio gydymo raidą. Profesorė akcentavo, kad ortodontinių anomalijų daugėja, nurodė to priežastis. Paskaitoje buvo atkreiptas dėmesys, kada turi būti planuojamas pirmasis vizitas pas ortodontą, paaiškino kas lemia gydymo metodikų pasirinkimą bei pabrėžė, kad siekiant išvengti ortodontinių anomalijų svarbus komandinis darbas, į kurį turi įsitraukti gydytojas odontologas, ortodontas, burnos higienistas, kineziterapeutas, LOR specialistas ir kt. Profesorė atsakė į pateiktus dalyvių klausimus apie "Myobrace" priemones, pasaitėlių plastiką bei proto dantų poveikį sąkandžiui bei ortodontiniam gydymui. 

 

Kaip vertinti rentgeno vaizdą?

Lektorė dr. Deimantė Ivanauskaitė pristatė pranešimą  „Vaikų dantų ir suaugusiųjų bedančių žandikaulių rentgenogramų vertinimas“. Lektorė priminė, kad planuojant dantų gydymą bei protezavimą svarbu vertinti tiek klinikinę situaciją, tiek rentgeninį vaizdą. Pranešimo metu buvo priminta, kad siekiant padidinto kompensavimo balo už protezavimą iš PSDF lėšų būtinas specialistų komandos įvertinimas ir išvada. Todėl rentgeno nuotrauka padeda apsispręsti dėl tolimesnių veiksmų – stebėti, gydyti ar šalinti dantį. Dr. D. Ivanauskaitė priminė, kokius rentgeno atvaizdus galima matyti vaikams, pateikė pavyzdžių, atkreipė dėmesį, kaip turėtų atrodyti rentgeno atvaizdas pieninio, mišraus ir nuolatinio sąkandžio metu. Lektorė patarė, kad vertinant vaikų žandikaulių rentgenogramas ir nustatant patologijas reikėtų turėti abiejų pusių dantų nuotraukas ir jas lyginti, o siekiant priimti optimalų sprendimą, svarbu kad dalyvautų odontologų specialistų komanda, taip pat ir orotodontas. Paskaitoje lektorė priminė, kada suaugusiųjų protezavimo kompensavimui reikalingas konsiliumas, o kada – nebūtinas, pateikė praktinių patarimų, kaip vertinti bedantį žandikaulį ir jo sritis, apskaičiuoti žandikaulio dantinės ataugos aukštį. Lektorė pabrėžė panoraminių rentgeno atvaizdų privalumus ir trūkumus, atkreipė dėmesį, kad nuotraukos gali būti padidintos, pateikė pavyzdžių iš klinininės praktikos. 

 

Kviečiame

Kitas tobulinimo renginys Panevėžio teritoriniame skyriuje numatomas 2019 m. sausio 26 d.

Kviečiame skyriaus narius siūlyti aktualias temas pranešimams.

 

LR OR Panevėžio skyriaus vadovas gyd. Vytautas Bosas

 

 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.