J. Jasinskio g. 16-201, Vilnius 03163
(8 5) 212 2510

Kauno teritorinio skyriaus konferencijoje - kolegų diskusijos

 
LR Odontologų rūmų Kauno teritorinio skyriaus konferencija “Odontologijos aktualijos”, įvykusi gruodžio 8 dieną, pritraukė didelį būrį kolegų. Konferencijos metus daug diskutuota, analizuoti klinikiniai atvejai.
Lektorė gyd.endodontologė Laura Andriukaitienė savo paskaitos metuaptarė  pagrindinius dantų šaknų kanalų pergydymo principus. Diskutavome  apie instrumentų pasirinkimą koreaguojant endodontinę įeigą, kaištinių įklotų pašalinimą, skirtingos kilmės užpildų išėmimą, papildomas priemones medžiagos likučių pašalinimui ir mechaninio kanalų perinstrumentavimo bei cheminės dezinfekcijos svarbą. Lektorė pateikė daug klinikinių situacijų, įvardino jų sprendimo būdus.
 
 
Med. dr. Eglė Vindašiūtė Narbutė savo pranešimo “Implantų protezavimo niuansai priekinių dantų srityje” metu pateikė daug klinikinių situacijų, kurių metu  matėme, kaip gydytojas odontologas, protezuodamas dantų implantą, turi suvokti ir žinoti ne tik pastovaus protezavimo momentus, tokius kaip atspaudo nuėmimas, medžiagos ir fiksacijos parinkimas, bet ir kokią laikiną restauraciją pasiūlyti pacientui, kol implantas gyja.
 
 
Doc. dr. Rūta Bendinskaitė savo paskaitoje apie storo sluoksnio kompozitus pateikė daug klinikinių situacijų, kurių metu diskutavome apie kompozitų savybes, darbo su jais ypatumus bei technikas.
Doc. dr. Gaivilė Pileičikienė ir gyd.odontologas Jotautas Kaktys paskaitoje apie šiuolaikinius adhezinio cementavimo būdus akcentavo, kad netiesioginės restauracijos cementavimas – vienas iš paskutinių, tačiau ypatingai svarbus klinikinis etapas. Paskaitos metu diskutavome, kad sudarant gydymo planą, turime numatyti ne tik preparavimo tipą, restauracinės medžiagos rūšį, bet ir cementavimo būdą bei cemento tipą. Kokia bus restauracija: pilna ar dalinė? Koks preparavimas retencinis ar neretencinis? Koks nuolatinis cementas tinka būtent tam tikram klinikiniam atvejui? Būtent šiais klausimais ir vyko diskusija paskaitos metu. 
LR Odontologų rūmų Kauno teritorinio skyriaus vardu dėkojame visiems lektoriams, paruošusiems aktualius pranešimus. Dėkojame konferencijos rėmėjams.
 
LR Odontologų rūmų Kauno teritorinio skyriaus vadovė
Ramunė Kiaunienė
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.