J. Jasinskio g. 16-201, Vilnius 03163
(8 5) 212 2510

Tobulinimo renginyje Panevėžyje - naudingos paskaitos

2019 m. sausio mėn. 26 d. įvyko pirmasis šiais metais Panevėžio teritorinio skyriaus tobulinimo renginys.
 
Paskaitoje   „Profesinės etikos paradigma šiuolaikinėje odontologijoje. Kas pasikeitė?“   dr. Gintaras Janužis kolegoms papasakojo apie bendravimo įgūdžius su pacientais, kolegomis ir su kitais asmenimis. Priminė, kad bendravimo įgūdžių formavimas prasideda šeimoje, vėliau prisideda aplinka, kolektyvas ir taip pat asmenybės savybės. Paskaitos metu buvo akcentuojama, kad etika apima žinias, sąžinę, išmintį, taisykles ir jausmus, o svarbiausi bioetikos principai - paciento autonomija, įstatymai, nežalojimas ir nauda. Dr. G. Janužis priminė gydymo planavimo svarbą bei atkreipė dėmesį į galutinį gydymo tikslą, lūkesčius ir galimybes. Paskaitoje buvo pateikta netinkamos įstaigos reklamos pavyzdžių, aptartos klinikinės situacijos. Apibendrindamas pranešėjas pastebėjo, kad pacientai yra skirtingi, todėl su jais reikia bendrauti taip pat skirtingai. 
 
Lekt. gyd. odontologė Violeta Raslanienė skaitė pranešimą  „Paciento skundas - kas toliau?“. Pranešimo metu buvo akcentuojama, kad skundų daugėja ir sunkiau pavyksta sudaryti taikos sutartis su pacientais. Todėl siekiant sumažinti konfliktų su pacientais skaičių, būtina tinkamai pildyti medicininę dokumentaciją, duoti pacientui pasirašyti visus privalomus dokumentus, pateikti rašytines instrukcijas. Pranešėja priminė Paciento teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymą, citavo jo nuostatas, atkreipė dėmesį į įvykių senatį bei paslaugų teikimą vaikams. 
 
Doc. dr. Laura Linkevičienė paskaitoje „Įgimti veido nesuaugimai“  pristatė šių atvejų statistiką Lietuvoje, klasifikaciją. Pranešėja apibūdino požymius, kurie būdingi nesuaugimo metu, pristatė gydymo protokolus. Docentė akcentavo, su kokiomis problemomis susiduria tėvai, gimus vaikui su veido defektais bei pristatė tinklalapį cleft.lt, kuriame galima rasti naudingos informacijos apie nesuaugimus. Doc. dr. L. Linkevičienė papasakojo kuo išskirtinis ortodontinis gydymas nesuaugimo metu bei pateikė klinikinių pavyzdžių, kokios pasekmės laukia, jei jis yra netaikomas. Esant įgimties veido nesuaugimams visas gydymas yra nemokamas, t.y. kompensuojamas iš PSDF lėšų. 
 
Dar vieną labai aktualią paskaitą „Simptomas - traukuliai. Ligos, priežastys, pirma pagalba“  pristatė VšĮ Panevėžio miestoGMP stoties medicinos felčerė Vida Valantinaitė. Pranešimo metu lektorė atkreipė dėmesį, kad traukuliai gali būti didieji ir mažieji, apibūdino jų požymius bei nurodė pagalbos veiksmus. Toliau paskaitos metu buvo aptariami skirtingų ligų simptomų sukeliami traukuliai ir aptarti jų požymiai, akcentuotas pagalbos teikimas. Pranešėja akcentavo nėščiųjų peeklampsijos požymius, įvardino rizikos veiksnius, informavo, kad  teikiant pagalbą būtina guldyti ant kairiojo šono, saugoti nuo užspringimo ir nuo galvos sužalojimo, atkreiptas dėmesys į medikamentų naudojimą traukulių atveju. 
 
Gydytojas vaikų chirurgas - echoskopuotojas Algirdas Šukys pristatė pranešimą „Ultragarso tyrimų panaudojimas odontologijoje. Praktiniai aspektai“. Paskaitoje buvo apžvelgti ultragarsinio tyrimo ypatumai veido srityje. Gydytojas A. Šukys nurodė, kad ultragarso būdu geriausiai galima įvertinti limfmazgius, gerybinius bei piltybinius pakitimus. Ultragarsas gali būti naudojamas traumų diagnostikai, ypač kremzlių lūžiams, taip pat padeda įvertinti nervo būklę traumų atveju. Be to ultragarsinis tyrimas gali būti naudojamas kaip navigatorius, kurio metu galima tiksliai atlikti tyrimus bei procedūras, drenavimą, vaistų injekavimą. Gydytojas A. Šukys apžvelgė odontologines ligas, kurias galima diagnozuoti ar stebėti jų progresavimą ultragarsu, tačiau atkreipė dėmesį, kad diagnozes būtina tikslinti atliekant biopsijas bei citologinius tyrimus. 
 
Kitas profesinio tobulinimo renginys Panevėžio teritoriniame skyriuje numatomas 2019-03-30. Programa šiuo metu derinama.
 
Panevėžio teritorinio skyriaus vadovas V. Bosas
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.