Lietuvos gydytojų odontologų teniso pirmenybės Nidoje

Šių metų gegužės mėn. 16 – 18 d. Nidoje įvyko 11 – osios Lietuvos gydytojų odontologų teniso pirmenybės. Puikus oras ir atbundanti Neringos gamta padėjo surengti gražią mūsų bendruomenės šventę. Į ją susirinko 18 moterų ir 35 vyrai. Varžybų pirmasis ratas vyrų tarpe prasidėjo jau ketvirtadienį po pietų, o pirmenybių atidarymo iškilmės įvyko gegužės 17 d. „Litorinos“ poilsio namų kortuose. Gražų ir saulėtą rytmetį besirenkančius į atidarymo šventę pasitiko Neringos kaimo kapelos „Joldija“ muzikantai. Visi pakiliai sugiedojome Lietuvos Respublikos himną, sveikinimo kalbas pasakė Neringos miesto mero pavaduotojas V. Giedraitis, Lietuvos teniso legenda S. Labanauskas, prof. A. Šidlauskas.

Iš karto po atidarymo iškilmių prasidėjo įtemptos kovos visuose septyniuose Nidos kortuose ir net Preiloje. Visur vyravo pakili nuotaika ir geros emocijos, o sirgaliai negailėjo plojimų sportininkams. Šeštadienį apie vidurdienį pradėjo ryškėti stipriausieji. Moterų pusfinaliuose susitiko: R. Kuprienė ir O. Kavoliūnienė bei L. Mačinskienė ir L. Norinkevičienė. Po atkaklių kovų į finalą iškopė R. Kuprienė ir L. Mačinskienė. Stabiliai ir užtikrintai žaidusi R. Kuprienė (Panevėžys) finale 6:4; 6:1 nugalėjo L. Mačinskienę ir po keleto metų pertraukos vėl tapo čempione. Trečiąją vietą iškovojo O. Kavoliūnienė mažajame finale nugalėjusi L. Norinkevičienę. V-ąją vietą iškovojo M. Krinickienė, VI-ą – L. Leščinskienė, VII-ą – G. Mockienė, VIII-ą – K. Rastenienė.

Vyrų pusfinaliuose susitiko J. Jonaitis ir A. Pūkas bei E. Skarulis ir V. Zdornovas. Ypatingai atkakli ir permaininga buvo J. Jonaičio ir A. Pūko dvikova, kurią, po 3 val. kovos, laimėjo J. Jonaitis. V. Zdornovas nugalėjo E. Skarulį ir taip pat pateko į finalą. Pirmenybių nugalėtoju pirmą kartą tapo V. Zdornovas (Vilnius), kuris finale po nepaprastai atkaklios ir dramatiškos kovos įveikė pirmenybių organizatorių J. Jonaitį 2:6; 6:4; 10:5. Trečiąją vietą taip pat po atkaklios ir permainingos kovos iškovojo E. Skarulis, kuris nugalėjo A. Pūką 3:6; 6:3; 10:6. Vyrų pirmasis aštuonetas toliau išsirikiavo tokia tvarka: V-as – M. Neverauskas; VI-as – M. Šidlauskas; VII-as – Z. Romanovas; VIII-as – T. Rajeckas. Mūsų bendruomenės teniso pirmenybės vyko neskirstant pagal amžiaus grupes, todėl turime pasidžiaugti ir padėkoti veteranams, kurie garbingai kovėsi su dvigubai ir dar daugiau jaunesniais kolegomis.

Kaip visada, pirmenybes parėmė gausus būrys rėmėjų. Esame nuoširdžiai dėkingi jiems visiems, o ypač tiems, kurie ne tik parėmė pirmenybių organizavimą, bet ir patys į jas atvyko. Ačiū Jums! Vakaronės metu geriausiai pasirodžiusieji buvo apdovanoti taurėmis ir rėmėjų dovanomis. Visi mielai pabendravome, aptarėme naujas iniciatyvas ir ateities perspektyvas. Ateityje kviečiame ir kitus kolegas, neabejingus tenisui prisijungti prie mūsų. Kolega, padėk antgalį, paimk raketę ir atvažiuok į Nidą – nesigailėsi! Iki naujų susitikimų teniso kortuose!