Palangos g. 2-7, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

LR Seimo atstovai sieks odontologų licencijavimo funkciją grąžinti Odontologų rūmams

LR Seimo atstovai sieks panaikinti prieš metus priimtą tvarką, kad odontologams licencijas išduoda ne LR odontologų rūmai, o Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (VASPVT).

Grupė LR Seimo narių, tarp kurių yra ir LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, registravo naujos redakcijos Rūmų įstatymo projektą. Jie nurodo, kad pagrindinis Projekto tikslas – grąžinti odontologų, burnos priežiūros specialistų licencijavimą Rūmams.

Anot jų, atėmus iš Odontologų rūmų teisę išduoti licencijas „buvo suduotas smūgis odontologų ir burnos priežiūros specialistų profesinei savivaldai“. Parlamentarų teigimu, neatsižvelgta į sukauptą didžiulę Rūmų patirtį.

„Praėjus daugiau kaip septyniems mėnesiams nuo naujos tvarkos įsigaliojimo, odontologų ir burnos priežiūros specialistų vertinimu administracinė našta tik padidėjo, o odontologų ir burnos priežiūros specialistų galimybės skirti daugiau dėmesio ir laiko savo pacientams sumažėjo“, – rašoma projekto aiškinamajame rašte.

VASPVT odontologų licencijavimą perėmė nuo 2020 m. gegužės 1 d.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.