Palangos g. 2-7, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

Europos burnos higienistų federacijos prezidente tapo Rūmų narė G. Rėderienė

Lietuvos burnos higienistų draugijos pirmininkė Gitana Rėderienė tapo Europos burnos higienistų federacijos prezidente. 

Rinkimai vyko Europos burnos higienistų federacijos metiniame delegatų iš 24 šalių susirinkime, kuris turėjo įvykti Osle, bet dėl prastėjančios Covid 19 situacijos buvo. organizuotas nuotoliniu būdu rugsėjo 25 d.

„Tai yra didelis visos Lietuvos burnos higienistų bendruomenės pripažinimas, ne manęs vienos. Burnos higienistai atsirado jau nepriklausomoje Lietuvoje, ir nemažai įtakos tam padarė Lietuvos išeiviai, kurie gyvendami Vakarų pasaulyje suprato prevencijos svarbą odontologijoje ir pasiūlė padėti paruošti naujus specialistus, burnos higienistus, kurie pagrindinė veikla - dantų ir dantenų ligų prevencija.

Šiandien Lietuvoje žmonių burnos sveikatos prevencija ir profilaktika  labai svarbi, nes daugelis burnos sveikatos rodiklių yra  vienų prasčiausių Europoje. – teigia Gitana Rėderienė.

Gitana Rėderienė per 23 praktikos metus yra sukaupusi nemažą klinikinę, mokslinę, organizacinę patirtį,  skaito pranešimus Lietuvos ir užsienio konferencijose, yra mokslinių publikacijų autorė, Europos visuomenės burnos sveikatos asociacijos narė, Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto Odontologijos fakulteto Tarybos narė.

Europos burnos higienistų federacijos narės yra 24 šalių draugijos ir vienija apie 38 000 burnos higienistų iš Jungtinės karalystės, Nyderlandų, Ispanijos, Italijos, Danijos, Švedijos, Suomijos, Rusijos, Latvijos, Estijos ir kitų šalių. Federacijai paskutinius devynerius metus vadovavo burnos higienistė iš Švedijos.

Burnos higienistai yra odontologinės komandos specialistai, kurių pagrindinis darbo tikslas- dantų ir dantenų  ligų prevencija. Didžioji daugumo dantų ėduonies ar dantenų uždegimo atvejų galėtų būti išvengiama, jei laiku būtų taikomos tinkamos profilaktinės priemonės.

Profesionalios burnos higienos metu yra pašalinimas kietas ir minkštas dantų apnašas, kuris yra rizikos veiksnys dantenų ligų atsiradimui, burnos higienistai taip pat individualiai įvertinę paciento situaciją, padeda jam pasirinkti efektyvias burnos higienos priemones, dengia vaikų dantis silantais,  atlieka fluoro aplikacijas, dantų balinimo procedūras.

Lietuvos burnos higienistų draugija vienija daugiau nei keturis šimtus specialistų, kurie dirba valstybinėse bei privačiose odontologijos klinikose. Nuo 2019 m. sausio 1 d. dalis burnos higienistų atliekamų paslaugų yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų. Burnos higienistai neapsiriboja tik darbu  odontologiniame kabinete, nemažai jų veda pamokėles vaikams, senjorams apie burnos priežiūrą bei prevencijos svarbą.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.