Rūmų Kauno teritorinio skyriaus konferencija
Š. m. kovo 29 dieną Rūmų Kauno teritorinis skyrius pakvietė kolegas į konferenciją, skirtą šių dienų aktualijoms odontologijoje.
Konferenciją pradėjusi lektorė gyd. A. Krikščionaitienė savo pranešimo metu aptarė pradinio gaivinimo veiksmus įvykus staigiai mirčiai. Buvo pristatytos naujausios Europos gaivinimo tarybos (ERC) ir Amerikos širdies asociacijos (AHA) gaivinimo rekomendacijos, kuriomis remiantis priimtas ir patvirtintas SAM įsakymu 2011 metų gaivinimo standartas Lietuvoje. Aptarti pradinio gaivinimo ypatumai gaivinant nukentėjusįjį darbo vietoje (odontologo kabinete) ir ne darbo metu; įvykus staigiai mirčiai dėl širdies sustojimo, užspringimo ar skendimo. Pranešimo metu buvo pateiktas planas, kaip pasirengti ūmioms būklėms odontologo kabinete, pristatyta ERC ir Odontologų Rūmų rekomenduojama vaistinėlės sudėtis, būtinos priemonės, kurių reikia gaivinimo metu. Pranešimo metu dėmesys buvo skirtas pradinio gaivinimo kokybei. Detaliai aptarta atskirų gaivinimo įgūdžių (krūtinės paspaudimų, įpūtimų ir defibriliacijos) technika.
Prof. dr. R. Kubilius savo pranešime apibūdino odontogeninės kilmės infekcijas, jų gydymą ir profilaktiką. Buvo aptartos odontogeninių infekcijų priežastys, infekcijos kontrolės kriterijai. Pranešimo metu apžvelgtos pagrindinės antibakterinių preparatų skyrimo indikacijos.
Dr. Ž. Sakalauskienė pranešimo metu aptarė atspaudinių medžiagų, skirtų tikslių protezų gamybai, klasifikaciją ir savybes. Konferencijos dalyviams pristatytos skirtingų atspaudų ėmimo technikos, jų privalumai ir trūkumai. Išskirtos galimos atspaudų ėmimo klaidos ir jų išvengimo būdai. Kalbėta apie retrakcijos metodus, priemonių, skirtų atlikti retrakcijai bei hemostazei, įvairovė, jų privalumai ir trūkumai. Retrakcinių pastų panaudojimo galimybės.
Med. dr. V. Vilkinis pranešime apibūdino minimalios intervencijos koncepciją, kuri susideda iš trijų dalių: ligos identifikavimo (seilių testai), prevencijos (remineralizacijos strategijos) ir kontrolės (biomimetinių plombinių medžiagų panaudojimas). Aptartas kazeinfosfopetidų ir amorfinio kalcio fosfato junginys, naudojamas ėduonies baltos dėmės stadijoje remineralizacijai. Kazeinfosfopetidai „įklampina“ savyje kalcio ir fosforo jonus bioaktyvioje formoje, tai yra neleidžia jiems sureaguoti tarpusavyje. Kazeinfosfopeptidai – tai klijinga terpė, prisotinta kalcio ir fosforo jonais, kurie gali remineralizuoti paviršinius danties audinius taip pat ir užblokuoti atvirus dentino kanalėlius tokiu būdu efektyviai sumažindami įvairios priežasties dantų jautrumą. Pranešimo metu buvo aptartos ir bioaktyvios plombinės medžiagos.
Odontologų rūmų Kauno teritorinis skyriaus nuoširdžiai dėkoja lektoriams, pateikusiems aukšto lygio pranešimus, ir konferencijos rėmėjams.
LR Odontologų rūmų Kauno teritorinio skyriaus vadovė Ramunė Kiaunienė
Akimirkos iš konferencijos