Lietuvos studentai skina laurus tarptautiniuose konkursuose

Tradiciškai kasmet „G. D'Annunzio“ universitete Chieti, Italijoje vyksta tarptautinis studentų čempionatas „Anatominė sluoksniavimo metodika pagal dr. Lorenzo Vanini metodiką“. Šiemet šis konkursas vyks jau aštuntąjį kartą. Jį organizuoja Europoje puikiai žinoma kompanija „Micerium“. 2011 metais šis konkursas oficialiai patvirtintas Italijos Sveikatos apsaugos ministerijos. Taigi šiemet birželio mėn. 9-11 d. įvyks konkurso finalas, kuriame rungsis vienuolika gabiausių dalyvių, atrinktų net iš dvidešimties universitetų Europoje.

 

Lietuvoje konkursas vyksta Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos institute ir Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Kasmet iš abiejų universitetų išrenkami keturi finalininkai, kurie tarpusavyje rungiasi dėl pirmosios vietos ir galimybės atstovauti Lietuvą tarptautiniame konkurse Italijoje. Konkursą Lietuvoje surengti ir atrinkti laimėtojus padeda oficialus „Micerium“ kompanijos atstovas UAB „Astravita“.
Prieš tris metus Lietuvai pirmą kartą laurus parvežė VU MF OI studentė Agnė Gairionytė, prieš du metus Aurelijus Slivskis, o pernai nugalėjo Gerda Bajerčiūtė. Džiugu, kad konkursą Italijoje laimi absolventai iš Lietuvos. Profesionalių dėstytojų ir darbščių studentų dėka Lietuva tarptautiniuose konkursuose nenusileidžia Europos šalims. Visuomet smalsu stebėti, kaip konkurso metu dirba geriausi kitų šalių studentai ir labai džiugu, kad Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos instituto studentai labai aukštai įvertinti jau trečius metus iš eilės ir laimi pagrindinį prizą – net trijų mėnesių trukmės stažuotę G. D‘Annunzio universitete Chietyje. Tai yra vienas stipriausių universitetų Italijoje, turintis savo tyrimų laboratoriją, mokslinę bazę ir gausybę garsių profesorių.
Konkurso 2009m. nugalėtoja A. Gairionytė, prof. C. D'Arcangelo, VUMFOI dėstytojas P.Kalesinskas, Micerium kompanijos atstovė J.Dostalova ir 2011m. konkurso nugalėtoja G.Bajerčiūtė
 
Stažuočių metu šie, dabar jau gydytojais tapę studentai, asistavo garsiems estetikos meistrams ir praktikavosi universitete. Turėjo galimybę dalyvauti konferencijose, kongresuose ir privačiuose praktikiniuose kursuose. Mokėsi kompozito sluoksniavimo technikų tiesioginiu būdu bei netiesioginių restauracijų gamybos iš kompozito garsaus dantų techniko Daniele Rondoni laboratorijoje. Teko klausytis ir tokių visame pasaulyje garsių lektorių kaip C. D’Arcangelo, M. Semenza, A. Putignano, L. Breschi ir daugelio kitų paskaitų, asmeniškai susipažinti su Lorenzo Vanini ir Francesco Mangani. Tokio tipo stažuotės suteikia be galo daug asmeninės patirties, leidžia pakankamai gerai pažinti kitą kraštą ir jo papročius, kultūrą, supančius žmones, gausiai praturtinti žinias profesinėje srityje ir užmegzti naujas pažintis su kolegomis užsienyje.
Kaip vyksta konkursas?
Konkurso nugalėtojas išrenkamas po trijų etapų. Prieš pirmąjį etapą Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos instituto ketvirto ir penkto kurso studentai išklauso paskaitas, kaip dirbti pagal dr. Lorenzo Vanini tiesioginio plombavimo kompozito medžiagomis metodiką. Kursų metu kalbama apie danties spalvos sudedamąsias dalis, spalvines ir anatomines charakteristikas, mokoma sluoksniavimo metodikos. Praktikinių kursų metu išbandomos „Enamel plus HRi“kompozito galimybės. Kiekvienas studentas, padedant kursus vedančiam dėstytojui, pagamina po danties kopiją tik iš kompozito medžiagos, naudojant silikonines matricas.
Ištobulinti darbai atiduodami įvertinimui, po kurio jau kiekviename universitete išrenkama po du pirmojo etapo nugalėtojus. Antrojo etapo metu šiems gabiausiems studentams užduotis išlieka panaši, tik keičiasi atlikto darbo rezultatų vertinimas: keletą dienų gydytojai praktikai balsuoja, kuris gi iš dalyvių vertas atstovauti Lietuvą Italijoje rengiamame konkurse.
Šiemet dėl galimybės atstovauti Lietuvą tarptautiniame konkurse Italijoje tarpusavyje rungėsi pirmojo etapo nugalėtojos VUMFOI studentės Indrė Ramanauskaitė, Rasa Perednytė ir LSMU studentai Evaldas Girenka, Alvyda Andriekutė
 
Trečiasis, paskutinis, konkurso etapas Italijoje
Studentai su lydinčiais dėstytojais skrenda į Romą, kur „Leonardo da Vinci“ oro uoste visus dalyvius pasitinka konkursą organizuojančios „Micerium“ kompanijos atstovė Jana Dostalova ir toliau autobusu kelionė tęsiasi per Apeninus iki Adrijos jūros.
Paskutinio konkurso 2011m. „G. D'Annunzio“ universitete Chieti, Italijoje nugalėtoja Gerda Bajerčiūtė ir VUMFOI dėstytojas Povilas Kalesinskas
 
Konkurso rytą po oficialių prisistatymų prasideda darbas. Dalyviai apsikeičia atsivežtais dantų pavyzdžiais, kurie organizatorių kruopščiai fotografuojami. Tuomet tenka išpreparuoti IV klasės ertmę priekiniame ir MOD ertmę krūminiame dantyse. Po dviejų valandų estetiškai kompozitu atstatyti dantys vėl pateikiami fotografavimui ir galutiniam vertinimui, kurį atlieka prof. C. D'Arcangelo.
Po įtempto ir alinančio darbo laukė puikūs itališki pietūs, ekskursija po universitetą, tyrimų centrą bei profesoriaus paskaita. Po trumpo poilsio viešbutyje – dar įspūdingesnė vakarienė, trunkanti, kaip šioje šalyje įprasta, apie keturias valandas. Paskutinės dienos rytą universitete iškilmingai paskelbiami nugalėtojai, kuriems atitenka prizas – trijų mėnesių stažuotė minėtame universitete Italijoje.
Nepaprastai džiaugiuosi, kad pavyksta paruošti tokius stiprius studentus, kurie pranoksta varžovus iš kitų Europos šalių. Gera matyti, kiek daug sutelktomis jėgomis galima padaryti gero, kokius talentingus ir gražius jaunuosius specialistus auginame, ir koks aukštas jų profesionalumas.
Ir dar geros naujienos iš Pasaulio Odontologijos Olimpiados!
Šių metų vasario 16-21 d. Maskvoje vyko Pasaulio Odontologijos olimpiados V kurso studentų europinis pusfinalis. Jame dalyvavo šešių universitetų komandos iš Prancūzijos, Vokietijos, Baltarusijos, Rusijos, bei Lietuvos. Vilniaus universitetui atstovavo dvi V kurso studentės: Goda Mikitavičiūtė ir Agnieška Dubickaja. Studentų olimpiadoje reikėjo parodyti teorines žinias bei praktinį pasiruošimą darbui. Dalyviams teko įvertinti paciento burnos higienos įgūdžius, juos apmokyti individualios burnos higienos, nustatyti teisingas diagnozes ir paruošti kelis gydymo plano variantus, atstatyti po dantį, naudojant stiklo pluošto kaiščius, pagaminti po laikiną vainikėlį tiesioginiu būdu iš kompozito, pagaminti Cerec pavienį vainikėlį, atstatyti danties meziookliuzinį paviršių, tinkamai sustatyti priekinius dantis artikuliatoriuje ir kitas užduotis. Geriausios komandos titulą bei galimybę atstovauti pasaulinėje olimpiadoje iškovojo Vilniaus Universiteto komanda. Šiuo metu merginos ne tik studijuoja ir intensyviai ruošiasi baigiamiesiems egzaminams, bet ir ruošiasi Pasaulio odontologijos olimpiados finalui. Sėkmės joms!
Maskvoje vykusios Pasaulio Odontologijos olimpiados V kurso studentų europinio pusfinalio nugalėtojos studentės: Goda Mikitavičiūtė ir Agnieška Dubickaja
 
Straipsnio autorius - Povilas Kalesinskas Vilniaus universitetas Medicinos fakultetas Odontologijos institutas
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.