"Įkvėpimo nereikia laukti, reikia imti ir tapyti"
Pristatome mūsų bendruomenės narės – Danguolės Kupčiūnienės – personalinę paveikslų parodą. D. Kupčiūnienė dirba gydytojo odontologo padėjėja Klaipėdoje, odontologijos klinikoje UAB „Densana“. Jos paroda eksponuojama sausio 20 – vasario 29 d. Rūmuose, adresu J. Jasinskio g. 16, Vilnius. Maloniai kviečiame apsilankyti Rūmuose darbo valandomis (I-V 9.00 – 16.30 val.)
Dailė – neatskiriama D. Kupčiūnienės gyvenimo dalis, net hobiu nebegalima vadinti. Ponia Danguolė prasitarė, kad kelionėse mieliau renkasi parodų lankymą, nei parduotuves, mylimiausios knygos – taip pat apie meną, dailininkus.
Arčiausiai p. Danguolės širdies – impresionizmo meno kryptis, kuri susiformavo 19 a. antroje pusėje Prancūzijoje. Impresionizmo terminas kilo iš Klodo Monė (Claud Monet) paveikslo „Įspūdis. Saulės patekėjimas" (pranc. „Impression. Soleil levant") pavadinimo. Impresionizmo meno krypčiai svarbiausia atspindėti akimirką, judesį, perteikti įspūdį. Parodos autorė atskleidė, kad jos piešimo stiliui didelę įtaką padarė impresionistai Renuaras ir Gogenas bei postimpresionistas Van Gogas. Apsilankę šiuo metu Rūmuose eksponuojamoje parodoje, pajausite impresionizmo ir postimpresionizmo šokį drobėje. Todėl visiškai nekeista, kad didžiausia p. Danguolės svajonė yra aplankyti Van Gogo muziejų Amsterdame ir Luvrą.
„Idėjos paveikslams kyla spontaniškai. Įkvėpimo nereikia laukti, reikia imti ir tapyti“, - paklausta iš kur semiasi įkvėpimo atsakė p. Danguolė, pabrėždama, kad svarbiausia noras piešti ir „spalvas gadinti“. Autorė prisipažįsta, kad menininko gyslelė pulsuoja ir darbe, ir namuose. Sako mėgstanti meniškai gražiai visus daiktus sudėlioti. „Man smagu kurti, tapymas – sielos atgaiva, jis gydo ir nuo depresijos“, - geros nuotaikos receptu pasidalino autorė. Žmonėms, kuriems patinka dailė, bet nesiryžta piešti, bijodami aplinkinių kritikos, teptuko meistrė pataria pradėti ir mėgautis piešimo procesu, nesureikšminant rezultato.