Palangos g. 2, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510
  • Į pradžią
  • Apie Rūmus
  • Naujienos
  • Žiemos speigai neišgąsdino savo profesiją karštai mylinčių odontologijos bendruomenės narių ir svečių – Vilniuje iškilmingai minėta profesinė šventė

Žiemos speigai neišgąsdino savo profesiją karštai mylinčių odontologijos bendruomenės narių ir svečių – Vilniuje iškilmingai minėta profesinė šventė

Vasario 10 dieną Vilniuje minėta Tarptautinė odontologų diena. Minėjimas pradėtas kunigo R. Gurkšnio aukotomis Mišiomis Vilniaus šv. Kazimiero bažnyčioje, kurių metu odontologų bendruomenės nariams linkėta puikios sveikatos, sėkmės darbe ir asmeninės laimės. Pakilią nuotaiką sustiprino bendruomenei profesinės šventės proga dovanotas vargonininko prof. L. Digrio koncertas.
Antrąją renginio dalį pradėjo Rūmų tarybos pirmininkės doc. dr. A. Tutkuvienės sveikinimas ir linkėjimai. „Nepaliaujamai ir nuoširdžiai rūpinamės kitų žmonių brangiausiu turtu – sveikata, tad mūsų profesinės šventės proga noriu palinkėti Jums visiems puikios sveikatos ir gyvenimo džiaugsmu pulsuojančios energijos“, – sakė doc. dr. A. Tutkuvienė, visiems Rūmų nariams dėkodama už puikų darbą, nuolatinį tobulėjimo siekimą ir visuomeninę veiklą.
Svarbiausios šventės proga bendruomenę sveikino Rūmų garbės nariai – Seimo narė D. Mikutienė, Konstitucinio teismo teisėja prof. T. Birmontienė, Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – SAM) viceministras A. Klišonis ir ilgametė Valstybinės medicininio audito inspekcijos direktorė, dabar dirbanti verslo sektoriuje – R. Navickienė. Garbės nariai visai bendruomenei linkėjo sėkmės darbe, asmeninės laimės, stiprios sveikatos ir žmogiško džiaugsmo. D. Mikutienė dovanodama savo rankų darbo kūrinį – kavos pupelių ir cinamono medį – prisiminė, kaip Odontologo rūmai buvo „lipdomi“ ir džiaugėsi, kad tapo solidžia, puikia, pavyzdine profesine organizacija.
SAM viceministrė N. Ribokienė perdavė sveikinimą ir įteikė SAM Padėkos raštus už profesinę, visuomeninę veiklas odontologijos srities profesionalams. „Nuoširdžiai Jums dėkoju, kad dirbate gerai, nepaisant, kad darbe pasitaiko ir druskos, ir pipirų, turiu omenyje, kad neapsieinate be tam tikrų negatyvių reiškinių. Jūs esate tie, kurie sugebate atlikti mediciniškai labai sudėtingas operacijas, dirbate estetikos srityje, bet labai svarbu, kad jūs dirbate profilaktikos srityje“, - kalbėjo viceministrė.
Apdovanoti Rūmų organizuoto vaikų piešinių konkurso „Dantukų šalyje“ nugalėtojai
Renginio metu buvo pasidžiaugta praėjusių metų pabaigoje Rūmų organizuotu vaikų piešinių konkursu „Dantukų šalyje“. Šiuo konkursu dar kartą norėta atkreipti Lietuvos visuomenės dėmesį į burnos ligų, ypatingai ėduonies, profilaktikos svarbą. Lietuvos vaikučių aktyvumas ir kūrybingumas pranoko Rūmų lūkesčius. Sulaukta beveik dviejų tūkstančių vaikų piešinių, tarp kurių buvo ir vaikučių su negalia – specialiųjų poreikių ir silpnaregių vaikų – piešiniai. Šių vaikučių didžiulės ir nuoširdžios pastangos mus sužavėjo, įkvėpė šviesių minčių, suteikė naujų jėgų. „Žinoma, piešinių skaičius įspūdingas, tačiau svarbiausia, kad vaikai piešiniais parodė, kokias žinias turi apie dantukų priežiūrą ir sveiką mitybą. Sunku pasakyti, ar visi vaikai savo puikias dantų profilaktikos žinias pritaiko kiekvieną dieną, tačiau akivaizdu, kad jie žino, kiek laiko reikia valyti dantis, kokie maisto produktai naudingi, o kurie kenkia dantims.“ – pristatydama konkursą svečiams kalbėjo doc. dr. A. Tutkuvienė. „Šiame konkurse matomas ir vaikų tėvelių bei pedagogų indėlis, kurie šio konkurso dėka vaikams dar kartą priminė taisyklingos burnos priežiūros principus, sužadino vaikučių fantaziją teorines žinias perkelti į popieriaus lapą“, – tęsė Rūmų pirmininkė.
Į Tarptautinės odontologų dienos minėjimą apdovanojimo atsiimti buvo pakviesti trijų amžiaus grupių pirmųjų vietų nugalėtojai su tėveliais. Žiemos speigo ir ilgos kelionės nepabūgo 9 m. Viktorija Banelytė iš Anykščių (Anykščių Antano Vienuolio gimnazijos mokinė) į minėjimą atvykusi su ją lydinčiais tėveliais. Taip pat paskelbti kitų amžiaus grupių nugalėtojai – 6 m. Vainius Urbonas iš Kuršėnų (Kuršėnų lopšelis – darželis „Eglutė“) ir 8 m. Nida Stankevičiūtė (Marijampolės mokykla - darželis „Želmenėliai“). Neatvykusiems nugalėtojams ir kitiems laureatams dovanos išsiųstos paštu.
Nugalėtojų piešiniai buvo eksponuojami renginio metu.
Renginio kulminacija – odontologijos bendruomenės šviesuolių apdovanojimai
Susirinkusiuosius sveikino, vienybės ir stiprybės linkėjo 2008 m. Metų dantų technikas, Lietuvos dantų technikų sąjungos prezidentas R. Bagdonas, pasidžiaugdamas, kad burnos priežiūros specialistai yra visaverčiai Rūmų nariai.
Šventės metu apdovanoti burnos priežiūros specialistai – 2011 m. Metų gydytojo odontologo padėjėja paskelbta Tatjana Tomaševič ir 2011 m. Metų dantų technike – Joana Arbataitienė.
Prieš įteikiant aukščiausią gydytojo odontologo įvertinimą – Šv. Apolonijos apdovanojimą, kolegas sveikino dr. A. Černikis, kuriam vienam pirmųjų buvo įteiktas šis garbingas apdovanojimas. „Šv. Apolonijos minėjimas yra ne tik profesijos pasididžiavimas, tačiau ir pamąstymas, ar mes per paskutinius metus viską gerai atlikome, ar buvome tolerantiški savo kolegoms, ar sugebėjome sąžiningai konkuruoti ir dėl idėjų, ir dėl pacientų“, – sakė dr. A. Černikis ir bendruomenės nariams palinkėjo nuolatinio tobulėjimo, pagarbos ir meilės savo profesijai, kolegoms ir pacientams.
Šiais metais Šv. Apolonijos apdovanojimas įteiktas Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos instituto bei Žalgirio klinikos Klinikinės odontologijos centro vadovei gydytojai odontologei, gydytojai endodontologei profesorei Vytautei Pečiulienei už reikšmingus mokslinio, pedagoginio, klinikinio ir visuomeninio darbo rezultatus.
Šv. Apolonijos apdovanojimas – prof. dr. Vytautei Pečiulienei (Vilnius)
Metų gydytojo odontologo padėjėja – Tatjana Tomaševič (Vilnius)
Metų dantų technikė – Joana Arbataitienė (Kaunas)
2011 Metų geriausia klinikinė publikacija žurnale „Odontologų rūmų žinios“. Autorius Mantas Klevinskas (Kauno kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Dantų technologijos katedros absolventas, vadovaujamas lektorės Dianos Skaudickienės ir praktikos vadovo, Dantų technikų sąjungos prezidento Raimundo Bagdono) „Keraminių plokštelių (laminatų), užklotų gamybos ypatumai, naudojant sluoksniavimo ir presavimo technologijas. Jų panaudojimas dantų restauracijoms“, 2011 m., Nr. 2, psl. 8.
Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro Padėkos raštais apdovanoti:
gydytoja odontologė ortopedė Eliutė Bučinskienė (Jurbarkas). Eliutės Bučinskienės protezavimo įmonė,
· gydytojo odontologo padėjėja Danutė Stankauskienė (Vilnius). Viešoji įstaiga „Šeškinės poliklinika",
· gydytojo odontologo padėjėja Virgina Rudėnienė (Utena). Utenos kolegija,
· gydytojas burnos chirurgas Rimantas Makarevičius (Šiauliai). Rimanto Makarevičiaus individuali įmonė,
· gydytoja odontologė Santa Miežinienė (Panevėžys). Viešosios įstaigos „Panevėžio miesto stomatologijos poliklinikos“ direktoriaus pavaduotoja odontologijai.
LR odontologų rūmų Padėkos raštais apdovanoti:
gydytoja odontologė Danguolė Gurskienė (Vilkija, Kauno r.) VšĮ „Vilkijos pirminės priežiūros centras“,
· gydytoja odontologė Albina Pranciška Jurgaitienė (Laukuva, Šilalės r.) VšĮ „Laukuvos ambulatorija“,
· gydytoja odontologė Dalia Gureckienė (Šiauliai) VšĮ „Šiaulių odontologijos poliklinika“,
· gydytoja odontologė Ramunė Vedlugienė (Panevėžys) VšĮ „Panevėžio miesto poliklinika“,
· gydytojas odontologas Edmondas Ratkus (Kaunas) Edmondo Ratkaus įmonė,
· gydytojo odontologo padėjėja Regina Masilionienė (Kaunas) „Jono Masilionio odontologijos klinika“,
· gydytojo odontologo padėjėja Žana Jakimavičienė (Vilnius) VšĮ „Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika“,
· gydytojo odontologo padėjėja Rasa Rimšienė (Vilnius) VšĮ „Vilniaus rajono centro poliklinika“,
· gydytojo odontologo padėjėja Natalja Lukjanova (Šiauliai) VšĮ „Šiaulių odontologijos poliklinika“,
· gydytojo odontologo padėjėja Alma Cicėnienė (Vilnius) VšĮ „Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika“,
· burnos higienistė Sonata Vaitiekaitienė (Šiauliai) Elvyros Kameneckienės įmonė,
· dantų technikė Vilma Kaupytė (Vilnius) Ramunės Petkelienės individuali įmonė.
LR odontologų rūmų Padėkos raštai Rūmų partneriams ir rėmėjams:
UAB „3M Lietuva“
„Colgate-Palmolive Company Ltd“
IĮ Estetinės odontologijos centras „VivaDens“
UAB „Berlin Chemie Menarini Baltic“
UAB „Pharmanet“
AB „GC Nordic“
UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“
UAB „Orivas“
Dėkojame šventės rėmėjui
UAB „Pharmanet“
Renginio akimirkos:
Šventas Mišias laikė kunigas R. Gurkšnys
 
Po Šv. Mišių Vilniaus šv. Kazimiero bažnyčioje
 
Tarptautinės odontologų dienos apdovanotieji ir svečiai
 
Rūmų Garbės narių sveikinimas: iš kairės - R. Navickienė, Sveikatos apsaugos ministerijos viceministras A. Klišonis, Konstitucinio Teismo teisėja prof. T. Birmontienė, Seimo narė D. Mikutienė
 
Sveikatos apsaugos ministerijos padėkas įteikė Sveikatos apsaugos viceministrė N. Ribokienė ir Asmens sveikatos departamento Sveikatos priežiūros išteklių valdymo skyrius vedėjas Jonas Bartlingas (kairėje)
 
Šv. Apolonijos apdovanojimas – prof. dr. Vytautei Pečiulienei
 
Metų gydytojo odontologo padėjėja Tatjana Tomaševič (antra kairėje) su Rūmų tarybos pirmininke doc. dr. A. Tutkuviene ir vicepirmininkais P. Raliu (pirmas kairėje) ir A. Šeikumi
 
Metų dantų technikė – Joana Arbataitienė (pirma kairėje) su Rūmų tarybos pirmininke ir vicepirmininkais
 
Vaikų piešinių konkurso "Dantukų šalyje" laureatė Viktorija Banelytė su Rūmų tarybos pirmininke ir vicepirmininkais
 
Tarptautinės odontologų dienos minėjimo svečiai:
 
 
 
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.