Palangos g. 2, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

Vaikų piešinių konkursas "Dantukų šalyje"

Lietuvos Respublikos odontologų rūmai (toliau tekste – Rūmai), atkreipdami Lietuvos visuomenės dėmesį į burnos ligų, profilaktikos svarbą, 2011 metų rugsėjo-gruodžio mėnesiais vykdė vaikų piešinių konkursą „Dantukų šalyje“. Per paskutinius keturis 2011 m. mėnesius Rūmai sulaukė dviejų tūkstančių vaikų piešinių iš visos Lietuvos. Piešinius siuntė darželių auklėtiniai ir pradinių klasių mokiniai. Vienos mokyklos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos atsiuntė kelis piešinius, kitos – kelių klasių vaikų piešinius. „Nepaprastai džiaugiuosi Lietuvos vaikų aktyvumu ir kūrybingumu. Nesitikėjome tokio vaikučių entuziazmo“, – džiaugsmo neslepia Rūmų tarybos pirmininkė doc. dr. A. Tutkuvienė. Rūmai sulaukė ir vaikučių su negalia – specialiųjų poreikių ir silpnaregių vaikų – piešinių. Šių vaikų didžiulės ir nuoširdžios pastangos mus sužavėjo, įkvėpė šviesių minčių, suteikė naujų jėgų.
Vaikų piešiniai puikiai atskleidė jų turimas teorines burnos priežiūros žinias. Vaikučiai piešiniuose vaizdavo sveikus maisto produktus, o kaip kontrastą šiems produktams, piešė dantukams kenkiantį maistą ir gėrimus. Dalis piešinių buvo susiję su gydytojo odontologo paslaugomis. Smagu, kad vaikai nebijo vizito pas odontologą, tai pasufleruoja šviesių spalvų piešiniai. Be to, matome, kad vaikai žino, kiek laiko reikia valyti dantukus ir kokios yra dantų priežiūros priemonės.
„Esame dėkingi vaikų pedagogams ir tėveliams, kurie vaikučius paskatino „nukeliauti į dantukų šalį“, – džiaugsmo neslepia doc. dr. A. Tutkuvienė, prasitardama, jog pagrindinis tikslas – išlaisvinant vaikų fantaziją apie menamą dantukų šalį, atkreipti dėmesį į būtinybę tinkamai prižiūrėti dantis – buvo pasiektas.
„Visi mes, Lietuvos žmonės, turime skirti daugiau dėmesio savo dantų priežiūrai. Statistiniai duomenys rodo, kad lietuvių dantų būklė yra viena prasčiausių Europoje. Šios padėties gerėjimui reikia mūsų visų indėlio. Vaikučiams nuo mažens turi būti ugdomi teisingos burnos higienos įgūdžiai“, – sako Rūmų Tarybos pirmininkė doc. dr. A. Tutkuvienė. Tiek namuose, tiek ugdymo įstaigose svarbu kalbėti ir supažindinti vaikus su taisyklinga burnos priežiūra, pabrėžti reguliaraus gydytojo odontologo patikrinimo būtinumą.
Rūmų pirmininkė pripažįsta didelę profilaktikos programų naudą. „Tyrimais nustatyta, kad užsienio šalyse (pavyzdžiui, Švedijoje, Danijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje), kurios yra įgyvendinusios vaikų dantų ėduonies profilaktikos programas, dantų ėduonies paplitimas ir intensyvumas nėra toks didelis kaip Lietuvoje,“ – šalių padėtį palygino doc. dr. A. Tutkuvienė.
Išrinkti geriausius piešinius iš tokios gausybės gražių, įdomių piešinių, buvo sunku. Didžiausią dėmesį Rūmai skyrė temos atskleidimui ir kūrybiškumui. Buvo atrinktos trys amžiaus grupės (ikimokyklinio amžiaus vaikai, 1-2 klasių ir 3-4 klasių mokiniai), kurių pirmųjų vietų nugalėtojai su tėveliais buvo pakviesti į Tarptautinės odontologų dienos minėjimą, vykusį Vilniuje vasario 10 d. Džiaugiamės, kad ilgo kelio ir šaltuko nepabūgo 9 metų Viktorija Banelytė iš Anykščių (Anykščių Antano Vienuolio gimnazijos mokinė) į minėjimą atvykusi su ją lydinčiais tėveliais. Renginio metu buvo paskelbti kitų amžiaus grupių nugalėtojai – 6 m. Vainius Urbonas (Kuršėnų lopšelis – darželis „Eglutė“) ir 8 m. Nida Stankevičiūtė (Marijampolės mokykla - darželis „Želmenėliai“). Nugalėtojai apdovanoti Lietuvos Respublikos odontologų rūmų įsteigtais prizais. Pirmųjų vietų nugalėtojams dovanotas fotoaparatas, MP3 grotuvas, „Lego“ žaidimas, 2-3-ųjų vietų nugalėtojams išsiųsti piešimo reikmenys ir Rūmų suvenyrai. Laureatai taip pat apdovanoti Colgate-Palmolive ir Wrigley Baltics burnos higienos priemonėmis. Visiems piešinių konkurso dalyviams išsiųstos Rūmų padėkos.
 
 
Viktorija Banelytė su Tarybos pirmininke doc. dr. A. Tutkuviene ir vicepirmininkais A. Šeikumi (pirmas iš kairės) ir P. Raliu Tarptautinės odontologų dienos minėjime
LAUREATŲ PIEŠINIAI:
 
 
Viktorija Banelytė, 9 m. Anykščių A. Vienuolio gimnazija, mokytoja Dalia Kugienė
 
 
Nida Stankevičiūtė, 8m. Marijampolės mokykla-darželis "Želmenėliai", mokytoja Loreta Zaleckienė
 
 
Vainius Urbonas, 6 m. Kuršėnų lopšelis - darželis "Eglutė".
 
 
Miglė Kajėnaitė, 9 m, Ignalinos kultūros ir sporto centro dailės studija, mokytoja: Nijolė Trinkūnienė.
 
 
Ūla Černauskaitė, 4 u kl. mokinė. Klaipėdos Simo Dacho progimnazija, mokytoja Virginija Kvedaravičienė
 
 
Saulė Turskytė, 2 a kl. mokinė. Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinė mokykla, mokytoja Vilė Bajevienė
 
 
Deimantė Jurevičiūtė, 7 m. Zarasų "Santarvės" pagrindinė mokykla, mokytoja Danutė Tumalovičienė
 
 
Simas Jankūnas, 4,5 m. Kauno lopšelis-darželis "Židinėlis", auklėtoja Kristina Stasikonienė
 
 
Mingailė Krušinskaitė, 6m., Marijampolės vaikų lopšelis - darželis "Rūta"
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.