Palangos g. 2, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

Odontologijos studentai savanoriai moko neįgalius vaikus dantų priežiūros

Kovo 13 d. gydytojos vaikų odontologės Lietuvos Respublikos odontologų rūmų Profilaktikos programų koordinavimo komisijos narės dr. Rasos Račienės, Vilniaus „Atgajos“ specialiosios mokyklos direktorės Editos Astapovičienės ir mokyklos socialinio pedagogo Andriaus Zalieskos iniciatyva Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto odontologijos studentai ir šios specialybės absolventai Vilniaus „Atgajos“ specialiojoje mokykloje susitiko su specialiųjų poreikių vaikučiais. Vaikams ir mokyklos pedagogams buvo skaitoma paskaita „Graži šypsena“ burnos ligų profilaktikos tema, parodytas nuotaikingas animacinis filmas apie „Daktarą triušį“. Jame įdomiai ir aiškiai papasakota apie svarbiausius dantų priežiūros aspektus. Po filmo odontologijos studentai vedė viktoriną, kurioje vaikučiams suteikta galimybė prisiminti ir pasitikrinti burnos ligų profilaktikos žinias. Džiugu, kad dalis mokinių turi geras teorines dantukų priežiūros žinias. Daugelis teisingai atsakė, kurie produktai yra sveiki dantims, o kurie – kenkia, kiek kartų per dieną turi būti valomi dantys.
Deja, didžioji dalis Vilniaus „Atgajos“ specialiosios mokyklos mokinių patys savarankiškai nemoka tinkamai išsivalyti dantų. Tad tęstinis vaikučių mokymas taisyklingos burnos priežiūros yra labai reikalingas. Smagu, kad per trumpą laiką susibūrė per 10 odontologijos studentų savanorių, kurie įgyvendins šią pilietišką iniciatyvą. Linkime sėkmės projekto iniciatoriams ir įgyvendintojams. Tikimės, kad savanorių gretos pasipildys naujais pašaukimo vedinais studentais, o Jūsų projektas suteiks neįgaliesiems vaikams sveikas šypsenas.
Renginio akimirkos:
 
 
Gydytoja vaikų odontologė dr. Rasa Račienė (kairėje) ir odontologijos absolventė
 
 
Dr. R. Račienė (ketvirta iš kairės), Vilniaus „Atgajos“ specialiosios mokyklos socialinis pedagogas A. Zalieska (trečias iš kairės), odontologijos studentai - programos savanoriai
 
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.