Palangos g. 2, Vilnius LT-01117
(8 5) 212 2510

Renginys doc. dr. Petrui Šileikiui atminti

Lapkričio 11 d. Vilniaus universitete, Medicinos fakultete vyko renginys, skirtas iškiliai asmenybei - doc. dr. Petrui Šileikiui - atminti. Minėjime dalyvavo ir prisiminimais dalinosi Lietuvos mokslo, odontologų bendruomenės, visuomenės atstovai, docento artimieji bei buvę kolegos ir studentai.
Minėjimą pradėjo švelnūs ir jausmingi fortepijono garsai (fortepijonistas – Viktoras Paukštelis), po kurių susirinkusiuosius į prisiminimus nuvedė aktorės Alvydos Čepaitės deklamuotos eilės.
Vilniaus universiteto, Medicinos fakulteto prof. Vytautė Pečiulienė dalindamasi prisiminimais apie doc. dr. P. Šileikį, negailėjo gerų žodžių. Kaip sakė profesorė, doc. dr. P. Šileikis rimtus, sudėtingus dalykus mokėjo pateikti įdomiai ir patraukliai.
Artimai pažinojusieji docentą žmonės prisiminė, jog jis buvo kupinas originalių idėjų, nepaprastai tyros ir geros širdies, savo žiniomis dosniai dalinosi su studentais bei kolegomis. Pacientus konsultuodavo profesionaliai, o kiekvieną sutiktąjį gerbė kaip žmogų.
Šviesiais prisiminimais pasidalino ir Lietuvos Respublikos odontologų rūmų pirmininkė doc. dr. Anastazija Tutkuvienė. Be to kad doc. dr. P. Šileikis buvo puikus gerbiamas pedagogas, dėmesingas kolega, profesionalus gydytojas, docentė pažymėjo, kad jis buvo ir pavyzdingas, šeimai atsidavęs žmogus. Kaip sakė doc. dr. A. Tutkuvienė, P. Šileikis buvo žmogus iš didžiosios raidės.
Prof. Alina Pūrienė ir prof. Irena Balčiūnienė pabrėžė, kad doc. dr. Petras Šileikis turėjo gilias bendrosios medicinos žinias, kurios leido į odontologiją žvelgti ne kaip vieno danties mokslą, o holistiniu žvilgsniu.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto doc. dr. Pranas Tercijonas pastebėjo, kad šviesaus atminimo docentas P. Šileikis anuomet buvo tarsi Vilniaus ir Kauno universitetus jungianti grandis...
Viso renginio metu tvyrojo šilumos, dėkingumo ir susikaupimo nuotaika...
Antroje renginio dalyje vyko mokslinė praktinė konferencija, kurioje pranešimus skaitė VU Medicinos fakulteto Odontologijos instituto ir Lietuvos veido ir žandikaulių chirurgų draugijos atstovai.
Renginio akimirkos:
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.