Saugesnis rytojus dantų balinimo srityje

Europos Sąjungos (ES) Taryba rugsėjo 21 d. priėmė direktyvą dėl dantų balinimo produktų reguliavimo. Šioje direktyvoje numatoma, kurie dantų balinimo produktai bus prieinami be ribojimų, o kuriuos produktus bus galima naudoti su gydytojo odontologo priežiūra. Šia direktyva dantų balinimas priskirtas odontologijos praktikai ir pacientų saugumą užtikrins gydytojas odontologas.
Direktyvoje nustatyta, kad rinkoje ir toliau bus prieinami dantų balinimo produktai, kurių sudėtyje yra ne daugiau kaip 0,1% vandenilio peroksido. Produktus, kurių sudėtyje yra 0,1–6% vandenilio peroksido, galės naudoti tik gydytojai odontologai po kruopštaus paciento klinikinio ištyrimo ir, reikalui esant, gydymo, kad būtų išvengta rizikos veiksnių ir burnos patologijos.
Asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, dantų balinimo procedūros negali būti atliekamos. Ir toliau lieka draudimas naudoti dantų balinimo priemones, kurių sudėtyje yra daugiau kaip 6% vandenilio peroksido.
Europos odontologų Taryba yra įsitikinusi, kad šis ES Tarybos tinkamas dantų balinimo produktų reglamentavimas pagerins pacientų saugą, kvalifikuoti gydytojai odontologai užtikrins pacientų prieigą prie kokybiškų ir geriausiai jų saugumą bei poreikius atitinkančių dantų balinimo produktų.
Lietuva, kaip ir kitos ES valstybės narės, šią direktyvą turės perkelti į savo nacionalinę teisę per 12 mėnesių nuo jos paskelbimo ES oficialiajame leidinyje.
„Galime pasidžiaugti šia direktyva. Žengtas reikšmingas žingsnis dantų balinimo reglamentavime, kuriame dantų balinimas priskirtas odontologijos praktikai. Šie nutarimai pacientams suteiks daugiau aiškumo, o jų dantų balinimo saugumą padės užtikrinti šios srities profesionalai – gydytojai odontologai“, – sako Lietuvos Respublikos odontologų rūmų tarybos pirmininkė doc. dr. Anastazija Tutkuvienė.
LR odontologų rūmai atkreipia dėmesį, kad dantų balinimo praktikoje taip pat naudojami produktai, kurių sudėtyje yra karbamido peroksido. Karbamido peroksido 10% ekvivalentas yra 3% vandenilio peroksido.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.