Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.

                     
 J. Jasinskio g. 16, Vilnius 03163
(8 5) 212 2510

Odontologų rūmų Kauno teritorinio skyriaus konferencija „Odontologijos naujienos“

 
Š.m. spalio 7 dieną Odontologų rūmų Kauno teritorinis skyrius pakvietė kolegas į konferenciją „Odontologijos naujienos“, kurios metu buvo išklausyti aktualūs pranešimai.
 
Kauno NVSC Visuomenės Sveikatos Saugos kontrolės skyriaus lektorė Inga Šinickienė savo pranešime aptarė dažniausiai nustatomus pažeidimus odontologiniuose kabinetuose, atliekant valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolę. Lektorė taip pat akcentavo infekcijų kontrolės dontologinės priežiūros įstaigose reikalavimus reglamentuojančius teisės aktus bei taikomą administracinę atsakomybę už patikrinimų metu nustatytus pažeidimus.
Didelio susidomėjimo sulaukė gyd.odontologės Eglės Vindašiūtės- Narbutės pranešimas apie minimaliai invazyvų dantų protezavimą estetinėje zonoje. Pranešime buvo aptarta gydymo planavimas, vizija, įgyvendinimas. Pranešimo metu parodyti ir išanalizuoti klinikiniai atvejai, kuriuose estetinis protezavimas pasiekiamas minimaliai invazyviomis restauracijomis. Lektorė pabrėžė, kad šiuolaikinė odontologija nebeįsivaizduojama be šypsenos ir veido fotografavimo bei skaitmeninio planavimo. Aptarė, kokios yra reikalingos foto nuotraukos, kad gydymo planavimas būtų sklandus, pavaškavimo svarbą,  komunikaciją su kolegomis, dantų techniku ir pacientu. 
 
"Kokia yra gydytojo endodontologo kasdienybė" - pranešime, gausiai paremtame klinikiniais atvejais, išdėstė prof. Vytautė Pečiulienė. Gydytojo endodontologo gydomi klinikiniai atvejai apima platų atvejų spektrą. Įskaitant savalaikę komplikacijų, tokių kaip: vertikalus šaknies skilimas/lūžis, perforacija  diagnostika, viršūninio periodontito gydymas, savalaikis skausmo malšinimas. Paskaitos metu buvo apžvelgti skirtingi dantų traumų gydymo atvejai, nagrinėjama jų eiga, netikslumai ir su jais siejamos atokiosios komplikacijos. Taisyklinga diagnostika, procedūrų, medikamentų taikymas leidžia užtikrinti pacientui kokybišką pagalbą.
 
Gyd.odontologė Violeta Raslanienė savo pranešime "Pacientas ir odontologas - vienas tikslas" apibudino priežastis, dažniausiai lemiančias pacientų skundų rašymą. Lektorė išdėstė, ką būtina padaryti, kad pacientas būtų patenkintas. Kokie gali būti konflikto sprendimo būdai. Paskaitos metu buvo aptartas paciento ir odontologo bendradarbiavimas, pareigos ir teisės.

LR Odontologų rūmų Kauno teritorinio skyriaus vardu noriu padėkoti visiems lektoriams bei konferencijos rėmėjams: kompanijoms Orivas ir Ringitas.
 
Kauno teritorinio skyriaus vadovė Ramunė Kiaunienė.
 
 
 
 

 

Spausdinti