2007 09 07
2007 m. birželio 6 d. tarybos posėdžio apžvalga
2007 m. rugsėjo 7 d. išvažiuojamasis Tarybos posėdis vyko Klaipėdoje. Posėdžio metu buvo aptartos šiuo metu svarbiausios problemos ir sprendimo būdai.
Tarybos pirmininkė doc. dr. A. Tutkuvienė iškėlė klausimą dėl odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų licencijas dydžio nustatymo. Nuo šių metų liepos 1 dienos Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie SAM patikslino naujus įkainius. Valstybės rinkliava už licenciją, suteikiančią juridiniam asmeniui teisę verstis ambulatorine asmens sveikatos priežiūros veikla ir paslaugomis, nepriskiriamomis ambulatorinėms ir stacionarinėms paslaugoms šiuo metu yra 306 Lt, stacionarine asmens sveikatos priežiūros veikla – 660 Lt, ambulatorine ir stacionarine asmens sveikatos priežiūros veikla – 807 Lt.
Rūmų pirmininkė siūlė nedidinti mokesčio už išduodamas odontologo praktiko licencijas, tačiau peržiūrėti odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų licencijų išdavimo kaštus, kadangi ypač pabrango mokestis už licencijos išdavimo paskelbimą oficialiame valstybės leidinyje „Valstybės žinios“ bei kitos su licencijų išdavimu susijusios išlaidos. Dėl šių priežasčių mokestis už įstaigos licencijos gavimą nuo šių metų spalio 1 dienos bus pakeltas t.y. licencijos išdavimo mokestis bus 200 litų, dublikato išdavimas – 30 litų, licencijos patikslinimas - 30 Lt.
Kadangi dalis medicinos normų, reglamentuojančių odontologo veiklą, liko neperžiūrėtos, posėdžio metu nuspręsta tobulinti medicinos normą MN 47:1997 „Gydytojas vaikų stomatologas. Funkcijos, pareigos, kompetencija, teisės ir atsakomybė“. Šioje medicinos normoje dalis kompetencijos pozicijų dubliuojasi su gydytojo odontologo normos nuostatomis.
Darbo grupėje dalyvaus bus siūloma Vilija Andruškevičienė (KMU), Rasa Račienė (VU), Simona Milčiuvienė (KMU), Tarybos narės Santa Miežinienė, Ramunė Kiaunienė. Darbo grupės vadove paskirta Ramunė Kiaunienė.
Aptartas 2008 m. rinkiminės-atskaitinės Rūmų narių konferencijos ir Tarptautinio odontologijos kongreso organizavimas. Tarybos 4 metų kadencija baigiasi, todėl vyks naujų Tarybos narių, Garbės teismo bei Revizijos komisijos narių rinkimai. Tai reiškia, jog kiekvienas Rūmų narys galės atvykti, diskutuoti, išklausyti ataskaitų bei dalyvauti rinkimuose. Norintieji gauti tobulinimosi valandų, privalės registruotis iš anksto.
Taryba nusprendė, jog tikslinga parengti Kokybės vadovo išsamų priedą, kurio funkcija – ištaisyti esamas Kokybės vadovo klaidas bei praplėsti dokumentų paketą tinkamai paruoštomis pareigybinėmis instrukcijomis ir kitais standartizuotais įmonių dokumentais. Jei turite kokių nors pasiūlymų ar pastabų dėl Kokybės vadovo ruošiamo dokumentų paketo rašykite Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Nuspręsta inicijuoti susitikimą su Valstybinio medicininio audito inspekcijos direktore R. Naviciene bei Sveikatos apsaugos pirmininku R. Turčinsku ir spręsti audito problemą dantų technikų laboratorijose. Kadangi pagal naujai išleistą Sveikatos apsaugos ministro įsakymą, dantų technikai nebegalės atlikti audito savo laboratorijose, o turės samdyti profesionalius auditorius.
Posėdžio metu atkreiptas dėmesys į faktą, jog nemažai gydytojų odontologų ir odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų vadovų neteisingai traktuoja būtinosios pagalbos teikimą. Norėtųsi priminti, jog eilinės dantų traumas nėra būtinoji pagalba.
Posėdžio metu plačiai diskutuota dėl dantų technikų profesinio tobulinimo. Specialybiniai kursai vyksta retai, nėra norinčiųjų juos organizuoti. Licencijų galiojimas baigiasi ir problematiška dantų technikams surinkti reikiamą skaičių valandų, nes specialybinių kursų nevyksta. Tarybos nariai nutarė kreiptis į kolegijas oficialiu raštu, kad išsiaiškintų, kokios yra galimybės vesti mokymus jų laboratorijose. Taryba atkreipia dėmesį į tai, kad priimti dokumentai leidžia tobulinimosi renginius organizuoti ir praktikuojantiemas dantų technikams.
Taryba taip pat nutarė kreiptis į kolegijas, prašydama pateikti tobulinimosi programą burnos priežiūros specialistams 2007/2008 metais.
Kadangi buvo kreiptasi į Valstybinį visuomenės sveikatos centrą, jog būtų nustatyti aiškūs higienos pasų išdavimo kriterijai. Iš Valstybinio visuomenės sveikatos centro gautas raštas, kuriame pritariama visoms mūsų pastaboms, tačiau konkrečių permainų Valstybinis visuomenės sveikatos centras imtis žada po kelių metų, kadangi šiuo metu vyksta struktūriniai pokyčiai sistemoje. Odontologų rūmai ir toliau sieks, kad higienos pasai būtų išduodami neterminuotai.
Mykolo Romerio universitetas, bendradarbiaudamas su kitais universitetais bei kompanijomis, organizuoja vadybos mokymo kursus „Pokyčių valdymas: didėjantis vadybininkų vaidmuo sveikatos priežiūroje“. Programa bus organizuojam keturiais moduliais: „Sveikatos politika ir vadybos vaidmuo nacionalinėje sveikatos sistemoje“, „Žmonių resursų valdymo vaidmuo efektyviame pokyčių valdyme“, „Kokybės valdymas gerinant sprendimų priėmimą“, „Finansinės veiklos duomenų valdymas“. Į šiuose mokymus konkurso būdu pateko ir Rūmų atstovai.
Gautas raštas iš Radiacinės saugos centro, kuriame siūloma peržiūrėti higienos normą – HN 31:2002 „Radiacines saugos reikalavimai medicinėje rentgeno diagnostikoje“ ir pateikti pastebėjimus bei pastabas dėl šios normos koregavimo.
Iš Valstybinės ligonių kasos gautas raštas, kuriame “VLK pritaria siūlymui, jog PAASP įstaiga, sutarusi su pirminę ambulatorinę odontologinę asmens sveikatos priežiūrą teikiančia įstaiga dėl prisirašiusių gyventojų aptarnavimo, duotų mokestinius nurodymus teritorinei ligonių kasai dėl lėšų pervedimo tiesiogiai odontologinę asmens sveikatos priežiūrą teikiančiai įstaigai“. Kadangi šio rašto kopija yra išsiųsta teritorinėms ligonių kasoms, manome, kad odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigoms lengviau pavyks gauti tiesioginį mokėjimą už suteiktas paslaugas.
Kitas išvažiuojamasis Tarybos posėdis bei susitikimas su visuomene įvyks Alytuje, 2007 m. spalio 12 d.